Skocz do zawartości

Pobyt W Usa Na Wizie K1, Slub I Co Dalej?


Natussia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hey,

Jakie dokumenty dokladnie potrzebuje sponsor?

Wiem na pewno, ze musi byc wypelniona forma I-864, moim sponorem bedzie nasz przyjeciel (czyli bedzie to ktos nie z rodziny, czyli joint sponsor???)

Na pewno rozliczenie podatkowe z przed 3 ostatnich lat. czy musimy tez wypenic forme I-864A?

Czy potrzebne sa tez dokumenty takie jak:

- list od pracodawcy ,zatrudnienie w firmie i jak dlugo ten ktos pracuje?

- bank statment?

- zarobki tygodniowo??

Czy to jest potrzebne i co jeszcze???

A jak to jest w przypadku mojego meza, czy on tez musi pokazac rozliczenie podatkowe sprzed 3 lat?

jak to jest

Bede wdzieczna za pomoc.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam pytanie i mam nadzieje, ze ktos tu zagladnie.

Bede wypelniac 485 i na razie nie chce zmieniac nazwiska. Czy jesli za dwa lata bedziemy miec koscielny (wtedy dopiero zmienie nazwisko), to czy bede musiala od nowa skladac 485 i znowu placic tysiac? Czy moze dopiero przy wysylaniu papierow o permamentny status, czy jak tam jest po dwoch latach, to moge automatycznie wpisac nowe nazwisko? Jak ta procedura wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Prosze potwierdzcie czy wlasnie takie dokumenty trzeba wyslac do USCI . Za tydzien mam slub (wiza K1) i bez prawnika tym razem chcialabym zalatwic te dokumentacje, ale nie wiem czy sobie poradze.A wiec w jednej kopercie wysylam dokumenty:

1. akt slubu(ksero)

1. tlumaczenie aktu urodzenia

3. ksero paszportu, wiza i I94

4.szczepienia

5. I 864

6. Kopia Petition approval notice

7.I 485

8. G 325A w 4 kopiach

9, 2 zdjecia czy wiecej?

10. czek na 1010 $ ???

czy w tej samej kopercie w to samo miejsce wysylam:

1. I 765

2. I 131

przyjechalam z synem (17 lat) , jakie dodatkowe dokumenty powinnam wyslac dla niego i czy w tej samej kopercie czy osobno??

bede wdzieczna za pomoc

ps. mieszkam w NJ , 10 min od Philadelphi, i szukam przyjaciol z moich okolic :).Koszmarnie sie nudze a zanosi sie na to , ze nie bede pracowac jeszcze kilka miesiecy ..eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyslalam na I-485:

- payment in the amount of $1,010

- Form I-485 Adjustment of Status

- copy of birth certificate

- translation of birth certificate made by sworn translator

- copy of passport page with visa

- 2 photos

- Vaccination supplement

- Form G-325A - Biographic Information Sheet

- Form I-864 - Affidavit of Support

- Form I-797 - Copy of the fiancée petition approval notice

- Copy of marriage certificate

- Copy of Form I-94

(skopiowane z mojego Cover Letter; nie to, zebym sie chwalila angielszczyzna...)

Na I-765:

- Form I-765 – Application For Employment Euthorization

- Copy of Form I-94 front and back

- Copy of Foreign passport

- Copy of passport page with visa

- National ID document with photo

- 2 photos

Mysle, ze na syna rowniez forme G-325A, jego AOS, bo przeciez o jego status tez sie bedziesz starac. Niech sie wypowie ktos madrzejszy. No i zaplacisz jak za dwie osoby...

A po co ci prawnik? Po co wy, ludziska, bierzecie prawnikow i dajecie sie oskubac? Czy nie mozna tego samemu powypelniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam pytanie i mam nadzieje, ze ktos tu zagladnie.

Bede wypelniac 485 i na razie nie chce zmieniac nazwiska. Czy jesli za dwa lata bedziemy miec koscielny (wtedy dopiero zmienie nazwisko), to czy bede musiala od nowa skladac 485 i znowu placic tysiac? Czy moze dopiero przy wysylaniu papierow o permamentny status, czy jak tam jest po dwoch latach, to moge automatycznie wpisac nowe nazwisko? Jak ta procedura wyglada?

Hahaha... nie, no jak juz raz bedziesz miec zatwierdzona petycje I-485 to potem nie wysylasz tejze petycji ponownie. :) Z nazwiskiem to jest taka sprawa: generalnie jak masz green card to mozesz zmienic na tejze green card nazwisko, ale .... jak masz wyrok sadowy itp. Nie ma tak, ze teraz na warunkowej green card mam nazwisko Kowalska, a pozniej jak bede skladac dokumenty o stala green card to zmieniam na Nowak. Tutaj przyjmuje sie, ze PO SLUBIE albo sie trzymasz jednego nazwiska (i wtedy dokumenty sa na to nazwisko) albo wiekszosc osob zmienia nazwisko podczas obywatelstwa. Nie moze byc tak, ze przez 2 lata jestem sobie Kowalska, a pozniej jednak dochodze do wniosku, ze Smith bedzie ladniej to juz wszedzie wpisuje Smith B) Jesli masz legal document typu court order, ze zmienilas nazwisko wtedy skladasz wniosek o wydanie Ci nowej green card z nowym nazwiskiem (forma I-90).

Znam kilkanacie osob, ktore chcialy zmienic nazwisko wlasnie podczas ubiegania sie o druga green card, ale kazda sprawe odrzucali mowtywujac to tym, ze podczas ubiegania sie o pierwsza green card bylas w takiej samej sytuacji (czyli po slubie) i wybralas nazwisko panienskie wiec nie majac court order oni nie zmienia nazwiska. Moze gdzies tam komus sie taki manewr udal, ja nie znam nikogo omu cos takiego sie udalo. Dlatego ludzie czekaja i podczas obywatelstwa zmieniaja nazwisko.

Change in Biographic Data:

If you are applying to replace a card because of a name change, you must bring the original court order, or a certified copy of a court order or marriage certificate reflecting the new name to your in-person appearance at the ASC. To replace a card because of a change in any other biographic data, you must bring copies of documentation to prove that the new data is correct. A replacement application based on a USCIS administrative error must also include an explanation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

A po co ci prawnik? Po co wy, ludziska, bierzecie prawnikow i dajecie sie oskubac? Czy nie mozna tego samemu powypelniac?

Ludzie biora prawnika kiedy nie sa pewni czy dobrze wypelnili dokumenty albo kiedy maja watpliwosci co do swojej sprawy, bo kazda sprawa jest inna. Czesto ludzie robia bledy w formularzach i przez to maja RFE albo czekaja sobie dlugimi miesiacami zanim ich dokumenty przejda przez sprawdzenie itd.

Sprawa green card jest powazna sprawa wiec jesli ktos sie nie zna to lepiej zeby sie upewnic niz miec problemy albo zle zinterpretowac przepisy (co zreszta czesto tutaj sie dzieje).

Nie sadze aby mowienie, ze prawnik "kogos oskubie" bylo tu na miejscu. Tak prawnik jak i doktor jak i kazdy z Was za swoja prace chce zaplate. Jesli kogos stac, jesli ma do prawnika zaufanie - to jego wybor. Nikt na sile nie zaciaga nikogo do adwokata, ale czasem lepiej skorzystac z czyjejs pomocy niz plakac potem nad swoimi bledami. Sami widzicie co tutaj na forum sie dzieje: ilez to razy piszecie "bo ja myslalam, ze to tak ma byc" albo "ale tego nie bylo nigdzie napisane". Ja zawsze powtarzam jedno: nie znam sie na czyms, a zalezy mi na sprawie - wole wydac pieniadze i wiedziec, ze bedzie dobrze niz potem szukac pomocy za naprawde spore pieniadze, bo wyprostowanie sprawy jest gorsze czesto niz zaczynanie od nowa. Mialam sprawe osoby z Forum, ktorej to jakis adwokat powiedzial $4,000 za sama odpowiedz na RFE, bo zadali tylu rzeczy, ze szkoda mowic - nie zadaliby Bog wie czego gdyby ta osoba nie powpisywala glupot w formularze. Znam sprawe osoby, ktora wpisala, ze maz nie pracuje i wyszly spore problemy, bo maz jednak mial firme, ale aplikant doszedl do wniosku, ze posiadanie wlasnej firmy to nie to samo co praca itd.

Inna rzecz, ze wiele osob zadaje pytania tutaj na Forum - jesli ktos odpowie (daj Boze dobrze odpowie) to maja pomoc za free. W innym wypadku tez by szukali pomocy (pewnie za pieniadze) albo kto wie co by wpisali. Gdybym ja brala normalna stawke za odpowiedzi na pytania zadawane tutaj na Forum to bym miala niezly doplyw pieniedzy. Nawiasem mowic to wlasnie zaproponowano mi na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze na syna rowniez forme G-325A, jego AOS, bo przeciez o jego status tez sie bedziesz starac. Niech sie wypowie ktos madrzejszy. No i zaplacisz jak za dwie osoby...

A po co ci prawnik? Po co wy, ludziska, bierzecie prawnikow i dajecie sie oskubac? Czy nie mozna tego samemu powypelniac?

no wlasnie ale to nie jest takie proste wypelnic samemu, nawet po przestudiowaniu tego forum :)

wciaz nie wiem co napisac jaki jest teraz moj current uscis status (form 485 i 765) i nie wiem co to alen registration number i czy ja takowy posiadam

nie wiem tez czy advance parole I 131 moge wyslac w tym samym liscie razem z moimi papierami i dokumentami mojego syna (czy on tez potrzebuje katre szczepien?)

...duzo pytan

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...