Skocz do zawartości

Przedłużenie Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze jedno mam pytanie. Czy jeśli moja siostra będzie starała się o wizę turystyczną (nigdy nie była w USA, ma dobrą pracę w PL) to może mieć problemy, bo ja świrowałam z przedłużeniem turystycznej którego nie dostałam? Sorry, nie wiem czy w dobrym wątku zagajam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

Witam!

chce zapytac o ostateczny termin,w jakim mozna zlozyc wniosek o przedluzenie wizy turystycznej.Wiem,ze powinno sie to zrobic najlepiej 2 miesiace przed koncem uplywu wizy wbitej na lotnisku przy wjezdzie.Ale co,jesli dopiero teraz sie na to zdecydowalam i zalezy mi na pozostaniu w usa jakies 2-3 miesiace dluzej?bardzo prosze o odpowiedz,jesli ktos sie orientuje?mam wazna wize do 04 kwietnia,a planuje wyslac wniosek 3 tyg przed uplywem tego terminu.czy to w ogole ma sens?czy bede przebywac tu legalnie po uplywie tego terminu?

z gory dziekuje za szybka odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp,a powodem moze byc zlozenie tego wniosku zbyt pozno,czy po prostu regula, ze tak robia z osobami starajacymi sie o przedluzenie pobytu?czy naprawde nikt nie zna osob,ktore pozniej zostaly wpuszczone na terytorium USA bez problemów?ja planuje kolejna podroz po 3-4 latach od powrotu do Polski...prosze o kolejne odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej atmosferze ze tak powiem "czyszczenia" lub normowania kwestii wizowych kazdego rodzaju, przedluzenie wizy turystycznej moze ci zaszkodzic i przy nastepnym wlocie moga cie zhaltowac na lotnisku. Nie jest regula ale jest bardzo zle widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal gal jest to ryzykowne, jednak jesli chodzi o strone prawna - to 3 tygodnie przed uplywem terminu jest ok. Twoj wniosek musi trafic do immigration przed koncem waznosci wizy (z tego co sie orientuje). Niemniej problem pojawi sie jesli odpowiedz od immigration przyjdzie po 5 miesiacach od wyslania..caly ten czas musisz siedziec w USA i czekac na odpowiedz jesli chcesz miec prawnie wszystko ok w historii wizyt w USA, choc i nawet to moze nie obchodzic kontrolujacych przy kolejnym wjezdzie (btw. caly okres czekania na odpowiedz jestes LEGALNIE w USA). Jesli olejesz czekanie i wrocisz, to na 99% bedziesz miec problem przy ponownym wjezdzie. Poza tym musisz miec sensowny powod dlaczego chcesz przedluzyc wize, musisz przebookowac bilet i im wyslac ksero (przynajmniej jest to wskazane), podac plan zwiedzania lub co bedziesz robic przez ten czas itp itd.

Tak wiec czy dostaniesz przedluzenie czy nie, to mozesz zapaskudzic sobie papiery wiec chyba nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie,jak to jest z tym terminem oczekiwania?bo mnie naprawde ratuja 2-3 miesiace,wiec zastanawialam sie czy dolaczac cos poza niezbednymi dokumentami,tzn.wnioski,czek itd.z dodatkowych dokumentow zamierzam dolaczyc tylko wyciag z konta mojej krewnej,na ktorej utrzymaniu tu pozostaje.nawet mi nie do konca zalezy na przedluzeniu tej wizy,bo czas,jaki bede czekac prawdopodobnie na rozpatrzenie wniosku w zupelnosci mi wystarczy.obawiam sie,czy nie bedzie trwal zbyt dlugo,np.5 m-cy,bo wtedy juz musze byc w Polsce.bardzo was prosze o sugestie,co myslicie na ten temat.moze dodam ze zawsze opuszczalam USA w terminie.z gory dziekuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to bylo w nawiazaniu do mnie, to doczytaj co napisalem: "..caly ten czas musisz siedziec w USA i czekac na odpowiedz jesli chcesz miec prawnie wszystko ok w historii wizyt w USA.." (choc moze prawnie to rzeczywiscie zle okreslenie..). Wyjezdzajac z US zaleca sie oddanie i-94 na ktorym wjechales do US i to ktore otrzymasz po rozpatrzeniu Twojego wniosku o przedluzenie..bo z tego co mi sie wydaje, jesli osoba wnioskujaca o przedluzenie wyjedzie bez czekania na nowe i94 to bedzie to wygladac w ten sposob, co w przypadkach jak ludzie wyjezdzali z US nie oddajac i94 i pozniej mieli z tego powodu ogromne problemy..

nie jestem prawnikiem ani nic z tych rzeczy, ale takie informacje wyczytalem miedzy innymi tutaj na forum, ze bardziej mozna sobie popsuc wszystko jak sie i94 oleje...

PS. jesli rzeczywiscie cos napisalem zle to sorki snookie za wprowadzenie w blad

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...