Skocz do zawartości

"zielona Karta"


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

No i w przeciwieństwie do TYN czy TVP p. Elżbieta Wysocka odpowiedziała.

Witaj Pawel!

Dziekuje za pozdrowienia i mile slowa. Pytasz jak nam sie wiedzie i czy warto tu przyjechac. Otoz na poczatku naszego pobytu w USA bylo ciezko - brak znajomosci jezyka (w Polsce nie uczylam sie angielskiego) ciezka fizyczna praca a w zwiazku z tym niskie zarobki. Cieszylismy sie, ze mieszkamy w miejscowosci, w ktorej jest duzo Polakow, ktorzy nam pomogli. Lecz po wyemitowaniu pierwszych odcinkow "Zielonej karty" stosunki z Polakami (oczywiscie nie wszystkimi) zaczely sie psuc. Nawet Ci, ktorym pomoglismy my, zaczeli odwracac sie od nas i nie tylko zreszta. Przenieslismy sie wiec z Lakewood do sasiedniego miasteczka Brick. Ale i tu spotkalismy sie z zazdroscia, zawiscia itp. Po 4 latach mieszkania w stanie New Jersey bank udzielil nam pozyczki i kupilismy domek z dzialka w stanie Nowy Jork i od 3 lat mieszkamy w miejscowosci Newfield (90 km od slawnego od wczoraj miasta Binghempton). O zyciu tutaj napisze w nastepnym liscie jak napiszesz konkretnie co Cie tutaj interesuje np sport, nauka, praca, kultura, polityka itp. Teraz koncze, poniewaz przygotowuje sie do jutrzejszego powitania mojej corki i wnuczek, ktore na trzy tygodnie przylatuja do nas w odwiedziny. Pozdrawiam Ciebie, Twoich bliskich i forumowiczow. Do milego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I tutaj Pani Elzbieta ma racje,mozna dobrze trafic a mozna tak trafic ze szkoda nawet mowic ..I tutaj nie ma roznicy ze My jestesmy ok wobec tych osob,takie jest zycie czasami nie ktorych osoba (szczescie-nieszczescie trafic na odpowiednie osoby)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak z jezykiem teraz "stoi" p. Elzbieta oraz jej maz :lol: W wiadomosci wyslanej do Ciebie napisala

Otoz na poczatku naszego pobytu w USA bylo ciezko - brak znajomosci jezyka
dlatego ciekaw jestem jak jest teraz i na jakim poziomie moze nauczyc sie jezyka starsza osoba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

pawel z wroc zapytaj sie Eli co oni teraz robia ???? jakie prace wykonuja ona i jej maz ????

i zapytaj sie czy beda wracac do Polski w przyszlosci czy juz pozostana w usa na stale ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z odcinkow jak do tej pory to tylko to, co tu wrzucone jest.

Mam wielka prosbe. Moglbys te odcinki na neta wrzucic? Na pewno wiele osob byloby wdziecznych ;) Jesli nie to moglbys moze je przegrac na inne plytki, wyslac mi i ja je bym wrzucil. Oczywiscie koszt przesylki i cene plyt bym pokryl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...