Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczelam od wypelniania formy I-485 i napotkalam rubryke I-94# ( moje pytanie jest czy powinnam tu wpisac Admission number z I-94?).

Wpisujesz tam numer, który jest na I-94 pod "Departure Number".

Na drugiej stronie w part 3 jest pytanie :Place of Last Entry Into the US(City/State)-czy powinnam tu wpisac miasto gdzie wyladowalam? czyli w moim przypadku lotnisko Dullas Washyngton dc.

Wpisujesz miasto i stan lotniska, na którym miałaś rozmowę z urzędnikiem imigracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mam kolejne pytanie czy wpisywac w rubtyce SSN ktory nadano mi w zeszlym roku na vizie J1( rozumiem ze ten SSN byl wazny tylko wtedy przez 3mc i wlasciwie nawet niemialam obowiazku go ze soba przywozic) troszke sie juz z tym pogubilam.

W part 3./B, form I-485( List your present husband...) wpisuje tylko meza( reszte zostawiam pusta? czy wpisuje "none"? i tam jest A# czy tam cos wpisuje? ( moj maz jest obywatelem ale urodzil sie w innym kraju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie czy wpisywac w rubtyce SSN ktory nadano mi w zeszlym roku na vizie J1( rozumiem ze ten SSN byl wazny tylko wtedy przez 3mc i wlasciwie nawet niemialam obowiazku go ze soba przywozic) troszke sie juz z tym pogubilam.

SSN daja jeden na cale zycie, wiec nie ma problemu z tym stayrm

W part 3./B, form I-485( List your present husband...) wpisuje tylko meza( reszte zostawiam pusta? czy wpisuje "none"? i tam jest A# czy tam cos wpisuje? ( moj maz jest obywatelem ale urodzil sie w innym kraju)

Jesli maz sam imigrowal to jest w ich systemie wiec ma A# I wtedy go wpiszcie

Zdaje sie ze jest nawet na jego nturalization certifiate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko i moze ktos zna odpowiedz :)

Czy ja koniecznie musze miec kopie tax return czy wystarcza kopia W-2 meza. Chodzi o zarobki i podatki. Chodzi o to ze nie mam w domu nigdzie meza tax return z zeszlego roku a kopia z irs chyba kosztuje okolo 55 $ o ile dobrze pamietam, wiec sie zastanawiam czy W-2 jest wystarczajace.

Dziekuje za dopowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz, chyba i tak poczekamy z wyslaniem dokumentow do nastepnego roku. Wysle wtedy rozlicznie podatku za rok 2009. Musimy sie postarac o kopie innych potrzebnych dokumentow wiec moze to sie zbiec z czasem nowego rozlicznia podatkowego. Chyba za rok 2008 uda nam sie dostac kopie od agencji ktora nas rozliczala.

Dziekuje jeszcze raz za poswiecona minutke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy zwykly IRS transcript? (nie kopia ksero a zwykly wydruk z systemu)

transcript daja za darmo , dzwonisz na numer 1-800-829-1040 i po paru dniach przychodzi poczta

na stronie I-864 pisze:

"A photocopy

or an Internal Revenue Service-issued transcript of a photocopy

or an Internal Revenue Service-issued transcript

of your complete Federal income tax return "

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...0004718190aRCRD

a w instrukcjach do I-864 masz na str8":

25. Federal Income Tax Information

You must provide either an IRS transcript or a photocopyfrom your own records of your Federal individual income taxreturn for the most recent tax year.

...If you provide a photocopy of your tax return(s), you mustinclude a copy of each and every FormW-2 and Form 1099that relates to your return(s). Do not include copies of theseForms if you provide an IRS transcript of your return(s) ratherthan a photocopy.

ja z naszymi ostatnimi wnioskami zawsze wysylalam zwykly IRS transcript

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...