Skocz do zawartości

"zielona Karta"


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
No i w przeciwieństwie do TYN czy TVP p. Elżbieta Wysocka odpowiedziała.

Witaj Pawel!

Dziekuje za pozdrowienia i mile slowa. Pytasz jak nam sie wiedzie i czy warto tu przyjechac. Otoz na poczatku naszego pobytu w USA bylo ciezko - brak znajomosci jezyka (w Polsce nie uczylam sie angielskiego) ciezka fizyczna praca a w zwiazku z tym niskie zarobki. Cieszylismy sie, ze mieszkamy w miejscowosci, w ktorej jest duzo Polakow, ktorzy nam pomogli. Lecz po wyemitowaniu pierwszych odcinkow "Zielonej karty" stosunki z Polakami (oczywiscie nie wszystkimi) zaczely sie psuc. Nawet Ci, ktorym pomoglismy my, zaczeli odwracac sie od nas i nie tylko zreszta. Przenieslismy sie wiec z Lakewood do sasiedniego miasteczka Brick. Ale i tu spotkalismy sie z zazdroscia, zawiscia itp. Po 4 latach mieszkania w stanie New Jersey bank udzielil nam pozyczki i kupilismy domek z dzialka w stanie Nowy Jork i od 3 lat mieszkamy w miejscowosci Newfield (90 km od slawnego od wczoraj miasta Binghempton). O zyciu tutaj napisze w nastepnym liscie jak napiszesz konkretnie co Cie tutaj interesuje np sport, nauka, praca, kultura, polityka itp. Teraz koncze, poniewaz przygotowuje sie do jutrzejszego powitania mojej corki i wnuczek, ktore na trzy tygodnie przylatuja do nas w odwiedziny. Pozdrawiam Ciebie, Twoich bliskich i forumowiczow. Do milego!

No i czemu przerwaliscie ten temat. Szkoda ze dopiero teraz to wyczailem. Tez bym z ciekawosci chcial wiedziec co dalej u tych ludzi z zielonej karty... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że p. Elżbieta zaprosiła mnie do dalszej konwersacji :) Czy ma ktoś jeszcze może jakieś pytanie które chciał by jej zadać, bo za jakiś czas chce jej odpisać i zadać parę pytań od siebie :rolleyes:

Witam.

Możesz spytać jak przystąpili do procesu losowania zielonej karty, tzn. czy sami wypełniali te wszystkie papierki czy korzystali z jakiejś firmy, która odpłatnie za nich to wypełniała i wysłała.

ps.

Może podadzą nazwę tej firmy w przyszłości się przyda bo sprawdzona :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal teraz masz tak latwo z puszczeniem zgloszenie ze nie trzeba nikogo do tego\\

dawniej to co innego ,nawet poczta takie cos pomagala robic..

sly6 niby łatwo teraz się wypełnia wniosek o zieloną, parę lat temu kiedy mogliśmy brać udział w losowaniu GC próbowałem wysyłać zgłoszenie bez sukcesu i zawsze mnie zastanawiało czy nie popełniłem błędu przy wypełnianiu, czy zdjęcie było odpowiednie itd.

Jeżeli ktoś podałby sprawdzoną firmę, która wypełnia wnioski o GC to chętnie bym w przyszłości skorzystał z takich usług, przecież taka firma ma doświadczenie i szanse pomyłki są mniejsze niż w przypadku samodzielnego wypełniania, a wiadomo, że choćby mała pomyłka przy wypełnianiu formularza skreśla szanse na losowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sadzisz ze ktos ci wysle za pol darmo to sie mozesz pomylic i to bardzo ....

ktos juz pisal po tych firmach co sie kiedys tym zajmowaly i prawie zadna juz tym sie nie zajmuje wiec nie wiem czy takie cos znajdziesz

ja znajomym wysylalem jak i sobie i wszystko bylo ok oprucz samego losowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam.

Ostatnio oglądając odcinki dostępne na necie natknąłem się na artykuł z wywiadem ze Sławomirem Grunbergiem (producentem "zielonej karty")

i pod artykułem znalazłem link do jego strony >>>>>>> http://www.logtv.com/tv/ <<<<<<<

Jest tam możliwość zamówienia tego serialu za $125 :) bo na necie niestety nie ma wszystkich odcinków, więc może ktoś zamożny zdecydowałby się na kupno i podzielenie się z reszta :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...