Skocz do zawartości

Wiza Emigracyjna Eb3.


rav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem sponsorowany przez pracodawce w kat. eb3, na wize czekam w Polsce. W maju pojawiło się aktualne priority date do mojej sprawy i wtedy na prośbę sponsora wysłałem do niego wszystkie wymagane dokumenty tj. akty, zdjęcia, zaśw o niekaralności itp. Adwokat sponsora wysłał te dokumenty do NVC pod koniec maja a ja dostałem wiadomość, że mam czekać na list z terminem rozmowy. Chciałbym się dowiedzieć kto ustala termin wizyty, NVC czy ambasada oraz jak długo czeka się na spotkanie w ambasadzie. Dzięki z góry za odpow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie z toba zgodze.....co prawda ja bylam w innej kategorii ale ambasada terminu rozmowy mi nie ustala.Teraz przepisy sie zmienily i wszystko w nvc zalatwiaja.Podejrzewam ze w kolegi przypadku tez tak bedzie , u mnie wyznaczali rozmowy zawsze w drugim tyg mies (14 marca zatwierdzili papiery i ustalili rozmowe na 12maja)a jak w tej kat jest to nie mam pojecia ale na pewno nie tak szybko.Mysle ze jesli dokumenty sa juz wyslane to zanim je sprawdza i ustala termin minie na pewno mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest tak jak mowisz to chyba ja i wiele innych osob ktore korzystalo i korzysta w dalszym ciagu z tego forum bylismy jakims wyjatkiem i szczegolnie nas potraktowano bo nam termin rozmowy ustalalo nvc a nie zadna ambasada i powiem ci nawet wiecej,nawet jesli zadzwonisz do ambasady z zapytaniem kiedy masz rozmowe to nie udziela ci zadnej informacji bo nie maja zielonego pojecia o sprawie dopoki nie dostana kompletu dokumentow ktore wszystkie sa wysylane do nvc a nie do ambasady a poza tym wiadomosc o dacie rozmowy w ambasadzie dostanie w liscie wyslanym do niego z NVC,wiec wyjasnij mi teraz w jaki sposob ambasada moze ustalic komukolwiek termin rozmowy nie majac zadnych dokumentow czlowieka??!!i jeszcze jedno powiedz mi po co teraz wszyscy wysylaja dokumenty do nvc a nie do ambasady jak twierdzisz ze to ambasada ustala termin??gdyby tak bylo to nikt by nie fatygowal sie o wysylanie papierow do stanow tylko odrazu wszyscy wyslaliby do ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo przedtem, ze ambasada ustalala terminy. Teraz zmienilo sie to i terminy ustala NVC.

For certain U.S. Embassies and Consulates General, the National Visa Center (NVC) provides additional document collection and review, and schedules the cases for interview. The Department of State refers to these embassies and consulates as Appointment Posts.

For immigrant visa cases assigned to an Appointment Post, the NVC will collect the fees, affidavit of support, civil documents and police certificates, as required. When the case is complete, NVC will schedule an appointment for an interview with a consular officer. At the time the appointment is scheduled, the NVC will send an appointment letter to all interested parties (applicant, petitioner, and agent/attorney of record, if applicable) notifying them of the date, time, and location of the interview; and forward the petition to the appropriate embassy/consulate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna kwestia wyjaśniona. Też tak przypuszczałem bo po co wysyłać do usa wszystkie dokumenty, chociaż na stronie ambasady pisze,żeby przynieść je na rozmowe, mogli by to uaktualnić. Ciekawe kiedy przyjdzie ten list z datą rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytac umiem i to bardzo dokladnie jak widac i gdybym nie byla pewna tego co pisze na 100% to bym sie nie sprzeczala tu z toba.

Gwoli ścisłości - miałaś racje, natomiast powody które podałaś były z czapy wzięte ;) Kiedyś faktycznie to ambasada/konsulat ustalały terminy i jakoś to działało. Do tzw. Appointment Posts (gdzie NVC ustala termin rozmowy) konsulaty w Polsce zaliczono bodajże dopiero na początku tego roku.

A na koniec chciałam się Was wszystkich zapytać - co za znaczenie ma kto ustala termin? ;) Nawet gdy robiła to ambasada, to trzeba było czekać, nic nie było od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...