Jump to content

Jak Wyemigrować Do Usa?


vish

Recommended Posts

Chciałbym na stałe osiedlić się w USA? To jest wielke marzenie, w Polsce mam niezłą pracę, ale czuje się w tym kraju z każdym dniem coraz gorzej. Chciałbym spytać, co trzeba zrobić, żeby stać się obywatelem USA? Na początek pewnie zielona karta, ale pewnie nie jest to takie proste do uzyskania? Potem obywatelstwo, ale to również nie jest łatwe.

Na początek chcę lecieć za 1,5 roku na co najmniej 8-12 tygodni. Jeśli byłaby możliwość wjechać na wizie turystycznej, albo od razu uzyskać prawo stałego pobytu i wtedy ubiegać się o obywatelstwo, naturalnie byłbym' zainteresowany. Pomóżcie, co zrobić żeby jak najkrótszą, legalną drogą znaleźć się na stałe w Stanach i tam żyć/pracować?

Znalazłem książkę Dan'a P. Danilova "Emigracja do USA" wydane przez One Press. Kupować, przydatne to jest, jaka jest jakoś tych porad, czy ktoś wie? Post i temat nie jest bynajmniej tylko o książce, chcę po prostu jak najszybciej tam zamieszkać, zdaję sobie sprawę że to może potrwać kilka miesięcy, lat, więc jestem na to przygotowany. Ale po prostu nie chcę już dłużej tutaj tkwić.

Link to comment
Share on other sites

Na początek chcę lecieć za 1,5 roku na co najmniej 8-12 tygodni.

To moze zwroc sie z tym pytaniem za miej wiecej 1 rok czasu bo jesli nawet teraz czegos sie dowiesz to za 1-2 lata moze byc to nie aktualne ..

Mozesz poczytac dzial emigracja i zobaczyc jak kto jest teraz .

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem książkę Dan'a P. Danilova "Emigracja do USA" wydane przez One Press. Kupować, przydatne to jest, jaka jest jakoś tych porad, czy ktoś wie?

Dan Danilov jest zawieszony w prawach wykonywania zawodu itd. Nie kupuj ksiazki - jest nieaktuana i duzo bledow.

Dan P. Danilov: He was suspended from the practice of law by the Supreme Court of the State of Washington, pending the conclusion of disciplinary proceedings. He was immediately suspended by the BIA on September 25, 2003, pending final disposition of his case.

Dan P. Danilov (WSBA #170) (Suspended pending determination of capacity to defend himself) — Applicant paid Danilov $4,000 to take over representation of him on an application for Adjustment to Status to become a lawful permanent resident that had been filed by a previous attorney. Before the Adjustment to Status could be allowed, Applicant needed to submit a Motion to Reopen a 1996 order of deportation. During the next year, Danilov became ill and was unable to continue to practice, and no motion was filed. One of Danilov’s associates determined that $2,000 would be a fair refund. The committee approved that amount.

i tutaj

http://seattletimes.nwsource.com/html/your...rcourts24m.html

Link to comment
Share on other sites

Nawet gdyby ten Dan czy jak mu tam nie byl zawieszony, to kupowanie takich ksiazek, raczej nie ma sensu; wszystkie niezbedne, biezace informacje znajdziesz na stronie USCIS. Tym bardziej, ze wlasnie sie zmienia prezydent, wiec i prawo imigracyjne moze sie zmienic, przynajmniej czesciowo. Za poltora roku informacje ktore otrzymasz teraz moga byc juz nieaktualne.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...