Skocz do zawartości

Telewizor


orliss

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym kupic i wyslac do polski telewizor LCD Samsunga rodzicom, ale sie czy to dobry pomysl? Obawiam sie ze w kraju beda problemy z jego uzytkowaniem.Mianowicie w USA telewizory nadaja w systemie NTSC a w polsce w systemie PAL.Kolejna rzecz to napiecie, niby ten telewizor o ktorym mowa pracuje od 110v do 240v, przynajmniej tak wyczytalem, ale czy przy podlaczaniu do pradu potrzebny jest konwektor ,czy tylko "koncowka" ktora umozliwi podlaczenie do sieci?Bardzo prosze o pomoc, moze ktos moze mi odpowiedziec na moje pytania. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw ceny takiej przesylki, bo moze sie okazac, ze za sume jaka zaplacisz za tv razem z przesylka i podatkiem sprawisz rodzicom nieliche szklane okienko w Polsce. Taki duzy grat bedzie musial byc przeslany mozem, ponadto na pewno nie umknie uwadze celnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki duzy grat bedzie musial byc przeslany mozem, ponadto na pewno nie umknie uwadze celnikow.

Również jestem ciekaw jak rozwinie się sytuacja wysyłki. LCD do salonu np. powyżej 30" juz się będzie za bardzo rzucał w oczy i mogą być problemy na cle. Moze warto rozejrzec się w zachodniej UE? Może się okazać, że różnica w cenie jest już niewielka, a z gwarancją nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.. korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć czy można śmiało przewieźć z USA telewizor lcd 17calowy bez żadnych dodatkowych opłat takie jak cło czy podatek... Telewizor bedzie do użytku w domu...

Jak coś to lece linią LOT...

Czekam na odp...;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć czy można śmiało przewieźć z USA telewizor lcd 17calowy bez żadnych dodatkowych opłat takie jak cło czy podatek... Telewizor bedzie do użytku w domu...

Jak coś to lece linią LOT...

Czekam na odp... ;):lol:

Jak zostanie w US to trzeba go zadeklarowac na deklaracji celnej.

Sprawdzales czy w ogole bedzie w US dzialal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu, TV leci w drugą stronę...

Aby upewnić się, że nie naliczą cła dobrze byłoby wieźć ten sprzęt rozpakowany, bez kartonu, a takie rzeczy jak okablowanie czy instrukcję i papiery dać do bagażu tego nie-podręcznego. Wtedy można powiedzieć, że sprzęt jest używany. Ale ogólnie to nie wydaje mi się, żeby czepiali się jednej sztuki telewizora za $100... chyba musiałoby się im nieźle nudzić żeby takie cyrki odstawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...