Skocz do zawartości

Cudowna Ameryka?


Giggsy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja z takim trochę nietypowym pytaniem :) Czy USA jest naprawdę taka wspaniała jak ją pokazują w TV, filmach serialach? Wprawdzie nie bardzo chce mi się w to wierzyc, bo zawsze pokazana jest chyba z najlepszej strony, wyluzowani ludzie, multum imprez, dostatnie życie itd. :P Ma to cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?

Może temat nieco dziecinny, no ale ciekawi mnie jak naprawdę sytuacja wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niewiele. Codzienna ameryka to tak jak codzienna polska, praca zeby zarobic na zycie. Teraz problem polega na tym, ze tej pracy jest coraz mniej, do tego to co w polsce bylo przed rokiem 89 jest teraz faktem w usa i mamy komunistyczna rzad z priewszym sekretarzem na czele.

Ameryka jest za to SUPER na wakacje. Jak przyjedziesz tutaj pobawic sie na wakacje z kasa, to bedziesz mial jeszce lepiej niz na filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy USA jest naprawdę taka wspaniała jak ją pokazują w TV, filmach serialach? Wprawdzie nie bardzo chce mi się w to wierzyc, bo zawsze pokazana jest chyba z najlepszej strony, wyluzowani ludzie, multum imprez, dostatnie życie itd. :)

Obejrzyj kilka filmów nie będących superprodukcjami. Kino niezależne, etc. niekoniecznie jakieś psychologiczne cegły, mogą być jakieś komedie (np. Kevina Smith'a) czy inne sensacje (Taxi Driver, Training Day) w każdym razie z budżetem mniejszym niż ośmiocyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z takim trochę nietypowym pytaniem :) Czy USA jest naprawdę taka wspaniała jak ją pokazują w TV, filmach serialach? Wprawdzie nie bardzo chce mi się w to wierzyc, bo zawsze pokazana jest chyba z najlepszej strony, wyluzowani ludzie, multum imprez, dostatnie życie itd. :P Ma to cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?

Może temat nieco dziecinny, no ale ciekawi mnie jak naprawdę sytuacja wygląda :)

Jesli bedziesz polegal na televizji to dostaniesz bzika.

Swiat jest o wiele bardziej piekniejszy w rzeczywistosci niz przez tube i o wiele bardziej okrutniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes pozytywnie nastawiony do zycia i chcesz ze swoim zyciem cos zrobic, znasz angielski, i jeszcze do tego mowisz ze lubisz filmy ogladac, to lepszego miejsca niz Stany nie znajdziesz. Nie kazdy jednak z lekkoscia zaadoptowuje sie do zycia tutaj. Jedni bardziej drudzy mniej sie przystosowuja do zycia w nowym kraju. A Stany jako kraj z poczatkiem moge sie okazac wielkim zaskoczeniem, szokiem dla wielu emigrantow. Ciezka praca, zycie w aucie, zupelnie inna mentalnosc, otwartosc ludzi a jednoczesnie dystans, nastawienie na jednostke,czlowieka. Wiele osob wraca do Polski. Nalezy pamietac ze Ameryka to wielki kraj, bardzo zroznicowany, 50 roznych stanow, kazdy stan to czesto zupelnie inne zycie, zupelnie inne doswiadczenia. Kazdy wiec znajdzie cos dla siebie. Jesli jednak wchloniesz sie w ta Ameryke, to raczej nie bedziesz chcial stad wyjechac. Mozna Ameryce wiele zarzucic, ale i tak jest to najwspanialszy kraj na swiecie. Ciezkie pytanie z tym jak filmy przedstawiaja Ameryke. Dla perspektywy osoby ktora nigdy nie byla w Stanach, filmy przedstawiaja pewne elementy Ameryki bardzo dobrze. Przynajmniej wiecej sie dowiesz o amerykanskiej specyfice z filmu niz z tego co tu na forum przeczytasz :) Napisz wiecej co Cie w filmach zainteresowalo, podaj konkretna sytuacja nawet tytul filmu jak chcesz, moze ktos na forum bedzie chcial rozwinac to wiecej. Jeszcze wiecej sie dowiesz z serialow, ktore leca odcinkami i maja stalego widza, i sa bardziej wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...