Skocz do zawartości

Emigracja Do Kanady - Cały Proces Przygotowania


xqmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiele osób na tym forum jest zainteresowane emigracją do Kanady, proces samej emigracji jest dość skomplikowany, mam więc prośbę do forumowiczów, którym się udało przejść cały proces emigracyjny o opisanie go oraz o udzielenie rad np. od czego w pierwszej kolejności zacząć, jakie dokumenty przygotować, gdzie szukać wcześniej pracy, która droga emigracyjna jest najlepsza dla osób nie posiadających krewnych w Kanadzie, itp. Była by to duża pomoc oparta na waszej praktyce. Wiem, że dużo inf. na ten temat można znaleźć na stronie ambasady Kanadyjskiej, ale są to "suche" informacje, więc wasza praktyczna wiedza była by wielkim ułatwieniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

xqmichal chyba miales na mysli info na stronie urzedu imigracji..

Nie ma tak ze jesli komus sie dalo to mi sie uda poniewaz to zalezy gdzie chcemy mieszkac w Kanadzie oraz jaki mamy zawod..

Np jedne zawody beda potrzebne np w Manitobie a drugie znow nie zabardzo . Latwo mozna o tym poczytac na stronach danej Prowincji jakie zawody tam sa poszukiwane i to sie tyczy programu Prowincjonalnego ..

Np wiele osob wyjechalo kiedy to nie bylo w skilled worker funkcji(uproszczony wniosek) ze mozesz zlozyc sam wniosek a potem doniesc potrzebne papiery i masz na to czas a Twoj wniosek zapisuje sie w kolejce .Potem jak przychodzi Twoja kolej to przedstawiasz dokumenty .

Co do szukania wczesniej pracy to jest wiele portali o tym,mozesz poszukac tych portali na tej stronie:

http://geo.international.gc.ca/canada-euro...TempWork_pl.pdf

Np napisze co do znajomosci jezyka ,,jak wiadomo Kanada ma 2 jezyki urzedowe i jesli ktos umie lepiej jezyk francuski to niech sklada papiery do Quebecu no chyba ze dobrze sobie radzi z angielskim to ma wiecej Prowincji do wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego procesu to dodam od siebie (w przypadku skilled worker) ale pewnie tez przydatne przy innych:

1. Sprawdzic na stronie urzedu od spraw immigracyjnych czy sie kwalifikujemy na wyjazd w danej kategorii (w przypadku skilled worker mozna rozwiazac test i sprawdzic jaka ilosc punktow otrzymalismy i czy sie kwalifikujemy) oszczedzimy sobie niepotrzebnych wydatkow.

2. Wszystkie aplikacje-formularze (+zalaczniki) o ile to mozliwe (a jest mozliwe) wypelniac na komputerze.

3. Zlozyc za jednym razem komplet dokumentow. (Czytajac dokladnie opis kazdej procedury mozemy sie dowiedziec jakie dokumenty sa a jakie moga byc wymagane). Np. Jesli chodzi o przedstawienie dokumentow o przebiegu studiow zalaczyc kopie: indeksu, legitymacji, plan studiow, dokumenty potwierdzajace przebieg jakis szkolen w ramach studiow itp itd. Im wiecej tym lepiej ;-)

Dokladne przygotowanie dokumentow pozwoli nam zaoszczedzic sporo czasu.

Nalezy pamietac, ze kazde zapytanie ze strony ambasady w nasza strone o dostarczenie dodatkowych dokumentow to strata czasu od 3 tygodni do nawet 2 miesiecy, wiec lepiej czasem spedzic tydzien dluzej nad przygotowaniem dokumentow niz potem cos dosylac.

(Wiekszosc dokumentow jest wymagana w jezyku angielskim)

4. Do wyslanych dokumentow proponuje dolaczyc spis dokumentow, ktore wyslalismy. Tak mi sie jakos wydaje ze to profesjonalnie wyglada ;-)

Dobrze przygotowany proces moze odbyc sie bez interview, poprostu wyslemy paszport do ambasady i otrzymamy z wklejona wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes pare uwage ,,nie trzeba wcale skladac wszystkich dokumentow bo mozna zlozyc sam wniosek(skilled worker) a tutaj jest to opisane:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ski...-how-simple.asp

No chyba ze ktos chce zlozyc dokumenty to wtedy lepiej miec je wszystkie przyszykowane.

Co do rozmowy to czasami pod czas skladania papierow jest rozmowa,kaza cos komus cos napisac i wtedy moze nie byc rozmowy lub tez przychodza papiery na badania medyczne i po tych badaniach wydawana jest wiza a i trzeba zaplacic oplate za to(mam na mysli oplate za badania jak i za sama wize)...

A co do wyslania paszportu to w Wawie trzeba przyjechac z paszportem (paszportami) i po 2-3 godzinach taka wiza jest wydawana.

ps co jest wazne to wybor miejsca gdzie sie chce mieszkac ,pracowac i wtedy latwiej cos doradzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za wszystkie cenne informacje, jeszcze jak coś komuś się przypomni to proszę o dalsze informacje.

Zachęcająco wygląda proces emigracji do Alberty (Nominee Program), być może jest to łatwiejsza droga do emigracji np. dla osób nie znających wystarczająco języka, którym kurs może zapewnić przyszły pracodawca; oczywiście jak sobie znajdą go przed wyjazdem.

Czyli wynika z tego iż w każdym przypadku znalezienie pracodawcy przed wyjazdem jest bardzo dużą pomocą. Może ktoś ma doświadczenie z Immigrant Nominee Program i chciałby się podzielić, zapraszam do dyskusji. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes pare uwage ,,nie trzeba wcale skladac wszystkich dokumentow bo mozna zlozyc sam wniosek(skilled worker) a tutaj jest to opisane:

(...)

A co do wyslania paszportu to w Wawie trzeba przyjechac z paszportem (paszportami) i po 2-3 godzinach taka wiza jest wydawana.

Zgadzam sie absolutnie, ze nie trzeba, ale na uwadze mialem to, zeby proces przebiegl mozliwie szybko ;-)

Co do drugiej kwestii to nie wiem czy sie cos w tym temacie zmienilo ale z wlasnego (krotkiego) doswiadczenia wiem ze opcje byly takie:

1. Zlozyc paszport i odebrac w ciagu 3 dni ;)

2. Wyslac dokumenty kurierem z zalaczeniem koperty zwrotnej ;-) i przyznam szczerze ze druga mozliwosc jest duzo ciekawsza jesli mieszka sie daleko od Wawy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no sie zmienilo ze przychodzi zaproszenie na odebranie wizy lub tez dzwonia do danej osoby o tym..Wtedy sklada sie paszporty w okienku i czeka sie na wydanie wlasciwych wiz ;)

Bywa tak ze czlowiek czeka na zaproszenie na rozmowe a przychodza papiery na badania medyczne a potem aby odebrac wize ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich!!!!

Czy moglby mi ktos odpowiedziec na moje pytanko?

Zlozylem kompletne papiery emigracyjne do Kanady w ambasadzie w Warszawie ( wszystkie formy ,swiadectwa, swiadectwa o niekaralnosci , IELTS,ofrtra pracy i wszystko inne co trzeba bylo) jakies trzy miesiace temu. Tydzien temu przyslali mi kwity zebym zrobil badania lekarskie.Czy teraz mam czekac na wezwanie na interviev?

Czy obejdzie sie bez tego?

Szczerze mowiac nie bardzo moge pojechac do Warszawki gdyz poniewaz do Ameryczki mnie juz nie wpuszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...