Jump to content

Strata Obywatelstwa Us


micko

Recommended Posts

Witam wszystkich ponownie.

Chcialbym sie dowiedziec tylko czy to prawda ze mozna stracic obywatelstwo US jezeli sie wyjedzie w ciagu pierwszego roku do innego kraju i sie tam na stale zamieszka...slyszalem takie informacje

Chyba to tylko jest plotka bo sobie poszukalem na necie no i "1994 citizenship law amendments (Pub.L. 103-416) zniosl ten zapis". Chyba podpisal to Clinton.

Dzieki za potwierdzenie

Link to comment
Share on other sites

Kiedys bylo takie prawo, teraz nie ma takiego prawa i nie stracisz obywatelstwa nawet jesli wylecisz do innego kraju od razu po otrzymaniu certyfikatu (i paszportu) :)

Jeśli możesz napisz kiedy było takie prawo. Jest to bardzo ciekawy temat.

Według mojej wiedzy takiego prawa nie było, ale oczywiście mogę się mylić gdyż nie jestem prawnikiem. Generalnie sprawa dość trudna, ale od bardzo długiego czasu nie była uregulowana. Pierwsze próby uregulowania statusu osób które nabyły obywatelstwo USA w drodze naturalizacji a nie urodzenia na terenie USA, a następnie nie mieszkały na terenie USA były prowadzone już w XIX wieku. Z tego co wiem, dopiero w 1964 roku w sprawie Schneider vs. Rusk Sąd Najwyższy orzekł że nie można pozbawić obywatelstwa osoby urodzonej w USA, dlatego że mieszka na stałe za granicą, tak samo nie wolno odbierać obywatelstwa Amerykaninowi, który nabył je w drodze naturalizacji. "Wyłączenie z działania tej zasady obywateli naturalizowanych byłoby dyskryminacją" - napisano w decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...