Skocz do zawartości

Czy Mam Szanse Na Zalegalizowanie Pobytu W Usa?


zajacowa78

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytalam o waiverze, dzieki,myslicie zeby nawet nie probowac czy szukac sensownego prawnika?

Sensowny prawnik prawidłowo przygotuje papiery, gdy masz podstawy by starać sie o waiver. Bez tego nawet najbardziej sensowny prawnik nie pomoże. Tu trzeba wszystko udokumentować, a z pustego nawet prawnik który jest geniuszem nie naleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sly6, poprostu przeczytalam w poprzednich postach Kariny,ze najmocniejsza przeslanka do otrzymania waivera MOGLOBY byc, jak malzonek aplikanta jest powaznie chory, a najslabsza jak ma sie dzieci i np nie mowia po polsku, no a moj chlop zdrowy, i cale szczescie :) a dzieci nie mamy ,wiec wogole nie widze JAKICHKOLWIEK NAWET NAJSLABSZYCH przeslanek i to chcialam przez swoja odpowiedz powiedziec.

A o o bejbi sie staramy , bo juz chcemy miec:)

Jesli chodzi o waiver to odpuscilam, bardzo dziekuje za pomoc , bo bez was,moglam sie wpakowac w niezle tarapaty.

A jesli chodzi o nas to chyba sprubojemy ubiegac sie o wize stalego pobytu do Kanady. a tymczasem postaram sie jakos zorganizowac moje nielegalne zycie tutaj:)

Do tej pory mieszkalam 3 lata w NY i NJ , teraz jestesmy u chlopaka rodziny w Utah, tu na nielegalna prace nie ma szans, jest bardzo rygorystycznie pod tym wzgledem. Teraz myslimy o powrocie do NY albo o wyjezdzie do San Francisko. Ny i NJ juz troche znam, wiem ze jakas lekka prace (ze wzgledu na te cholerne stawy) z czasem bym znalazla-cashier, data entry, polska agencja. Nie wiem jednak jak to wyglada w kaliforni, a tam z koleji bardziej odpowiadalby mi klimat. Jezeli macie jakies rady to chetnie skorzystam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kanade dowiadywalismy sie u Pani Prawnik nr 2, z mojego postu powyzej-ta ktora widzi jaks szanse w ubieganiu sie o waiver bez wyjazdu ze stanow, wiec teraz nie wiem co myslec o tym, co powiedziala o Kanadzie.

Pytac o Kanade bylismy kiedys u niej troche wczesniej, zanim jeszcze pojawil sie temat slubu pomiedzy nami. Wtedy wywarla na nas dobre wrazenie. Powiedziala ze starac sie o Kanade osobno nie ma sensu ,bo przyjmuja tylko malzenstwa, spelniajace dodatkowo jeszcze inne warunki oczywiscie (chyba ze ktos ma unikalny zawod potrzebny akurat w Kanadzie, to moga wziac single), ale jezeli my chcemy probowac osobno. to ona z gory wie ze to potrwa wiele lat i odpowiedz bedzie odmowna i dlatego nie chce tego brac, bo nie widzi szansy.

Wypytala nas o nasze sytuacje: obywatelskie, edukacyjne, jezykowe , zawodowe i stwierdzila ze mamy szanse jako malzenstwo, dostac staly pobyt w Kanadzie za okolo 2lata. Zaznaczyla jednak, ze z Kanada jest tak, ze w roznych okresach zmienia sie tam zapotrzebowanie na rozne zawody ten okrez okolo dwuletni moze sie zmienic na szybciej albo pozniej. Chciala za to 5 tys $ , amerykanskich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajacowa78 ta Pani prawnik powinna najpierw przestudiowac strony urzedowe i wtedy by wiedziala ile to moze potrwac (teraz pewnien moj znajomy moze gora czekac 1,5 roku z USA),nastepna sprawa to czy jestes sama czy tez z kims to czekasz tyle samo na wjazd na teren Kanady i nie ma znaczenia to wogole,jedynie ma znaczenie znajomosc jezyka-zawod-doswiadczenie zawodowe a tych unikalnych zawodow troche jest wliczacajac mechanika samochodowego-blacharza :) .

A 5.000 to daj komus potrzebujacemu Ty wez sie za czytanie strony urzedu :

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Znajdz kogos z terenu Kanady kto sie zna na prawie i On Ci powie czy Ty w Twojej sytuacji powinnas sama-czy z kims skladac papiery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Przepraszam, ze odkopuje temat ale mam pytanie:

Moj znajomy z Rumuni przyplyna do US w 2000r wlasnie na C1D crew visa z pobytem 29dni... zostal w USA do dzis dzien. Wiem, ze w ciagu pobytu na tej wizie pobral sie z obywatelem USA - nie jestem pewien czy wyslal dokumenty do İmmigration w tamtym czasie gdyz niestety malzenstwo nie przetrwalo proby czasu :) I od tamtej pory cierpliwie czeka na zmiene Ustawy Emigracyjnej dla Nielegalnych - mieszka, prowadzi firme, zyje mu sie dobrze ale jednak zawsze pozostaje chec odwiedzenia rodzicow i znajomych bo jakby niebylo 9 lat minelo a 10ty rok za pasem. Doczytalem troszke o sekcji 245(i)... Czy sa jakies przeslanki do zalegalizowania pobytu z terenu USA przy tym rodzaju wizy oraz dacie przyjazdu do USA w 2000r - znajomy ma oczywiscie nazeczona amerykanke z ktora planuja zalozyc rodzine ale co z kwestia zalegalizowania statusu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcji 245 (i) mozna uzyc jako "obrony tylko wtedy kiedy ona obowiazywala. Czyli jesli obowiazywala (ostatni raz od grudnia 2000 do nie pamietam chyba kwietnia 2001) i w tym czasie kto byl nielegalnie w USA i zarejestrowal sie wUSCIS to sekcja jest chroniony natomiast tak ni z gruszki ni z pietruszki nie.

Jesli planuje nastepny ozenek z obywatelka moze ten przetrwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeli a ja Ci radze wpisac w google c1/d i Ci wyjdzie takie cos o restrykcjach na tych wizach ,,nie wiem co napisze Karina ale nie sadze aby go nawet objela amnestia-slub z obywatelka:

http://www.immihelp.com/visas/c1dcrewmenvisa.html

juz lepiej maja osoby ktore wjechaly na wizach turystycznych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...