Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna - Dokumenty


Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem umowiony za kilka dni na rozmowe, ale tak pomyslalem ze jeszcze zapytam innych ktorzy maja pojecie czy wszystko mam zapiete na ostatni guzik (takze prosze sprawdzic czy czegos nie pominalem co mowiono mi przy rozmowie telefonicznej) ;)

- DS 156 (elektornicznie i recznie (druk. laser))

- zdjecia

- DS 157 (odrecznie)

- DHL (odrecznie (sam druk czy trzeba cos wplacac?))

- wplata (w moim wypadku 458,5zl)

- dokumenty z pracy/ze szkoly

i ostatni czyli numer ktory dostalem.

to wszystko czy cos nie doslyszalem przez telefon lub nie zostalem poinformowany? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

moga tak? babeczka co gadala ze mna przez tel powiedziala dokladnie 458,5zl, nawet zapytalem 2 raz bo myslalem ze troche duzo (teraz chyba 510zl :|)

@edit: dostane potwierdzenie czy nie zapomnialem o czyms w 1 poscie, czy wszystko zapisalem poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

-DS 156: potrzebny Ci jedynie wydruk w jednym egzemplarzu. Jeżeli starasz się o wizę w Warszawie to wydrukuj go dwustronnie (taki jest wymóg nie wiem jak w KRK) i powstawiaj kreski we wszystkie puste pola.

-DS 157: OK

DHL - może być odręcznie, może na komputerze - nie ma znaczenia. Opłatę wnosisz u kuriera dostarczającego paszport z powrotem. W ambasadzie nic.

- Wpłata: OK

Reszta dokumentów - według Twojego uznania. Tak czy owak nie wyrywaj się sam z niczym. Jeżeli konsul o coś poprosi to dopiero pokaż.

Mów prawdę i bądź zrelaksowany.

Telefon, laptop, etc. zostaw w samochodzie. Nie można ich wnosić.

Ubierz się przyzwoicie, ale bez przesady. Konsul siedzi tam w krawacie, więc przyjście w wymiętym T-Shircie jest trochę nie na miejscu. Koszula i marynarka mile widziana.

(Nie obraź się, to oczywiście nic osobistego. To tylko refleksja po wizycie w konsulacie. Niektórzy potrafą wyglądać tak jakby myli się tydzień wcześniej i spali w tych samych łachach, w których chodzą).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-DS 156: potrzebny Ci jedynie wydruk w jednym egzemplarzu. Jeżeli starasz się o wizę w Warszawie to wydrukuj go dwustronnie (taki jest wymóg nie wiem jak w KRK)

ostatnio sie nie czepiali wiele osob mialo na 3 kartkach, moze juz im tak nie zalezy, ale lepiej rzeczywiscie miec na dwoch,

kod trzeba miec czytelny na ostatniej stronie, bylem swiadkiem jak dwojka mlodych ludzi zostala odeslana, zeby wydrukowali formularz ponownie bo skaner nie chcial odczytac kodu

(Nie obraź się, to oczywiście nic osobistego. To tylko refleksja po wizycie w konsulacie. Niektórzy potrafą wyglądać tak jakby myli się tydzień wcześniej i spali w tych samych łachach, w których chodzą).

czasem tacy dostaja predzej niz Ci, ktorzy chca zgrywac gosci z kasa ;-) ale zgadzam sie, co prawda to nie slub, ale pasuje sie ubrac przyzwoicie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie jadę w środę do Krakowa na rozmowę, i tato, gdy do nich dzwonił też właśnie mowili, że DS 156 ma być wydrukowany obustronnie... ale po co to wypełniać elektronicznie i ręcznie tak jak to ktoś tam wyżej napisał? i w ogóle, z tym, że ma to być wydrukowane laserówką to już w ogole jakas pomyłka... teraz już mało gdzie są laserówki, wszedzie są tuszówki. no ale podobno naprzeciw Ambasady jest biuro, gdzie można to laserówką wydrukować i oni tam od razu powiedzą co i jak dokładnie wypełnić, żeby potem odsyłek nie było, i kolejne 485, 70 do płacenia... (teraz już 510 zł od 19 lutego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz miec zly formularz, zle wypelniony to albo kaza Ci go wydrukowac ponownie, albo wypelnic i wydrukowac ponownie,

takze nie stracisz pieniedzy, wydrukuj na atramentowej drukarce jak sie nie rozmaze pod palcami to powinni przyjac ;-)

@asiek_16: powodzenia w srode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie jadę w środę do Krakowa na rozmowę, i tato, gdy do nich dzwonił też właśnie mowili, że DS 156 ma być wydrukowany obustronnie... ale po co to wypełniać elektronicznie i ręcznie tak jak to ktoś tam wyżej napisał? i w ogóle, z tym, że ma to być wydrukowane laserówką to już w ogole jakas pomyłka... teraz już mało gdzie są laserówki, wszedzie są tuszówki. no ale podobno naprzeciw Ambasady jest biuro, gdzie można to laserówką wydrukować i oni tam od razu powiedzą co i jak dokładnie wypełnić, żeby potem odsyłek nie było, i kolejne 485, 70 do płacenia... (teraz już 510 zł od 19 lutego)

Właśnie atramentówki wyparły tuszówki, z tego, co się orientuję.

A poza tym pracownicy ambasady, którzy rozdają numerki przed wejściem, przeglądają czy druki są dobrze wypełnione i jeśli czegoś brakuje, to proszą o uzupełnienie ręczne. A przynajmniej tak było, kiedy ja się starałam o wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie te formularze to tylko pic, poprostu konsul moze zadawac mniej pytan swoja nie zawsze doskonala polszczyzna. Ale staraja sie mowic za co im chwala. Decyzje i tak podejmuja wg wlasnego widzimisie. Mam przyklad dwoch moich kolezanek. Pojechaly do Wawy po wize. Obydwie single, lat 40+, na rownorzednych, wysokich, stanowiskach w tej samej swiatowej sieci hotelarskiej. Chcialy odwiedzic wspolna kolezanke w Miami. Zadnych formalnych przeszkod na otrzymanie wizy typu nielegalny pobyt, przesiedzenie wizy itp. Jedna dostala promese na dwa lata, druga na 10. Pan konsul chyba rzuca kostka lub moneta. A moze ma dzienne limity: 10 % promes na 2 lata, 10 % na pol roku, 10 % na 10 lat, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...