Skocz do zawartości

Obywatelstwo, Ślub, Praca


Martusinska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu po raz pierwszy i z góry przepraszam administratora, jeśli umieściłam temat w złym dziale, lub jeśli podobna sytuacja była już gdzieś opisana (przejrzałam forum i nie spotkałam się z czymś podobnym, ale oku ludzkiemu może coś umknąć)

Mam 22 lata, jestem studentem II roku biologii. W 2002 roku mój narzeczony wyjechał do USA, ma zieloną kartę. Widzimy się na wakacje i święta. W marcu 2007 wyrobiłam sobie wize turystyczną (dostałam na 10 lat). Poleciałam do USA na wakacje ok 2 mce 6.07-25.08. 2007, a potem na święta Bożego narodzenia na ok 2 tygodnie. Zawsze wracałam przed wyznaczonym terminem jaki wbili mi na granicy. Mój narzeczony ukończył szkołe tam i teraz będzie składał papiery na obywatelstwo. Myślimy o tym, aby pobrać się i zacząć wspólne życie w Stanach, bo już nie możemy wytrzymać pożegnań i tego że widzimy się tylko 2 x w roku, a na codzień mamy Gadu-Gadu, telefony, sms-y i skype. Jeśli zdałby egzamin na obywatelstwo i dostałby je, to czy gdybym do niego poleciała, wzielibyśmy ślub to czy mogłabym już legalnie pracować? Bo wiadomo, że z jednej pensji cięzko opłacić czynsz, telefony, auto i samo życie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Od razu nie mozesz pracowac, musisz miec autoryzacje do pracy czyli pozwolenie na prace (EAD - Employment Authorization Document). Od zlozenia dokumentow do urzedu imigracyjnego w ciagu 90 dni powinni wydac ci takie pozwolenie. Jesli w aplikacjach beda bledy badz dopatrza sie czegos - wtedy dostaniesz RFE (zadanie doslania dodatkowych dokumentow) i wtedy nie dostaniesz pozwolenia na prace w ciagu 90 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusinska jest wiele tematow na ten temat ,nawet jest napisane jakie dokumenty,formularze nalezy skladac itd..Szukaj a znajdziesz te posty ,szukaj w dziale emigracja..

Pamietaj tez o tym ze to co jest napisane teraz za pare miesiecy moze sie zmienic i to nalezy miec na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu nie mozesz pracowac, musisz miec autoryzacje do pracy czyli pozwolenie na prace (EAD - Employment Authorization Document). Od zlozenia dokumentow do urzedu imigracyjnego w ciagu 90 dni powinni wydac ci takie pozwolenie. Jesli w aplikacjach beda bledy badz dopatrza sie czegos - wtedy dostaniesz RFE (zadanie doslania dodatkowych dokumentow) i wtedy nie dostaniesz pozwolenia na prace w ciagu 90 dni.

Czy praca bez autoryzacji ale z opodatkowanycm dochodem, może być zaliczona do tego "czegoś" czego mogą się dopatrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedze i przeglądam ale wszędzie co innego i nie wiadomo komu wierzyć :]

Nie sadze zebys widziala jakies inne rzeczy, a przynajmniej nie na tym forum - tutaj pilnujemy aby to co pojawia sie jako odpowiedzi, jesli mowimy o sprawach legalizacji pobytu itp., byly zgodne z prawem. Jesli nie sa - od razu ktos z nas prostuje czyjas odpowiedz.

I tym rozni sie to forum od innych, gdzie kazda osoba wie "najlepiej".

Mam jeszcze jedno pytanie: Jak dostać pozwolenie o pracę nie biorąc ślubu?

Dziekuje za zwrócenie uwagi na mój problem Pani Karinie i Panu/i Sly6

Nie ma takiej mozliwosci zeby dostac pozwolenie na prace bez zlozenia dokumentow o legalizacje pobytu. Sa rozne kategorie aby ubiegac sie o pozwolenie na prace, ale Ciebie one nie dotycza (azyl, uchodzca itp.). Jesli jestes sponsorowana przez prace/pracodawce tez mozesz dostac pozwolenie o prace na pewnym etapie, ale to dlugi proces i bardzo kosztowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza pracownicza tez jest wyjsciem, ale nie dla Ciebie - bo limit wiz sie wyczerpal wiec jedyna opcja to ubieganie sie w kwietniu 2009 o wize H1B i jesli ja dostaniesz - mozliwosc zaczecia pracy w pazdzierniku 2009. Dodam, ze H1B jest ciezko dostac, jest losowanie ktora petycje w ogole urzad wezmie pod uwage (bo petycji jest zwykle 2 razy wiecej niz wiz) plus koszty sa ogromne.

Nie wiem czy w ogole jest sens w Twoim przypadku brac pod uwage cos innego niz malzenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Martusinska,

a czemu nie chcesz wziasc slubu skoro nie macie sily juz przezywac tych rozstan i pozegnan?

Przyjedz do narzeczonego wez slub, potem malzonek sklada petycje na ciebie i od tego momentu legalnie czekasz na rozpatrzenie patycji. Karina opisywala proces i formy ale zawsze mozecie zwrocic sie na miejscu do urzednika i on powie jakie formy po kolei skladc (I-130, 485, potem czeka was DOL i uzyskanie od nich certyfikatu zebys mogla legalnie pracowac, bo H1B to to dluga, ciezka i niepewna droga ze wzgledu na stosunkowo mala liczbe wiz), moi znajomi sami wypelnili wszystkie formy wedlug informacji z immigration wniesli konieczne oplaty (nie male), przyszla GC i teraz zyja w szczesciu. Glowa do gory jestes w dobraj sytuacji wiec na pewno dacie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...