Skocz do zawartości

Emigracja Do Kanady - Cały Proces Przygotowania


xqmichal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie mam pracodawcy. Z tego co wiem to papiery wysłane do Kanady po jakimś czasie wracają do Polski do ambasady.

W każdym razie jak to jest z udowodnieniem znajomości j. angielskiego? czy rzeczywiście musi być jakiś dokument?

Jeżeli miał bym pracodawcę to wiem, że sprawa była by prostsza, ponieważ w zależności od wykonywanej pracy jest wymagana odpowiednia znajomość języka, np. gdy pracodawca w Kanadzie chce zatrudnić osobę z Polski do prostych prac (np. segregowanie odpadów itp) i nie wymaga znajomości języka lub tylko jego podstawy to ambasada na tej podstawie wystawia wizę - tak zrozumiałem jak parę miesięcy temu byłem na sesji informacyjnej w ambasadzie.

Natomiast powtórzę jeszcze raz - interesuje mnie informacja czy nie mając pracodawcy w Kanadzie można złożyć wniosek na skilled worker bez udokumentowanej znajomości języka? Czy dokument potwierdzający znajomość języka jest bezwzględnie wymagany? - coś mi się wydaje, że można w inny sposób udowodnić znajomość języka np. praca (używanie na co dzień języka angielskiego itp), ale chciałbym to potwierdzić. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na ten temat prosił bym o udzielnie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byles na tych piatkowych spotkaniach to tam urzednik powiedzial ze jak ktos zyje w anglojezycznym kraju wtedy biora to pod uwage ze powinien i zna jezyk,,nie wiem jak kto nalezy pokazac jak sie wysyla papiery do Kanady..

Mozesz napisac do Ambasady w tej sprawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry,

Razem z mezem chcemy starac sie o pobyt staly w Kanadzie.

Bylismy 8 lat w stanach na wizie studenckiej, maz pracowal jako carpenter, ale wiadomo ze nie placilismy podatkow i takich tam, gdyz bedac na student visa nie mielismy pozwolenia na prace.

Czy ktos moze mi powiedziec, moze zna podobna sytuacje. Otoz czy zaswiadczenie od pracodawcy u ktorego pracowal maz bedzie mialo moc przy przygotowywaniu dokumentow do ambasady, jako ze ma doswiadczenie w pracy jako carpenter...???

Troszke zamieszalam :)

Licze na Wasza pomoc i pozdrawiam, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem . pracowałem 2 lata dla Verizona

teraz mysle o Kanadzie , ale nie moge napisac w papierach ze pracowałem 2 lata w usa. Na pytanie w ambasadzie na jakiej vizie pracowałem nie moge odpowiedzieć ze na turystycznej :)

PS.Jezli jestescie mlodsi niz 35 lat to YMP do kanady, rok posiedzicie znajdziecie dobre prace a potem wrocicie do Polski z umowa od pracodawcy i w ambasadzie dostaniecie Vize pracownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Sly...

wlasnie myslimy o skilled worker, ale jedynie byloby to mozliwe wtedy kiedy mozna by wykorzystac doswiadczenie ze Stanow. A rozmawialam ostatnio z prawnikiem z jeden agencji co prowadza sprawy imigracyjne i mnie nastraszyl ze jesli podatkow nie placilismy to bedzie problem... ale nie powiem zeby byl bardzo wiarygodny.

sly jestes pewien ze wystarczylo by to zaswiadczenie, oczywiscie bedzie ono oryginalne, i ten pracodawca byl naszym sponsorem wiec w kazdym momencie moga do niego zadzwonic i sie upewnic z immigration.

Daniel czytalam o tym programie, lecz chcielibysmy juz cos stalego.

A czy ktos potrafi mi powiedziec mniej wiecej oczywiscie ile trwa proces na skilled worker?

Oczywiscie zakladam ze dokumenty wszystkie kompletuje na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na uzyskanie papierow w ramach skilled worker w Kanadzie nie wplywa nielegalna praca lub pobyt w USA,

w ramach skilled worker trzeba udokumentowac (chociaz nie zawsze) doswiadczenie zawodowe - musi to byc na tyle wiarygodne, ze jesli ambasada zechce sprawdzic i np. zadzwoni do tego pracodawcy, to ten pracodawca potwierdzi taki fakt,

podatki placone (lub nie) w USA sa tutaj sprawa drugorzedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przepisy sie zmienily i jesli papiery byly by ok to do 1 roku czasu powinniscie wize na skilled worker dostac

pamietaj ze zawsze mozesz sie zwrocic z pytaniem do ambasady Kanady w Polsce i powinnas czytac strony rzadowe co o tym pisza cic.gov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...