Skocz do zawartości

Emigracja Do Kanady - Cały Proces Przygotowania


xqmichal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
znasz dobrego prawnika ,jesli tak to skontaktuj sie znim i spytaj co masz robic i co mozna z tym zrobic

A co zrobi prawnik prócz wyciągnięcia pieniędzy za konsultację? Przepisy mówią wyraźnie że nie da się ani przedłużyć wizy, ani jej odnowić, z wyjątkiem sytuacji gdy wiza jest wydana na b. krotki okres czasu oraz (ale nie zamiast) gdy z powodów niezależnych od posiadacza wizy nie dało sie wjechać w terminie na teren Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie zagrzewajcie sie tak, tylko zapytalem, ale rzeczywiscie nie moglem wyjechac , bo wize dostalem w listopadzie a waznosc konczyla sie w styczniu, taki jak badania medyczne. Mialem nie sprzedany biznez w USA i mieszkanie, a jak bym wyjechal to nie moglbym wrocic do USa zeby pozalatwiac wszystko pozniej bo bylem nielegalnie. Ale ok jak sie nie da to sie nie da ;) Myslalem ze cos wiecie na ten temat ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tez skomplikowala mi ciaza zony. dzieci urodzily mi sie w grudniu, badania zrobilismy , a dzieciom badania w marcu jak mialy trzy miesiace. Wizy w Warszawie wbili mi w Listopadzie , to jak ja sie mialem z tym wszystkim wyrobic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam serdecznie. Mam kilka pytan odnosnie wyjazdu do Kanady z programu skilled worker. Wiem ze wiele z nich juz podlo wczesniej, ale to bylo dosc dawno i cos moglo sie pozmieniac. Opisze moze nasza sytuacje. Z mezem niedawno wrocilismy po 7 latach z USA, bylismy tam a wizach turystycznych. Maz pracowal na elewacjach u krajowego i rozliczal sie przez pierwsze 5 lat na nr IRES (2005-2010). Maz skonczyl technikum elektroniczne, ja jestem po ogolniaku. W Polsce nigdy nie pracowalismy. Mamy 29 i 30 lat. Mamy szanse na oferte pracy w Kanadzie, ale mam pytanie czy np. moze ona byc od kogos, kto prowadzi firme budowlana, np znajomy Polak, i potrzebuje pracownika. Maz mialby zaswiadczenie od bossa z USA, ale czy tylko takie by wystarczylo. Jeszcze pytanie o egzamin z jezyka, piszecie ze trzeba zlozyc minn. taki zaswiadczenie. Gdzie je dostac, jak zdac ten egzamin? Jesli chodzi o ten test kwalifikacyjny, to mam troche problem z zaznaczeniem wyksztalcenia, sa tam inne okreslenia niz w Stanach. Raz mi wyszlo ze sie kwalifikujemy, nastepnym ze nie, i nie pokazuje sie liczba uzyskanych punktow. Prosze o odpowiedz na te pytania, czy mamy jakies szanse, Chodzi nam o ten konkretny program SW, dodam jeszcze ze chcielibysmy sie osiedlic w prowincji Ontario. Z gory dziekuje i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oferty pracy to nalezy takie sprostac:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-employment.asp

I na stronach urzedu pracy pisze o LMO..

co do szkol to cos konczyliscie w USA?ze Wam cos wychodzi?

kolejna sprawa to test z jezyka :

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/language-testing.asp

chyba uzywacie innych programow do obliczania wiec stad macie ta rozbierznosc

teraz jest tak ze jak wyslecie aplikacje do Kanady i nie bedziecie sie kwalifikowac to dostaniecie kase z prowotem ..mozecie czekac na odpowiedz z 5-6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...