Skocz do zawartości

Przedłużenie Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

snookie byly osoby ze wysylaly wnioski pare dni przed koncem waznosci wizy i jakos tam bylo ale jak napisal gal sytuacja nie jest klarowna jak to bylo kiedys a nie wiadomo jak kto moze byc tez za jakis czas

pamietaj ze jesli nie musisz na 100% to nie przedluzaj wizy chyba ze musisz ...no i mozesz czekac na rozpatrzenie wniosku ale mozesz tez i wyjechac ale wtedy musisz poszukac informacji i dobrego prawnika jak kto moze byc rozpatrywane potem...bo byl juz tutaj chyba przypadek ze ktos tak wylecial i nie zostal wpuszczony.

ps dobra masz ta kuzynke ze jestes na jej utrzymaniu,,,gdzie takie osoby mozna spotkac to nie wiem ale widac ze sa na tym swiecie jak napisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra,a jest to starsza ciocia,ktora kupe lat tu pracowala ciezko(legalnie na szczescie)i teraz moze sobie na to pozwolic.ale to jest tak raz na kilka lat:)ostatnio bylam 4 lata temu i wiem ze przez kilka nastepnych nie przyjade,wiec dlatego chce zostac troszke dluzej.ale czytajac Wasze odp to mam straszne watpliwosci co zrobic?nie rozumiem po co daja taka mozliwosc turystom,skoro nie mozna z niej normalnie skorzystac?bardzo dziekuje za odp,ale nadal rozmyslam nad tym wszystkim i waham sie co zrobic?slyszalam od znajomych o przypadkach,w ktorych osoby po przedluzeniu wjezdzaly ale to bylo jakis czas temu.a tak z innej beczki,to mowicie ze druczek i94 moze sie przydac pozniej do wyjasnienia,a przeciez oni zabieraja przy wyjezdzie ten druczek?wiec jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snookie sa takie osoby ze lataja co pol roku do USA i nic im nie jest a sa takie ze maja anulowane wizy-zakaz wjazdu itp i teraz co jest lepiej napisac-powiedziec,,lec i nie martw sie czy tez napisac co sie moze zdarzyc i wydarzyc i wtedy sam podejmujesz decyzje ...lub tez robisz tak aby pewnych spraw uniknac

jak oddasz I-94 to powinien byc Twoj wyjazd odnotowany w systemie a jak nie to jest cos takiego jak bilet-karty pokladowe i wtedy mozna pokazac sie na czas wrocilo :)

Snookie to ze prawo zezwala na przedluzenie nie oznacza ze masz z tego korzystac bo jesli sie uczysz,pracujesz to masz tak dlugo wolne,,a czasami jest tak ze ludzie pracuja aby sie z czegos utrzymac bo takich dobrych Ciotek to ze swieca mozna szukac i nie ma tak ze jest to wiekszosc i teraz urzednik jak zobaczy ze cos nie gra wtedy masz nie wesolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam. Dostałem wizę (I-94) na dwa miesiące. Termin mija za ponad dwa tygodnie. Chciałbym starać się o przedłużenie wizy o 4 miesiące, jednak nie chcę zamykać sobie furtki na przyszłość. Przeczytałem i jestem świadomy, iż urzędnicy niezbyt przychylnym okiem patrzą na osoby z przedłużeniem przy ponowmym przylocie, jednak nie zamierzam odwiedzać US w ciągu następnych 5 lat. Nie chce jednak sobie 'nabrudzić' w papierach. Przeczytałem, że czas oczekiwania na odpowiedź z USCIS moze wynosić nawet 4-5 miesięcy, w związku z tym odpowiedź na moja aplikację dostanę po terminie wbitym w I-94. Chcialbym Was zapytać o moja najwieksza watpliwość, a mianowicie, czy w trakcie oczekiwania na odpowiedź i przy ewentualnej odmowie -cały ten czas oczekiwania jestem w sensie formalnym legalnie w US? Wiem, że niektórzy pisali tu, że tak. Jednak w pewnym biurze powiedziano mi, że to nonsens. Także w poradniku "How Do I…Extend My Nonimmigrant Stay in the United States?", dostepnym na stronie ISCIS jest napisane:

"If your application for extension is denied after your previously

approved stay has expired and you are still in the United States, you

will be considered “out of status” as of the date your original period

of stay expired. You must cease employment (if such employment

was authorized) and depart the United States immediately. In

addition, any nonimmigrant visa in your passport granted in

connection with your classification becomes void. Once your visa is

void, you must submit any new visa application at a U.S. consulate

in your home country (not a third country, except in rare instances

as determined by the U.S. Department of State)."

(Link do poradnika: http://www.uscis.gov/USCIS/Resources/C1en.pdf)

Nie mam zbyt wiele czasu. Nie chcę palić mostów, lecz jak pisałem wcześniej- nie zamierzam tu ponownie przylatywac w ciągu kilku następnych lat. Z tego co sie naczytałem i nasłuchałem, szanse na przedłużenie na dzień dzisiejszy są niewielkie i liczę się z odmową. Chodzi mi jednak o ten czas oczekiwania. Czy mogę liczyć na odpowiedź kogoś obeznanego w temacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 co to za biuro jest-bylo?

kiedys pisane bylo na forum ale znow jakis czas temu,dopuki masz sprawe rozpatrywana to jest tak jakby legalnie i jak dostaniesz odpowiedz to musisz wyjechac jak najszybciej lub tez do dnia ktore bedziesz miec podane na odpowiedzi z urzedu a moze dostaniesz odpowiedz pozytywna :)

moze poczytaj inne fora anglojezyczne,jest duzo forow gdzie sie wypowiadaja prawnicy rozni,,mozesz tez pisac do Kariny w tej sprawie lub tez czytac jej posty..moze cos tam znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się znalazło:

http://www.h1b1.com/B1-B2visa.htm

If the USCIS denies the application for extension of B2 status and the Form I-94 has expired, the USCIS usually allows 30 days to depart the United States starting from the date of the letter notifying the applicant of its decision to deny the application for extension. One should arrange to depart the United States as soon as possible or at least within the 30 days allowed by the USCIS. If one does not depart within 30 days, he/she will be considered deportable.

If the USCIS denies the application for extension of B2 status, ensure to retain the USCIS decision letter, the receipt notice of filing evidencing that extension was filed in a timely manner, and the boarding pass and passport stamps showing entry into another country after departure from the United States. Having the above specified documents may mitigate the apparent overstay and could improve the probability of securing any subsequent U.S. visa. If the USCIS denies the application for extension of B-2 status and the Form I-94 has expired, the visa stamped on the passport (though it is a multiple-entry visa) is considered automatically cancelled under section 222(g)[12] of the Immigration and Nationality Act. Though there is no seal or stamp canceling the visa on the passport, this information is stored in the USCIS records as well as the US consular databases and may be accessed by them during future visit to the United States. Therefore, an application for a new B1/B2 visa stamp should be made to a U.S. Consulate prior to future travel to the United States as a visitor.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 -> Biuro Kowenia i Alex w Chicago. Zostalem bardzo niemile obsluzony, dlatego nie mam skrupulow, aby podac nazwe biura.

jkb -> Wiec mam 30 dni na opuszczenie USA. To wiem. Ale czy w przypadku ponownego przylotu potraktowane to bedzie jako pobyt nielegalny 'out of status'? Wychodzi na to, że otrzymanie odmowy, w moim przypadku, czyli w momencie kiedy jestem w US po dacie wbitej w I-94, automatycznie oznacza anulowanie promesy..tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec to nie biuro urzedu imigracji jak widze...

jesli nie wylecisz jak najszybciej z USA lub tez podanej dacie w odpowiedzi to ta wiza bedzie automatycznie anulowana w 1 dniu pobytu nielegalnego

masz na stronie tej napisane jak to sie moze skonczyc

Pozostanie na terenie USA nawet 1 dzień dłużej ponad czas pobytu określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94 powoduje unieważnienie wizy w paszporcie mimo, że termin ważności podany na wizie nie upłynął. Pasażer nie będzie wpuszczony do USA na podstawie takiej wizy.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 dzieki za zainteresowanie, ale to jeszcze nie to o co mi dokladnie chodzi. Moja wina, sprobuje precyzyjniej. To ze od 1 dnia pobytu nielegalnego anuluja mi wize (promese) to rozumiem. Ale chodzi mi kiedy ten ow pierwszy dzien zacznie obowiazywac. Przyklad: Mam wize (I-94) na dwa miesiace, do 15.01. Skladam aplikacje o przedluzenie o 3 miesiace. Dostaje odpowiedz negatywna, powiedzmy 30.03, w ktorej informuja mnie,, że mam opuscic US niezwlocznie, nie pozniej niz w ciagu 30 dni (do 30 kwietnia). I tu moje pytanie. Czy 'out of status' w moim przypadku bedzie liczony od 15.01 czy ewentualnie od 30.04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...