Skocz do zawartości

Lot Do Usa Pierwszy Raz


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Będę leciał po raz pierwszy w życiu do USA (San Diego) w lutym przyszłego roku. Szukałem wstępnie połączeń i znalazłem cos takiego:

LOT do USA:

Wrocław LH3325

09:05 Monachium

10:25

Monachium

11:30 Waszyngton, Dulles International

15:03 LH9280

Waszyngton, Dulles International

17:40 San Diego

20:21 LH9366

Czas całkowitej podróży ok 20 godzin.

Powrót z USA:

San Diego

08:05 Waszyngton, Dulles International

15:42 LH9367

Waszyngton, Dulles International

17:34 Monachium

06:35+1 LH9281

Monachium

09:35 Wrocław

11:20

Czas całkowitej podróży ok 20 godzin

Koszt takiego połączenia (w obie strony) obecnie Lufthansa szacuje na 2185 zł. Proszę WAS o radę czy to dobry wybór ? W tej klasie połączeń - Zmiana rezerwacji i zwrot niemożliwe.

Czy to oznacza, że jak nie zdąże na jakiś pośredni samolot - bedę musiał kupić nowy bilet ?

Jak wygląda czasowo odprawa celna w USA ? NA podstawie trasy przelotu w USA będę ok 15:00 - Waszyngton. Następny lot mam 17:40 do San Diego. W tym czasie zdąże przejść

kontrolę urzędników Amerykańskich ? Dodam, że lecę pierwszy raz i będe miał ze sobą "promesę wizową" - wizę otrzymam (lub nie ) na miejscu na lotnisku w USA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobra cena, moglbys znalez cos tanszego gdybys poszukal dluzej, ale i tak raczej nie zejdziesz ponizej 2000PLN.

2. Gdzie znalazles ten bilet? Zmiana powinna byc dostepna za doplata (nie przekraczajaca na ogol 100E), czasem 1sza zmiana jest za free. Powinienes sie upewnic bezposrednio u przewoznika.

3. Różnie bywa, dowiedz sie jak to rozwiazuje przewoznik. Najczesniej mozesz dokupic ubezpieczenie na wypadek podobnych sytuacji.

4-6. Zależy od wielu czynników, ale ok. 3pm na Dulles jest dosc dlugo, bo kupa samolotow z Europy laduje wlasnie w tym czasie, generalnie jest duzy ruch o tej porze.

7. Dobrze, ze masz przesiadke na Dulles, jak Cie nie wpuszcza to nie bedziesz mial daleko z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałam do Seattle z Wrocka przez Monachium i Denver. Lufthansą.

W Denver miałam 1 godzinę i 45 minut na przesiadkę. Zdążyłam dostać wizę, przenieść swój bagaż i przejść odprawę paszportową.

Myślę więc, że nie musisz się stresować.

Co do ceny, to wydaje się być rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobra cena, moglbys znalez cos tanszego gdybys poszukal dluzej, ale i tak raczej nie zejdziesz ponizej 2000PLN.

2. Gdzie znalazles ten bilet? Zmiana powinna byc dostepna za doplata (nie przekraczajaca na ogol 100E), czasem 1sza zmiana jest za free. Powinienes sie upewnic bezposrednio u przewoznika.

3. Różnie bywa, dowiedz sie jak to rozwiazuje przewoznik. Najczesniej mozesz dokupic ubezpieczenie na wypadek podobnych sytuacji.

4-6. Zależy od wielu czynników, ale ok. 3pm na Dulles jest dosc dlugo, bo kupa samolotow z Europy laduje wlasnie w tym czasie, generalnie jest duzy ruch o tej porze.

7. Dobrze, ze masz przesiadke na Dulles, jak Cie nie wpuszcza to nie bedziesz mial daleko z powrotem.

Hej

Bilet sprawdzałem poprostu na stronie Lufthansy :

http://www.lufthansa.com/online/portal/...ibemode=special

W tej cenie, kiedy wybieram najtańsze połączanie - łapie się w "Economy Saver" i zdaje się, tutaj nie ma mowy o zmianie nawet za opłatą :)

Zadzwonie do Lufthansy i popytam.

DZIĘKI za porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapie się w "Economy Saver" i zdaje się, tutaj nie ma mowy o zmianie nawet za opłatą

I dlatego tez dobrze zrobisz jak sie znimi skontaktujesz bo sa takie bilety ze faktycznie nie da sie nic zrobic..

Co do reszty pytan to Ci Lufthansie wyjasnia co bedzie jak nie zdarzysz na samolot i gdzie ma sie udac aby np przebukowac bilet lotniczy na nastepny lot bo pewnie bedzie lecial United :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...