Skocz do zawartości

Emigracja Do Kanady - Cały Proces Przygotowania


xqmichal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej,

Troszke dlugo tutaj nie zagladalam.

Widze ze poruszyliscie sprawe podatkow. Bylam na spotkaniu w Ambasadzie 25 wrzesnia i powiedziano mi ze zeby udokumentowac doswiadczenie zawodowe potrzebne beda dokumenty od niezaleznej instytucji czyli urzad skarbowy w stanach.

Czy cos sie zmienilo? To jakie papiery mieliscie ze uznali doswiadczenie. Dokument od pracodawcy posiadam.

Pozdrawiam, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za ot ale nie chcialem zaśmiecać forum nowym tematem.

Mam male pytanko. Czy ktos z was pisal do konsultanta takiego jak pani Izabela Kowalewski lub Maria Krajewska?

Jakis czas temu pisałem ze swoja dziewczyną do Pani Izabeli i odpowiedziała mi żebym wysłał jej nasze cv a potem umówimy się na telefon... wiec wyslalem jej nasze cv bylo to miesiąc temu i do tej pory bez odzewu. U pani MKrajewskiej na stronce www wypelnilem tak z ciekawosci wniosek sprawdzajacy sie kwalifikujemy do emigracji ale tez jak narazie bez odzewu z tym ze to było jakieś 2 tygodnie temu.

Dodam ze razem z moja dziewczyna chcielibyśmy wyjechać do kanady do pracy zaraz po ukończeniu studiów czyli za jakis roczek moze 1,5 chcial bym tez tam studiować i pracować.

Pozdrawiam.

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja ze dwa razy rozmawialem z Izabela, (NIESTETY, ale tylko w jednej kwestii miala racje - a pytania nie byly jakies skomplikowane)

co do tego czy sie kwalifikujecie to na to pytanie odpowie Wam strona: http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

rozumiem, ze chcecie ubiegac sie o 'skilled worker' - wystarczy rozwiazac test, zeby sprawdzic czy sie kwalifikujecie i tutaj naprawde nie potrzeba prawnika.

Jesli chodzi o prace to trudno zakladac, ze poltora roku przed Waszym ewentualnym przyjazdem do Kanady, ktos Wam prace zatrzyma i bedzie na Was czekal.

PS. Jesli bylibyscie po slubie to wystarczyloby, zeby jedno z Was sie kwalifikowalo jako glowny aplikant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej...

znowu mialam przerwe :)

Na poczatku napisze do Sebastiana - Sebastian na spotkaniu w ambasadzie przesympatyczna Pani strescila dokladnie to samo co mozesz przeczytac na stronce cic.gc.ca

Poswiecajac szczegolna uwage na skilled worker program.

Lukasz W. z pania Krajewska spotkal sie moj maz w Warszawie. Pisalismy do niej koncem wrzesnia po czym odezwala sie na poczatku listopada z informacja ze moze udzielic nam szczegolowej konsultacji osobiscie bo akurat bedzie w Polsce.

Maz dostarczyl jej kopie wszelkich dokumentow, zaplacil 100$ za rozmowe, obiecala przestudiowac cala nasza sytuacje i dac odpowiedz jaki plan dla nas najlepszy do 15 listopada.

Dzisiaj mamy 27 a ona ani nie odpowiada na e-mail ani na tel.

Pozdrawiam Wszystkich.

Ja zlozylam wlasnie aplikacje do dwoch collegow i czekam na letter of acceptance. Trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...