Skocz do zawartości

Emigracja Do Kanady - Cały Proces Przygotowania


xqmichal

Rekomendowane odpowiedzi

w 3 -4 miesiace(czasami jest to 2 miesiace) powinni sie wyrobic i wtedy dostajesz powiadomienie ze wizy masz do odebrania :)

a mowisz ze bedziesz miec dzieci to musisz sie dowiedziec jak kto bedzie z nimi pod czas przekraczania granicy oraz pobytu tam.

zobacz na tym Forum ,tam znajdziesz odpowiedz co do Saskatchewan

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23005

a tutaj masz filmiki :

http://www.youtube.com/kanadapachnacapreria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...

No troszke z badaniami problem mi sie zrobil , bo zona w ciazy jest i badan zrobic nie moze. Czekam wiec az dzieciaki sie urodza i wtedy dopiero badania zrobione beda.

Podobno dziecim tez badania musze zrobic , tylko jak takim bobasom RTG ? Krew pobierac beda ? masakra.

Zastanawiam sie jeszcze czy mi sie kwity na badania nie przeterminuja i przez to nie odrzuca aplikacji , po porod na poczatku stycznia dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi mieli podobna sytuacje, w momencie przyjscia dokumentow na badania lekarskie okazalo sie ze wymagane sa zdjecia RTG a kobietom w ciazy sie takich badan nie robi, wyslali wyjasnienie do ambasady ze nie moga zrobic kompletu badan i termin ten zostal im przedluzony,

po urodzeniu dziecka dopisali (nie wiem jak to dziala wiec sie nie wypowiadam) dziecko do swojej aplikacji, nie wiem czy dziecko przechodzilo RTG bo o to nie pytalem,

podsumowujac: sytuacja, ktora Cie dotyczy nie jest odosobniona, wiadomo ze niekiedy procesy immigracyjne trwaja sporo czasu i nie moze to paralizowac zycia aplikanta,

wyslij fax do ambasady (ja to preferuje niz polaczenie telefoniczne) przynajmniej jakis slad zostaje w papierach, lub wyslij list polecony

badania oczywiscie beda wazne rok po ich zrobieniu z tym ze: jesli z jakis powodow, ktorys z aplikantow zrobi badania np 3 miesiace wczesniej (i nie chodzi tutaj tylko o tego "glownego" aplikanta) to wszystkie wizy w paszporcie wygasna rok po zrobieniu badan przez tego aplikanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam ponownie jest niewymownie!!!!

Czy wie ktos z Panstwa jak sprawdzic case status online ? Chodzi mi o emigracje do Kanady , jestesmy juz po badaniach, ale ciagle czekam na formy na badania dla dzieciakow ;)

Metryki urodzenia wyslalem jakis miesiac temu i narazie nie ma zadnego odzewu.

Moze zamkneli sprawe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie ze ten status jesli chodzi o Ambasade w Warszawie jest nic nie warty, oni poprostu tego nie uzupelniaja, a powinni to uzupelniac po wyslaniu pisma do aplikanta lub odebraniu pisma od niego, tak przynajmniej bylo u znajomych, ktorzy skladali papiery w USA

ja mialem juz pismo o wyslaniu paszportu po wize a sprawa byla ciagle "IN PROCESS" czy jakos tak, dopiero jak dostali moj paszport zmienilo sie na "DECISION MADE".

tak naprawde jesli nie ma kontaktu z ambasada przez 90 dni to powinienes sie zywo zainteresowac sprawa, jesli bardzo sie denerwujesz tym, ze nie dostales do tej pory dokumentow na badania, to wyslij im faks, w naglowku z numerem sprawy, a takze informacje kontaktowe do siebie, moze byc po polsku na takie tez odpisuja/oddzwaniaja (chociaz powinienes zachowac jezyk angielski w korespondencji z nimi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...