Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie .. a skąd USCIS wie ile np. ja jestem para z obywatelka USA ?;>

Ty im musisz to pokazac i ich przekonac.

Zazwyczaj po slubie przedstawia sie wspolne akty wlasnosci, ubezpieczenia, rachunek w banku itp

a przed slubem, przy K1, mozna pokazac zdjecia, bilety lotnicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich,

potrzebuję porady i mam nadzieję, że ktoś był w podobnej sytuacji.

ja mam następującą sytuację:

- wyjechałam do USA ponad 3 lata temu na wizie turystycznej

- po pol roku wymieniłam ją na studencką i byłam na niej 2,5 roku i w tym czasie robiłam szkołę

- w tym czasie też (rok temu) wzięłam ślub z obywatelem amerykańskim ale nie złożyliśmy sponsorowania w USA

- moja wiza skończyła się w tym roku w kwietniu i w terminie RAZEM wróciliśmy do Polski

- teraz chcielibyśmy Z POLSKI złożyć papiery o moje sponsorowanie

czy ktoś wie jak wygląda procedura? prawnik z USA mówi inaczej, na stronie ambasady jest inaczej więc już sama nie wiem co robić.

czy jak przetransferowałam 10 letnią wizę turystyczną na studencką to moja turystyczna wygasła? jest wystawiona z datą ważności do 2012 roku.

proszę o odpowiedź!

pozdrawiam

paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- teraz chcielibyśmy Z POLSKI złożyć papiery o moje sponsorowanie

Jesli poczekacie jeszcze troche to bedziecie mogli zlozyc wniosek o sponsorowanie w Warszawie

aby mozna tu skladac obywatel USA musi przebywac w polsce przez conajmniej 6 miesiecy ( nie wiem jak sie to dokumentuje, zadzwon do ambasady)

wtedy sie czeka 2 -3 miesiace na zatwierdzenie sprawy i powiedzmy grudzien/styczen juz bys mogla wyjezdzac

potrzebny bedzie tez dodatkowy sponsor bo twoj malzonek nie ma teraz dochodow w USA

jesli chcielibyscie skladac papiery juz teraz to musicie skladac w USA, ale wtedy czas oczekiwania jest 9 miesiecy do roku

i on chyba musialby byc w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze wszystko rozumiem to wysylacie wszystkie dokumenty na raz I-130 + I-485 itd. Ja czytajac samemu strony USCIS i ich instrukcje zrozumielem ze najpierw trzeba poczekac na I-130 approval zeby wyslac kolejny pakiet czyli I-485 + wszystkie dodatkowe formy. Moze zrobilem zle nie czytajac tego forum ale wyslalem juz samo I-130 i dostalem juz 1 odpowiedz czyli ze dostali moje papiery. Czy moze powinienem jak najszybciej wyslac I-485( co bylo dla mnie nielogiczne gdyz w formie wymagaja ss# i immigration visa# czego nie posiadam)? Ozenilem sie w NYC z obywatelka urodzona w U.S.A niecale 2 lata temu, wczesniej nie skladalismy papierow bo planowalismy razem wyjechac do polski na rok bo musialem skonczyc studia, teraz wrocilismy znowu do U.S bo juz chcemy tu zostac, wczesniej bylem na wizie b2 wyjechalem zgodnie z prawem i teraz tez jestem na b2 bo pomyslelismy ze tak bedzie najlepiej z racji tego ze sprawy w U.S.A beda toczyc sie szybciej niz w ambasadzie a pozatym skoro jestesmy juz malzenstwem to K1 bylo niepotrzebne. Powoli zaczynam sie gubic a chcialbym wszystko dostac jak naszybciej, bo z racji kryzysu wszyscy teraz nawet na constraction wymagaja ss# no i chcialbym zrobic jak naszybciej drivers license. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze wszystko rozumiem to wysylacie wszystkie dokumenty na raz I-130 + I-485 itd. Ja czytajac samemu strony USCIS i ich instrukcje zrozumielem ze najpierw trzeba poczekac na I-130 approval zeby wyslac kolejny pakiet czyli I-485 + wszystkie dodatkowe formy.

W instrukcjach do wniosku I-485 pisze:

Who may file form I-485?

1 Based on on immigrant petition you may apply to adjust status if

A. An immigrant visa number is immediately available to you based on an approved immigrant petition; or

B. You are filling this application with a completed relative petition (...) which if approved would make an immigrant visa immediately available to you.

jako malzonek obywatela, nie czekasz w kolejce, podlegasz pod B i mozesz skladac wszystkie papiery razem

jakbys byl malzonkiem posiadacza zielonej karty musialbys czekac na zatwierdzenie I-130

w formie wymagaja ss# i immigration visa# czego nie posiadam

nawet bedac na wizie K1 nie milabys SS#, jak nie masz to nie wpisujesz

A tak wogole to trzeba bylo skladac papiery o CR1 w Polsce jak byliscie tam razem, tam to trwa 3 miesiace i juz bys mial zielona karte i mogl pracowac

wjazd do USA na wizie turystyczej z zamiarem zalegalizowania statusu jest nielegalny, radze poszukac jakichs "spontanicznych" argumentow przed interview

wypelnij reszte dokumentow i doslij ( tylko zaznacz ze juz wyslales I-130, i podaj numer sprawy)

na pozwolenie na prace poczeksz 3 miesiace od wyslania papierow, wtedy pojdziesz do pracy i wyrobisz prawo jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITIN individual taxpayer identification number - numer potrzebny ci zeby rozliczac sie z podatku w przypadku kiedy nie masz pozwolenia na prace i swojego SSN. O ITIN starasz sie w IRS office miasta w ktorym sie znajdujesz. Musisz miec swoj paszport , podac in adres do korespondencji i chyba (tego nie jestem pewna)W2 od pracodawcy. Skladasz aplikacje oni powiedza ci szczegoly na miejscu, na numer czekasz ok 2 tygodni. Nie boj sie. nawet jak nie masz pozwolenia na prace IRS chce zebys placila podatki wiec po to jest ten numer. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aplikacji na K1 wyczytalem, ze warto jest zrobic dziurki dziurkaczem na papierach i ze jest to mile widziane, czy tak samo w przypadku calego AoS? Mam juz gotowe papiery i zastanawiam sie, czy je dziurawic czy zszyc poszczegolne aplikacje, czy moze zostawic kazda osobno- oczywiscie w poprawnej kolejnosci.

dzieki za pomoc.

nie slyszalam zeby ktokolwiek robil dziurki dziurkaczem. Zszyj co ma byc zszyte, zepnij co ma byc spiete, poukladaj i wyslij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...