Skocz do zawartości

Przy Wyjezdzie Z Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, ze przy opuszczaniu terytorium USA przeprowadzane sa dodatkowe kontrole przed wejsciem na poklad samolotu? Znajoma, ktora wracala na stale do Polski miala taka wlasnie kontrole. Twierdzi, ze sprawdzali jej dane, konta bankowe w Stanach, wplywy i wyplaty z tego konta. Kolezanka byla na przeterminowanej wizie turystycznej. Z jej relacji wynika, ze przed wejsciem do samolotu, urzednik kazal ustawic im sie w dwie kolejki - jedna to zielone karty i obywatele, druga kolejka to reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś pierwszą osoba na forum która to opisuje. Osobiście nigdy sie z tym nie spotkałam, mój syn wyleciał w sobotę do Polski i żadnych takich przepraw nie widział. Jest obywatelem, wylatywał z Chicago, nikt mu w żadnej kolejce dla obywateli się nie kazał ustawiać.

Może to jakaś nowa procedura, może sprawdzają wyrywkowo, może tylko na niektórych lotniskach... nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot z DFW - Dallas, TX. Nie jestem pewna jak dlugo po wygasnieciu wizy, mysle, ze to bylo okolo 2 lata.

To samo mi sie nasunelo na mysl - jak oni mogliby sprawdzic stan konta, nie mysle, aby mieli dostep do takich informacji w komputerze na lotnisku...

Ona wyszla z tego z "obronna" reka bo miala na koncie (podobno) $36... Pytali sie jej jeszcze czemu przedluzyla swoj pobyt, ona chyba powiedziala cos o dzieciach, ale nie wiem co...

Dla mnie to troche dziwna sytuacja. Tzn. rozumiem, ze moga sprawdzac ludzi przy wyjezdzie bo to rowniez przekraczanie granicy, ale nie jestem pewna czy sa w stanie sprawdzic inne informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu jest nie tak. Nie wierze ze urzednik lotniskowy moze ot, tak sobie, sprawdzac konta bankowe. Bardziej prawdopodobne jest to, ze kobieta sama dala im informacje w trakcie rozmowy o jej zyciu w USA na przesiedzonej wizie. Pewnie chcieli sprawdzic czy zarabiala nielegalnie.

Tez mi sie w to nie chce za bardzo wierzyc. Na jakiej zasadzie sprawdzali np. konta bankowe obywatelom?? Z jakiej racji??? Ja tam sobie wyobrazam co by uslyszeli od mojego meza...

Zreszta nie popadajmy w paranoje. Takich systemow jeszcze nie ma co by mieli do wszystkiego dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie komputeryzacji wszystko da sie sprawdzic jesli gdzies jest zostawiony slad..A teraz nie ktore sluzby maja takie uprawnienia ze moga sprawdzic dane kogos w bankach.

to nie jest prawda,absolutnie sie z tym nie zgodze ze sluzby graniczne maja dostep do twojego konta

to absurd

w przyszlosci... moze ale jeszcze nie ma takiej bazy danych aby mowila wszystko o jednej osobie,to jest bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agula tutaj nie chodzi o obywateli a o ludzi ktorzy nie maja uregulowanego statusu w USA.

gal a kto mowi i pisze o 1 bazie danych?nikt,,jak chyba wiesz urzednik imigracyjny moze ale nie musi zobaczyc czy ktos np ma numer SSN ,czy pracowal na ten numer tzn rozliczal sie .

katlia i pewnie jest tak jak piszesz ze wtrakcie rozmowy wyszlo co i jak i pewnie zaczeli sprawdzac to a wtedy to jest latwe do sprawdzenia .

a tak na powaznie czy to obywatel czy tez nie,jesli beda cos podejrzewac to kazdego sprawdza i nie ma tak ze nie wolno im tego robic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzednik imigracyjny wykonuje czynnosci tylko w zakresie jego pracy,nie ma dostepu do administracji ss do urzedu podatkowego ,baba cos namieszala dodala od siebie i tym samym powstal watek

aczkolwiek ja bardzo chcialabym wiedziec detale bo sama widze jak zmienia sie procedura przekraczania granicy ladowej

z kanada, nie ze scigaja czy cos w tym stylu po prostu jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...