Skocz do zawartości

Przedłużenie Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jesli chcesz wrocic do Stanow nie polecam

Dokladnie, wracajcie do Polski, jedzcie na WAT, a nie kombinujcie z przedluzeniami. Ja nie przedluzylem, ale bylem na 5 mcy z dziewczyna rowniez. Potem staralismy sie o wize J1 i odmowe dostalismy, w koncu dostalismy wize ale tych nerwowo nikomu nie zycze.

Odmowe dostalismy tylko dlatego ze napisalismy ze na wakacje jedziemy, a wrocilismy w grudniu, i nic nie daly tlumaczenie ze wize mielismy na 6 miesiecy. Tak ze albo zostajecie w Stanach albo pozegnajcie sie z nimi do okresu jak zniosa wizy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co z kasą robić to wpłać na chore dzieci. Biorąc prawnika do przedłużenia wizy B2 wyrzucasz kasę w błoto, bo to chyba najprostsza aplikacja z jaką można wystąpić do USCIS. Potrzebujesz do tego podstawowej znajomości angielskiego, dostępu do komputera z netem, drukarki, wydruku z z bilansem z konta na którym będzie ok. 2000-3000$ (im więcej tym lepiej), 300$, koperty i znaczka za 16,50$. Ściągasz aplikację, drukujesz, wypełniasz, załączasz cover letter, bilans z konta, czek na 300$ i wysyłasz overnightem za 16,50$. Wzór na cover letter możesz sobie wygooglać.

niezupelnie masz racje. $2000-$3000 to chyba na miesiac. Znam sprawy osob z tego Forum, ktore mialy $8000 i nie dostaly przedluzenia wizy z tego powodu, ze urzednik wyliczyl im, ze to za malo na utrzymanie sie i podrozowanie przez dany okres czasu.

Proponuje tez aby zaniechac rzeczy typu 'googlanie' cover letter czy innych rzeczy, bo to jest to samo co pisanie listow przez agencje i jesli urzednik ma taki sam po raz ktorys znaczy, ze nie jest to bona fide application - i tez sie o tym przekonaly osoby tutaj na Forum, ktore dostaly odmowe. Teraz jest tyle odmow, ze szkoda mowic. Pomijam fakt, ze jesli cos wzbudza podejrzenia wtedy aplikacja jest dawana do supervisera i zapomnij, ze dostaniesz odpowiedz w ciagu 6 miesiecy, a tylko na 6 miesiecy mozesz dodac przedluzenie. A pozniej wylozysz 3 razy wiecej na prawnika jak bedziesz chcial wszystko odkrecic.

Chetnie zacytuje list z immigration, ktory dostala osob, ktora byla w szoku, ze urzednicy przyslali jej list, skoro ona sciagnela z internetu wszystko i mialo byc pewne. Niestety nie bylo.

Please submit a detailed statement of your bank account for the months of July, August and September 2008, which shows a history of deposits, withdrawals and balances.

Please explain how you want to manage your expenses if your bank account shows $7,348.07 and you ask for an additional 6 months extension.

Submit a notarized letter from your foreign employer confirming the position that you hold there, mat you have been granted an extended leave of absence and the date you are expected to return to work.

Submit evidence that you are in possession of a return transportation ticket securing your departure from the United States of America.

Submit proof of your permanent address in your country. We do not accept a copy of the driver's license.

Submit a detailed plan of your traveling for 6 months. Attach copies of plane tickets, hotel reservations, events etc.

Submit a letter and explain why you intend to stay in the United States of America longer that 6 months that you were granted at the airport. The letter that you sent previously is not acceptable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "wzór na cover letter", zakładając, że koleś jest na tyle kumaty żeby swój cover napisać jedynie opierając się na jego przykładzie a nie zrzynać jak leci.

2000-3000$ wziąłem ze sprawy kumpla który tyleż na koncie miał i przedłużenie dostał. Zresztą jeżeli ludzie nie mają kasy na koncie żeby się wykazać odpowiednim zabezpieczeniem to skąd mają mieć na prawnika?

Podobny list z USCIS jaki załączyłaś również dostałem swego czasu aplikując o przedłużenie wizy, wyjaśniłem co trzeba i przedłużenie dostałem.

Podtrzymuję moje zdanie: zamiast brać prawnika, samemu poszukać info w necie, tu na forum, na stronie USCIS i ogarnąć temat na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pisalem juz o tym ze chce przedluzyc wize turystyczna na 3 miesiace i dostalem kilka wskazowek jak to zrobic jednak mam jeszcze kilka pytan:

1) Czy jezeli zloze wniosek o przedluzenie wizy turystycznej na 3 miesiace i dostane odp negatywna to wowczas moja wiza ktora mam na 10 lat zostanie mi anulowana??

2) jakie mam szanse ze dostane przedluzenie bo ktos mi mowil ze w chwili obecnej jest bardzo ciezko przedluzyc wize turystyczna??

3)Czy to prawda ze jezeli dostane odmowe to moga napisac mi ze mam opuscic USA w przeciagu np 30 dni?? Czyli jezeli ja mam bilety powrotne na 25 kwietnia a odpowiedz dostane 20 kwietnia to przez 30 dni moge byc jeszcze legalnie w USA??

4)przeczytalem gdzies w jakims poscie ze po przedluzonym pobycie nie mozna juz nigdy wjechac na teren USA, czy to dotyczy pobytu przedluzonego nielegalnego czy rowniez legalnego??

5)Co moge jeszcze dolaczyc dodatkowo do dokumentow zeby zwiekszyc swoje szanse jak bede skladac o przedluzenie wizy??

6)Czy starajac sie o przedluzenie musze miec przebukowany bilet na date pozniejsza??

Mam nadzieje ze ktos bedzie mogl mi pomoc i odp na te nurtujace mnie pytania.

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie masz wizy 10 letniej, tylko promesę wizową na 10 lat. Nie anulują jej, ale nawet jeżeli dostaniesz przedłużenie teraz, to możesz mieć kłopoty z ponownym wjazdem później.

2. Na to pytanie odpowiedzieć Ci może wróżka.

3. Tak, masz 30 dni na opuszczenie kraju.

4. Zakazu nie będziesz miał, ale możesz mieć problem z wjazdem kolejnym razem, jeżeli będziesz próbował zbyt szybko. Zakaz wjazdu na 3 lub 10 lat dotyczy przedłużenia nielegalnego, z tym, że mowa jest o minimum na jaki jest zakaz a więc nie oznacza automatycznego pozwolenia na wjazd po upływie tych terminów. Zakaz wjazdu 'na zawsze' można otrzymać w wyniku popełnienia przestępstwa.

5. A co dołączyłeś?

6. Myślę, że to zależy od tego w jaki sposób uzasadnisz prośbę o przedłużenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zalczayc wszystko co jest wymagane i plus dodatkowo jeszcze wyciag z konta , zaswiadczenie z Polski ze jestem zatrudniony w rodzinnej firmie i ze dostalem urlop do dnia 31 lipca,co jest zaznaczone na tym zaswiadczeniu ,mysle o przebukowaniu biletu np na 29 lipca i zasatanawiam sie czy cos jeszcze moglbym dolaczyc zeby zwiekszyc swoje szanse. Chce sie w lipcu wybrac do Kalifornii i wiem ze dobrym ardumentem bylo by przedstawienie im np rezerwacji w hotelu lub pokazanie umowy wykupienia wycieczki ale jest to dosc ryzykowne bo jak i tak mi nie przedluza to bede podwojnie stratny...

Dzieki za odp na pytania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryft ,prosze trzymaj sie swojego tematu i tutaj zadawaj pytania,dziekuje.

co do przedluzenia wizy to kiedys bylo latwiej,teraz nie ktorym osobom odmawiaja nawet jak One maja papiery ok.Musisz zobaczyc jak kto bedzie z Toba a jesli dostaniesz odmowe to pamietaj abys wyjechal do wyznaczonego czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...