Skocz do zawartości

Pobyt W Usa Na Wizie K1, Slub I Co Dalej?


Natussia

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Przypomina mi to jedna moja klientke, ktora na moje stwierdzenie, ze bede kupowala jedzenie na Swieta w sklepie stwierdzila: "a czytac przepisy to Pani umie? No to krok po kroku i powoli wszystko Pani sama ugotuje" Ja jej na to, ze ja nie umiem gotowac i na pewno nie naucze sie w ciagu kilku dni i ze z przepisami to nie tak latwo, a Pani dalej mowi, ze moze cos tam nie wyjdzie za pierwszym razem ale pozniej to juz bedzie lepiej :) Wiec jak komus rzeczywiscie nie wyjdzie za pierwszym razem z green card to pocieszcie sie, ze pozniej to juz bedzie lepiej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dodam jeszcze, ze zanim przyjechalam do usa mielismy prawnika,zarobil sobie troche na nas , a ile przeszlam w ostatniej chwili kiedy okazalo sie ze zle wypelniono moje formularze. Ogolnie nie bylam zadowolona z pomocy i postanowilam zrobic reszte sama...nie wiem jednak czy sie nie przeliczylam, bo to wszystko okazuje sie bardzo trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mieszkam w NJ , 10 min od Philadelphi, i szukam przyjaciol z moich okolic :rolleyes:.Koszmarnie sie nudze a zanosi sie na to , ze nie bede pracowac jeszcze kilka miesiecy ..eh

Witamy w NJ :) Zazdrosze, ze mieszasz blisko Philadelphii tylko z jednego powodu: maja tam polska ksiegarnie B) A tak a propos: czy wiecie czy jest jakas polska ksiegarnia w NJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy w NJ. Jesli zas chce jakas polska ksiazke do poczytania to zamawiam przez internet z polskich ksiegarni takich jak : www.domksiazki.com

albo www.polonia.com

Polecam.Jesli interesuje jakas konkretna ksiazka to radze przed zamowieniem zadzwonic bo czasem nie maja wszystkich na stanie a na stronie tego nie pokazuja.

Pozdrawiam

Polish Book Store

(973) 478-1777

221 Dayton Ave, Clifton, NJ 07011

Polish Book Store

(973) 779-6855

163 Market St, Passaic, NJ 07055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, macie troche racji. Zawsze myslalam, ze z pomocy prawnika korzysta sie w sytuacjach niezwyklych, np. ktos przesiedzial wize, ktos byl notowany, ktos ma adoptowane dziecko, ktos jest chory, itd., albo w trakcie procesow sadowych. Ale zeby isc z papierami do prawnika, to mnie troche dziwi.

A czy ktos wie, gdzie jest polska apteka i ksiegarnia w Chicago? Ja, bidna, jeszcze nie mialam okazji sie przejsc do polskiej dzielnicy, a nie moge tego znalezc na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy w NJ. Jesli zas chce jakas polska ksiazke do poczytania to zamawiam przez internet z polskich ksiegarni takich jak : www.domksiazki.com

albo www.polonia.com

ja zamawiam z Chicago z ksiegarni Quo Vadis, ale chodzilo mi o to zeby pojsc do ksiagarni i kupic kilka ksiazek - ot tak po prostu :)

Polecam.Jesli interesuje jakas konkretna ksiazka to radze przed zamowieniem zadzwonic bo czasem nie maja wszystkich na stanie a na stronie tego nie pokazuja.

Pozdrawiam

Polish Book Store

(973) 478-1777

221 Dayton Ave, Clifton, NJ 07011

oni maja tylko ksiazki religijne (o ile w ogole je maja, bo raczej jest to takie cos jak Veritas dawniej w Polsce)

Polish Book Store

(973) 779-6855

163 Market St, Passaic, NJ 07055

a o tej nie wiedzialam - juz zadzwonilam i zaraz tam jade B) Dzieki za ten kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, macie troche racji. Zawsze myslalam, ze z pomocy prawnika korzysta sie w sytuacjach niezwyklych, np. ktos przesiedzial wize, ktos byl notowany, ktos ma adoptowane dziecko, ktos jest chory, itd., albo w trakcie procesow sadowych. Ale zeby isc z papierami do prawnika, to mnie troche dziwi.

A czy ktos wie, gdzie jest polska apteka i ksiegarnia w Chicago? Ja, bidna, jeszcze nie mialam okazji sie przejsc do polskiej dzielnicy, a nie moge tego znalezc na necie.

ksiegarnia Qvo Vadis 3400 N. Harlem Ave. Chicago, IL 60634 - osobiscie jestem z nich bardzo zadowolona - zamawiam od nich czesto ksiazki przez internet (maja nawet swoja stronke http://www.quovadisbooks.net/index.php ). Tyle, ze zawsze to co innego kiedy sam idziesz i wybierasz ksiazki a co innego przez net :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedno

dlaczego wybierasz sie do USA na K1 a nie umiesz do tej pory mowic po angielsku ?

to jak wybierac sie na marsa bez znajomosci marsjanskiego...

Rozumiem ze Twoj maz nie jest amerynianiem albo tez jest polakiem -amerykaninem,

Radze sie uczyc w tempie ekspresowym

wybacz

ale to naprawde szokujace :wacko:

jak mozna na tym etapie nie znac angielskiego ?

jak Ty reprezentujesz Polske?

jadac do obcego kraju i ani be ani me po angielsku

SZOK

NIC nie musi.. Nauczy sie.. Przestan przesadzac..A jak masz problem to wypisuj brednie na onecie...tam kazdy komentarz podobny do Twego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...