Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wrocilam z kolejnym pytaniem z ktorym sie borykam. Kochani pomozcie.Do dokumentow dolaczam moje rozliczenia podatkowe pomimo tego ze pracowalam nielegalnie co w zwiazku z tym wypelniam w pytaniu 24 ;a,b ? co to jest current income- czy jest to dochod z tego czy z poprzedniego roku ktory, przedstawiony jest na rozliczeniu podatkowym?Pozdrawiam.

current czyli jak sama nazwa mowi to obecny dochod, wiec ile zarabiasz w tej chwili a nie w zeszlym roku. Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam

wrocilam z kolejnym pytaniem z ktorym sie borykam. Kochani pomozcie.Do dokumentow dolaczam moje rozliczenia podatkowe pomimo tego ze pracowalam nielegalnie co w zwiazku z tym wypelniam w pytaniu 24 ;a,b ? co to jest current income- czy jest to dochod z tego czy z poprzedniego roku ktory, przedstawiony jest na rozliczeniu podatkowym?Pozdrawiam.

nie ma znaczenia czy pracowalas legalnie czy nie - ma znaczenie czy razem sie rozliczyliscie i czy twoj dochod jest wliczany do sponsorowania Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po slubie z obywatelem USA. Wlecialam na wizie turystycznej, pozniej zmienilam na studencka. Na studenckiej bylam przez ponad rok a pozniej zrezygnowalam ze szkoly i przez ponad rok bylam "out of status". Teraz jestem po slubie i probuje dowiedziec sie jakie dokumenty musze wyslac do USCIS. Bardzo proszę o pomoc, będe wdzięczne za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelam od wypelniania I-485 i tu kilka pytan:

- w moim przypadku #I-94 to ten ktory mialam jak wjezdzalam na wizie turystycznej B1/B2 (musialam go wyslac jak zmienialam status na studencka) czy nowy ktory dostalam wraz z Sevis i I-20?

- expires on...i tu kolejny dylemat, na nowym I-94 nie ma podanej zadnej exparation date... co mam zatem wpisac? "NONE"???

- date of last arrival- gdzie szukac tej daty? nie pamietam dokladnie kiedy ostatni raz tu przylecialam...pamietam rok ale nie dokladny dzien i miesiac. Czy moge gdzies ta date odnalezc?

Dziekuje z gory za wszelkie podpowiedzi od osob które przechodzily podobna sytacje. I dzieki wszystkim za to forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, na wstepie pragne podziekowac wszystkim za stworzenie tego forum gdyz jest ona niezwykle pomocne.

Przylecialam do Usa pod koniec czerwca, 2 tyg. temu wzielam slub z obywatelam na wizie turystycznej. Jestem w trakcie kompletowania i wypelniania dokumentow. Poniewaz jestem osoba niepracujaca nieposiadam funduszy na oplate prawnika :)

Rozpoczelam od wypelniania formy I-485 i napotkalam rubryke I-94# ( moje pytanie jest czy powinnam tu wpisac Admission number z I-94?). Na drugiej stronie w part 3 jest pytanie :Place of Last Entry Into the US(City/State)-czy powinnam tu wpisac miasto gdzie wyladowalam? czyli w moim przypadku lotnisko Dullas Washyngton dc. z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...