Skocz do zawartości

Duża Przesyłka Z Polski- Ale Nie Pocztowa!


Hexa2222

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkałam w Polsce przez całe życie i uzbierało mi się tam dużo spraw, które teraz chciałabym wysłać do USA. Mam na myśli taką przeprowadzkę: rzeczy, które mają dla mnie znaczenie, może nawet coś z mebli. W USA zaczynam życie od nowa, nie mam tutaj niczego i dlatego pomyślałam, że może taniej by mnie wyniosło przywiezienie całego dobytku niż zakup wszystkiego od nowa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tym tematem? Wiem, że ludzie wysyłają np.samochody w kontenrach z Usa do Polski a ja pomyślałam o kierunku przeciwnym i nie o samochodzie. ;-)

Czy musiałabym zapłacic jakieś cło biorąc pod uwagę, że jestem obywatelką Polski i przesyłam swój własny dobytek /nie żadne antyki ani dzieła sztuki/ ?

Czy w ogóle to się opłaci czy to może głupi pomysł? Może ktoś zna jakieś firmy które sie czymś takim zajmują za przyzwoite pieniądze?

Będę wdzięczna za wszelkie opinie i uwagi.

Z góry wszystkim dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mialam w zamiarze "przesiedlenie" swoich osobistych rzeczy do USA. Mieszkam na Zachodnim wybrzezu, i jak dowiadywalam sie w Polskim DHL, przeslanie paczki o wielkosci walizki i wadze ok 23 kg kosztuje ok 3000 zl. :) Nie mam pojecia co z clem, nie pomyslalam o tym i nie zapytalam. Dodatkowo mozna wykupic ubezpieczenie. Zdaje sobie sprawe, ze pewnie sa inne instytucje czy firmy, ktore zajmuja sie tym za mniejsze pieniadze, ale ze nie chcialam za dlugo czekac na swoje rzeczy i mialam ok 3 takich paczek (mebli nie wysylalam), to zdecydowalam sie kupic bilet dla najblizszej rodziny i oni mi to przewiezli. Takie 2 w 1 :D I rodzinke zobaczylam i swoje rzeczy.

Pytanie troche nie na temat ... czy koszty takiej przeprowadzki, moznaby bylo podac w rozliczaniu sie z podatkow? Pytaja tam jakie wydarzenia mialy miejsce w 2008 no i jezeli bym zanznazyla ze przeprowadzka i ok 5000 mil to czy jezeli udokumentowalabym, ze bilety dla rodziny wyszly taniej niz paczka poprzez firme kurierska, to czy moglabym to rozliczyc? Pytam czysto teoretycznie, z ciekawosci, bo juz sie rozliczylismy, ale nic nie podawalam, bo jakos mi sie to mocno naciagne wydawalo. Z gory dziekuje za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL nie jest partnerem do przesylania mienia przesiedlenia, ich domena to przesylki expresowe.

Wygogluj jakas firme z Trojmiasta, ktora robi przewozy kontenerowe, np. POL-Levant lub MAERSK - potentat w tej dziedzinie o zasiegu swiatowym. Mozliwe ze kontener do USA bedzie taniej niz w odwrotnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...