Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak jak Sly napisał - najlepiej znać jakiegoś księdza. Tak jest w naszym przypadku. Ksiądz, który udziela nam ślubu, jest z mojej wioski i był cały w skowronkach, że zdecydowałam się na kościelny. Mina mu zrzedła gdy usłyszał, że chcę to zrobić bez skutków cywilno - prawnych :rolleyes: Ale się udało.

Procedura polega na tym, że ksiądz pisze do kurii "wyjaśnienie" dlaczego nie bierzemy cywilnego. Nasz napisał, że to ze względów na wizę i to, że rodzina narzeczonego chciałaby być na ślubie, a do Polski nie mają możlwości przyjazdu. Kuria wydała zgodę i ślub może się odbyć.

Na plener też się zgodził. Poprosił tylko aby był stół, obrus i jakaś muzyka :) Resztę sam przywiezie.

Zgodził się także na to, aby był to ślub katoliczki z niechrześcijaninem - właściwie to on mnie na to namawiał :)

Tak więc wszystko jest możliwe - w końcu Polak potrafi, nie? :D

My poważnie zastanawiamy się nad taką opcją w Polsce:

http://psr.racjonalista.pl/kk.php/s,5662

Zanim pozmieniały nam się plany to też chciałam ślub humanistyczny. Były jednak z tym problemy. Po pierwsze, chcąc osobę udzilającą ślubów "od nich" należy udowodnić swoje bardzo humanistyczne przekonania :/ a po drugie - moja rodzina "Jak to??? Bez kościoła? to co to za ślub - to nie ślub!" ;) No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do slubu to zalezy czy znamy ksiedza :)
Tak jak Sly napisał - najlepiej znać jakiegoś księdza.

Tak więc wszystko jest możliwe - w końcu Polak potrafi, nie? :rolleyes:

Nie wiem, czy się zdziwić czy śmiać...

Zanim pozmieniały nam się plany to też chciałam ślub humanistyczny. Były jednak z tym problemy. Po pierwsze, chcąc osobę udzilającą ślubów "od nich" należy udowodnić swoje bardzo humanistyczne przekonania :/ a po drugie - moja rodzina "Jak to??? Bez kościoła? to co to za ślub - to nie ślub!" ;) No cóż...

Freya, trzeba było powiedzieć rodzinie, że ślub jest dla państwa młodych, a wesele dla rodziny, i urządzić sobie ślub jaki chcieliście mieć :D

My już jesteśmy po ślubie cywilnym w USA. W Polsce chcemy zrobić uroczystość i wesele dla rodziny i przyjaciół. Chciałam kościelny, bo wierzę w Boga, ale po tym, co napisaliście, to już zupełnie nie wierzę w kościół i księży. Tej parze, która jest opisana w linku, ślubu udzielał ich przyjaciel, a sam ślub nie ma skutków cywilno-prawnych. To chyba dobra opcja dla nas; cywilny w Pl odpada, bo popełnilibyśmy bigamię, kościelny raczej też, bo nie mamy znajomości u księży. Dobrym rozwiązaniem byłoby "odnowienie przysięgi", ale takich "cudów" w Polsce pewnie nigdy nie będzie się praktykowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Nie wiem, czy się zdziwić czy śmiać...

Freya, trzeba było powiedzieć rodzinie, że ślub jest dla państwa młodych, a wesele dla rodziny, i urządzić sobie ślub jaki chcieliście mieć ;)

My już jesteśmy po ślubie cywilnym w USA. W Polsce chcemy zrobić uroczystość i wesele dla rodziny i przyjaciół. Chciałam kościelny, bo wierzę w Boga, ale po tym, co napisaliście, to już zupełnie nie wierzę w kościół i księży. Tej parze, która jest opisana w linku, ślubu udzielał ich przyjaciel, a sam ślub nie ma skutków cywilno-prawnych. To chyba dobra opcja dla nas; cywilny w Pl odpada, bo popełnilibyśmy bigamię, kościelny raczej też, bo nie mamy znajomości u księży. Dobrym rozwiązaniem byłoby "odnowienie przysięgi", ale takich "cudów" w Polsce pewnie nigdy nie będzie się praktykowało :P

HEJ ja mialam ten sam problem chcielismy miec odnowieni przyrzeczen w kosciele w Polsce ale ksiadz sie nie zgodził bo bede miec slub konkordatowy w stanach :) a dla rodziny w Polsce wesele i msze w naszej intencji o błogosłwawienstwo to tez jakies wyjscie i po Bozemu ze tak powiem :) moze komus ten pomysł tez sie spodoba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy moglby mi ktos powiedziec, czy formalnosci po slubie ale na wizie studenckiej sa identyczne? Wlasciwie to mialam wize turystyczna, zmienilam status na studencki. Jestem oczywiscie legalnie tutaj, narzeczony jest obywatelem. Probujemy sie zorientowac, co nas czeka po slubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam moja dziewczyna(obywatelka USA) i ja zamierzamy wziasc slub cywilny w USA a nastepnie w Polsce Koscielny. Teraz moje pytanie jezeli ona studiuje, pracuje tylko w weekendy nie wiele zarabia czy mozna miec drugiego sponsora np. jej rodzice abym przez okres w ktorym bede czekal na papiery mogl byc utrzymywany przez nich ( bo wiadomo pracowac mi nie wolno ) no i jak to bedzie wygladalo jezeli nie chcemy mieszkac razem ze soba dopoki nie wezmiemy slubu Koscielnego !!

Beda jakies problemy w Emigration ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jacob`s jesli nie chcesz miec problemow w urzedzie to mieszkaj razem z dziewczyna...

Co do sponsorow to jej rodzice jak podpisza papiery to nie do chwili jak dostaniesz GC a na dluzszy okres czasu ..Tak wiec moga byc Oni,ktos obcy,wazne aby podpisal papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dot. zmiany statusu na SSN.

Juz mam wydrukowany formularz, przygotowalam dokumenty.

Wlasnie jestem po interview w sprawie pracy. Wiem, ze do pracy musza zobaczyc oryginal SSN (czy faktycznie oryginal, czy tylko numer potrzebny?). W tym tygodniu jade do urzedu zmienic status na SSN - czy oni mi zabiora moj stary oryginalny?

Przygotowalam sobie:

akt urodzenia

paszport i I-94

SSN

EAD

AOS

Czy to wszystko? Nie pominelam czegos? I czy konieczne jest uaktualnienie SSN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuje wlasnie dokumenty do formy I-485 i reszty i mam metlik w glowie. Ile wkoncu zdjec potrzebuje? Instrukcja do I-485 mowi o 2 zdjeciach, I-765 o nastepnych 2, czyli wysylac w sumie 4? Co z forma G-325A? Czy potrzebuje jakichs zdjec do tego?

Pytanie 2: Wlecialem do US na wizie K1, zona zmienila nazwisko na moje, wiec wysylamy G-325A rowniez dla niej, ale zglupialem co wpisac w pkt file number A (zona jest urodzona obywatelka wiec N/A?), no i na samym dole strony w tabeli Applicant, wpisywac zony dane czy moje? Na swoj rozum, wpisalbym swoje, bo to ja aplikuje, ale tutaj nic nigdy nie wiadomo :) Zapomnialbym o pkt This form is submitted in connection with an application for: dla zony, co wpisac?

Dzieki za pomoc i sorry jak powielam pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...