Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie ja mogę znależć mój A#? Z góry dziękuję.

Jesli wlecialas na turystycznej to raczej go nie masz, wpisujesz "none"

Ty bedziesz dopiero skladac wniosek I-130, prawda?

A# to numer nadawany przez immigration

Jesli bys byla na K1 - narzeczenskiej to mialabys go w paszporcie

jesli wczesniej bys wysylala I-130 i bylby juz zatwierdzony to tez by tam gdzies byl w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam, ja bym chciala powrocic do sprawy SSN, gdyz naprawde ta sprawa mnie niesamowicie nurtuje. W zeszle wakacje przebywalam w US na wizie J1 (3mc)i zostal mi wtedy przyznany SSN z odpowiednia adnowacja(valid for work only with DHS autohorization) w czerwcu br. wlecialam do US na wizie turystycznej i natej wizie wzielam slub.Nie przywiozlam ze soba tego nr. gdyz przylecialam tu jako turystka i dopiero mielismy zamiar z moim obecnym mezem myslec nad wiza k1( planowalam wrocic do polsci aby podokanczac pewne sprawy) zlozylko sie jednak inaczej i ja tego nr niemam ze soba( pozatym moi rodzice robia remont i wszystko jest w pudlach,mamam moze go odszukac za jakies 3 tyg. a mi zalezy aby teraz wyslac wszystkie dokumeny) moje pytanie jest czy w robryce SSn powinnam wpisac NONE? i na interview wyjasnic okolicznosci.Prosze o pomoc bo ta sprawa spac mi nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer masz przyznany i zapewne urzednik dopatrzy sie tego w systemie, a wtedy sprawa moze sie opoznic, bo wkoncu cos ukrylas i urzednik moze chciec dociec przyczyn, badz poprostu wyslac ci RFE z prosba o SSN, albo cos takiego. Jak cos masz to nie ukrywaj, zawsze mozesz isc do kazdego SSA biura i poprosic o kopie dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja bym chciala powrocic do sprawy SSN, gdyz naprawde ta sprawa mnie niesamowicie nurtuje. W zeszle wakacje przebywalam w US na wizie J1 (3mc)i zostal mi wtedy przyznany SSN z odpowiednia adnowacja(valid for work only with DHS autohorization) w czerwcu br. wlecialam do US na wizie turystycznej i natej wizie wzielam slub.Nie przywiozlam ze soba tego nr. gdyz przylecialam tu jako turystka i dopiero mielismy zamiar z moim obecnym mezem myslec nad wiza k1( planowalam wrocic do polsci aby podokanczac pewne sprawy) zlozylko sie jednak inaczej i ja tego nr niemam ze soba( pozatym moi rodzice robia remont i wszystko jest w pudlach,mamam moze go odszukac za jakies 3 tyg. a mi zalezy aby teraz wyslac wszystkie dokumeny) moje pytanie jest czy w robryce SSn powinnam wpisac NONE? i na interview wyjasnic okolicznosci.Prosze o pomoc bo ta sprawa spac mi nie daje

Nie mozesz napisac NONE bo mumer masz. Zgubilas go i potrzebujesz kopie ale numer bedzie ten sam jest zawsze ten sam na cale zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez ostatnie kilka dni bylam wiernym czytelnikiem forum, poniewaz jestem wlasnie w tracie wypelniania papierow o AOS - wypelniam sama bo na prawnika nas nie stac. Dzieki forum i Waszym podpowiedzia juz praktycznie wszystkie papiery skonczylam - za co dziekuje Wam juz teraz, ale mam jeszcze kilka pytan, na ktore badz nie znalazlam odpowiedzi badz sa one juz przedawnione albo nie dotycza mnie (tak mi sie wydaje). Otoz z grubsza moja sytuacja wyglada tak : przyjechalam na wizie turystycznej i wzielam slub z obywatelem USA, nie pracuje poprostu zajmuje sie domem, chociaz marze juz o tym aby normalnie legalnie pracowac, bo takie siedzenie w domu przytlacza czlowieka - obecnie mieszkamy w CT. Jestem juz po badaniach u immigracyjnego lekarza - w sumie nie bylo najgorzej, w dzieki mamie ktora przy przefaksowala moja karte szczepien, jednak i tak nie uniknelam HPV oraz MMR, na szczescie wynik z testu PPD wyszedl negatywny zarowno tez skorny jak i z krwi, wiec ominelo mnie przeswietlenie pluc (lekarz byl bardzo zawiedziony bo mu kasiorka przeszla kolo nosa, ja za to bylam w niebowzieta :)))) Zeby sobie utrudnic zalatwianie papierkowej roboty w trakcie starania sie o zielona karte nastapi przeprowadzka do innego miasta - ale o to bede sie martwic pozniej - albo jak mozecie mi powiedziec od razu co i jak bede musiala zrobic to bardzo prosze o rade w kwestii zmiany adresu w trakcie trwania AOS... a teraz kilka innych pytan, mianowicie :

1. ktory numer na mojej wizie turystycznej to NONIMMIGRANT VISA NUMBER, ktory wymagany jest w formularzu I-485? (czy jest to numer na czerwono napisany czy moze jest to control number?)

2. w formularzu I-864 w punkcie 23. My current individual annual income is: mam wpisac dochod meza z rozliczenia podatkowego za 2008czy obecny dochod jaki juz zarobil w tym roku? moze glupie pytanie ale juz sie we wszystkim pomalu gubie im dluzej nad tym siedze, a maz jak slyszy o papierach to tez ma juz dosc :)

3. ostatnio udalam sie do pobliskiej agencji ktora m.in.: zajmuje sie wypelnianiem papierow na zielona karte, i dowiedzialam sie iz musze do paierow dolaczyc zaswiadczenie o niekaralnosci i tym samym im zaplacic za to, co oni zalatwiaja przez konsulat polski w NY dla mnie 120$ oraz w miejscowym wydziele bodajze kryminalnym (czy jakos tak - nie wiem) dla mojego meza 80$ = 200$. Z informacji jakie w agencji uzyskalam jezeli tego zaswiadczenia nie dolacze do akt o AOS to moja sprawa moze sie przeciagnac w czasie nawet do 1.5 roku? mam pytanie bo nigdzie na forum nie wyczytalam o zaswiadczeniu o niekaralnosci, zebym musiala dolaczyc je do papierow - czy mozecie mi powiedziec o co w tym wszystkim chodzi? czy poprostu chca mnie naciagnac na jeszcze wieksze koszta? To chyba tyle pytan - jak cos jeszcze mi przyjdzie do glowy to sie odezwe ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec, tydzien temu dostalem GC, a 2 tygodnie temu EAD card. W paszporcie dalej mam wpiete I-94 i teraz zastanawiam sie, czy ja te EAD card i I-94 powinienem sam oddac (w zadnej korespondencji o tym nie wspomnieli), czy nic sie nie martwic i poprostu zatrzymac na pamiatke? Kiedys gdzies wyczytalem, ze podczasz interview zabieraja i EAD, i I-94, wiec stad moje watpliwosci.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...