Skocz do zawartości

Odmowna Decyzja Wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jesli juz to moze wyslac faks, lub email - ja bym osobiscie preferowal faks,

dodzwonic sie do ambasady/konsulatu i uzyskac jakies rzeczowe informacje graniczy z cudem, chociaz mi sie raz udalo

jesli ciotka wysle zapytanie, to obawiam sie, ze dostanie standardowa odpowiedz, ze sie nie kwalifikowales, tak czy tak jesli chcesz probowac ponownie to caly proces starania sie o wize i tak Cie nie ominie, byc moze jesli ciotka wysle jakies pismo do ambasady/konsulatu, w ktorym bedziesz sie staral ponownie o wize i napisze, ze pokrywa koszty podrozy i ze bedzie odpowiedzialna za Twoje wydatki i powrot w terminie - moze to cos zmienic - ale to takie gdybanie...

infoliniia to odzielny biznes, oni sa od ustalania terminow wizyt i od informowania (raczej ogolnie) osob starajacych sie o wize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna mozliwosc a mianowicie jezeli ciotka teraz jest w PL to Ty mozesz umowic sie jeszcze raz na rozmowe z konsulem oczywiscie zaczynajac wszystko od poczatku i ciocia jako obywatel USA moze pojechac z Toba do Ambasady.

Nie podejdzie ona z Toba do okienka ale moze pojsc do sekcji dla obywateli i powiedziec ze taki i taki byl na rozmowie dnia ...... i jest teraz drugi raz ze to ty jestes jej rodzina i ona gwarantuje ze ty wrocisz na czas, a ona oplaci ci wszystkie koszty podrozy i utrzymania.

Oczywiscie jak bedziesz dzwonic na infolinie to nie musisz podawac ciotki danych ona na teren ambasady moze wejsc na podstawie paszportu amerykanskiego.

Czy to pomoze nie wiem mi pomoglo a po wize drugi raz stawalam w odstepie 3 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziękuje bardzo za odpowiedz. Gocharynka fajny pomysł mi podałas i chyba tak zrobię. Dodam że ciotka jest w polsce od roku bo miała tutaj poważną operację na serce. Mogłaby pójśc ze mną tak jak mówisz i powiedziec że potrzebuje pomocy po poważnej operacji. Oczywiscie wszystkie dokumenty posiada. Tak więc chyba tak zrobie tylko jeszcze się obawiam czy nie bedzie problemu z tak krótkim odstępem (jeden tydzień) między pierwszą wizytą, a kolejną. Dzięki wielkie za pomoc - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

witam,

Gdzie można wysłać zapytanie o przczyny nie otrzymania wizy? Pracownik konsulatu nie raczyl mi tego wyjasnic, a ja chcialabym wiedziec.

Podobno, jezeli sie wysle do nich pismo o uzasadnienie odmowy, to oni maja obowiazek ustosunkowac sie do niego...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...