Skocz do zawartości

Kilka Pytań


Lancestrong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno dostałem obywatelstwo niemieckie, bo okazało się, że przodkowie nimi byli itd. Problem w tym, że po niemiecku nie mówię prawie wcale. Chciałbym kiedyś mieszkać w USA, tylko nie wiem, gdzie dowiedzieć się jakie prawa mają Niemcy itd. Bo rozumiem, że jako Polak to nawet na wizę muszę czekać bardzo długo :] Czy Niemcom dają takie wizy jak Polakom? Podobno nie muszą mieć wiz... I czy mógłbym tam pracować? I czy w loterii mógłby brać udział (dokumenty wypełnia się po niemiecku, czy angielsku?).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno dostałem obywatelstwo niemieckie, bo okazało się, że przodkowie nimi byli itd. Problem w tym, że po niemiecku nie mówię prawie wcale. Chciałbym kiedyś mieszkać w USA, tylko nie wiem, gdzie dowiedzieć się jakie prawa mają Niemcy itd.

Żadnych specjalnych. Jedyny plus w stosunku do Polski - nie musisz starać się o wizę turystyczną żeby pozwiedzać sobie USA. Wyjątek - patrz niżej.

Bo rozumiem, że jako Polak to nawet na wizę muszę czekać bardzo długo :]

Promessę wizy turystyczej dostaje w ten sam dzień, w ktorym udajesz sie do konsualtu.

Czy Niemcom dają takie wizy jak Polakom?

Identyczne.

Podobno nie muszą mieć wiz...

To tyczy wyłącznie wiz turystycznych i tylko w wypadku, gdy nie zamierzasz spędzić na terenie USA więcej niż 90 dni jednorazowo.

I czy mógłbym tam pracować?

Nie, chyba że będziesz miał wizę pracowniczą lub zalegalizujesz stały pobyt. Tu zasady są identyczne dla wszystkich, w każdym razie takie same dla Polaków i Niemców.

I czy w loterii mógłby brać udział

Nie wiem, ale to już było (jak wszystkie powyższe pytania) poruszane już nieraz na forum. Użyj opcji "szukaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pewnie inaczej patrzą na Niemca, a inaczej niż na Polaka xD Przynajmniej tak jest w Europie. A gdzie mam się udać, żeby wziąć udział w loterii? Gdzieś w Niemczech czy tu? Albo może wszystko przez Internet się odbywa? Myślałem, że trudno dostać jest wizę, zwłaszcza, kiedy w telewizji pokazują ludzi, którzy plują się, że Amerykanie nie znoszą Polakom wiz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pewnie inaczej patrzą na Niemca, a inaczej niż na Polaka

Nie wiem skąd takie przekonanie. Stosunek Amerykanów do Niemców jest żaden - ani nie są lubiani, ani nielubiani. Z Polakami jest identycznie, z wyjątkiem miejsc gdzie są duże skupiska nielegali, tam może (ale nie musi) się zdarzyć, że usłyszysz coś niemiłego o Polakach.

Przynajmniej tak jest w Europie.

Europa to nie USA.

A gdzie mam się udać, żeby wziąć udział w loterii?

http://www.dvlottery.state.gov/

Myślałem, że trudno dostać jest wizę, zwłaszcza, kiedy w telewizji pokazują ludzi, którzy plują się, że Amerykanie nie znoszą Polakom wiz...

Znakomita większość dostaje wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pewnie inaczej patrzą na Niemca, a inaczej niż na Polaka xD Przynajmniej tak jest w Europie. A gdzie mam się udać, żeby wziąć udział w loterii? Gdzieś w Niemczech czy tu? Albo może wszystko przez Internet się odbywa? Myślałem, że trudno dostać jest wizę, zwłaszcza, kiedy w telewizji pokazują ludzi, którzy plują się, że Amerykanie nie znoszą Polakom wiz...

widzisz tym sie rozni usa od europy

jestes tak samo traktowany jak kazdy inny

tu masz info o loterii

link

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...types_1318.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie Polacy nie moga szybko podjac pracy w Europie?w Niemczech oraz w Austrii a w innych Panstwach UNii nie maja juz problemow i sa tak samo brani pod uwage jak Niemcy wiec nie ma tak jak kiedys ze paszport niemiecki sie liczyl.

jak spelnisz wymogi co do wizy pracowniczej lub tez na pobyt staly to ja dostaniesz i obojetnie jaki masz paszport.Jedynie mozesz sie starac o to w Niemczech.

Co do loterii to wszystko masz po angielsku i wejdz za jakis czas na strone jaka podala Jackie i bedziesz wiedzial czy Niemcy-Polacy sa dopuszczeni do loterii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal tylko ze na tej stronie nie ma zadnych wytycznych co do loterii 2010 a po drugie to i tak trzeba bedzie na stronie podanej przez Jackie wpisywac swoje dane(zdjecie) jesli ktos bedzie chcial brac udzial w loterii...Wiec ta strone powinno sie miec zapisana .Ta co podajesz to bedzie aby instrukacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno dostałem obywatelstwo niemieckie, bo okazało się, że przodkowie nimi byli itd. Problem w tym, że po niemiecku nie mówię prawie wcale. Chciałbym kiedyś mieszkać w USA, tylko nie wiem, gdzie dowiedzieć się jakie prawa mają Niemcy itd. Bo rozumiem, że jako Polak to nawet na wizę muszę czekać bardzo długo :] Czy Niemcom dają takie wizy jak Polakom? Podobno nie muszą mieć wiz... I czy mógłbym tam pracować? I czy w loterii mógłby brać udział (dokumenty wypełnia się po niemiecku, czy angielsku?).

Pozdrawiam.

wydaje mi sie ze jako obywatel niemiecki

podlegasz pod visa waiver i nie musisz miec wizy na wizyte (pobyt rekreacyjny) do 90 dni w USA

http://travel.state.gov/visa/temp/without/...ml#travelertype

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...