Skocz do zawartości

Szanse Na Wizę


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Słuchajcie, a jak oceniacie moje szanse na wizę w przypadku, w którym na D-156 jako datę wylotu do USA wpisał ostatnie 3 tygodnie września.

Jako student musiałbym wrócić do Polski na rozpoczynający mi się od 1-go października 3 rok studiów na UJ, a do pracy nielegalnej na 3 tyg. przecież i tak się nikomu nie opłaca wyjeżdżać.

Pozostaje jeszcze źródło dochodu. Dorabiam, lecz skromnie. Na podróż jednak pieniądze mieć będę. Czy jeśli powiem, że co roku w wakacje jeżdżę dorobić do wujka w Anglii, który prowadzi tam polski sklep, to czy będę zmuszony okazać na to jakiś dowód?

A więc przez całe wakacje praca, a pod ich koniec turystyczny wypad do USA na ost. 3 tyg.

Proszę o podpowiedzi za które z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna jest tylko śmierć;-)

Poza tym dla mnie ta wiza to nie jest sprawa życia i śmierci. Na świecie jest tyle wspaniałych miejsc, do których można polecieć bez wizy, jak choćby i: Rio de Janeiro, Hawana, Meksyk, Wyspy Karaibskie, Malediwy i wiele, wiele innych. Warto jednak spróbować postarać się i o wizę do USA. Bo zakazany owoc zawsze kusi najbardziej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam takie same pytanie do osób doświadczonych...

Rok temu byłam na kursie językowym na wizie studenckiej z uwagi na większą ilość godzin. Wróciłam o czasie, wszystko było jak najbardziej ok.

W tym roku w sierpniu wyjeżdżam (o ile dostanę wizę) na kurs językowy ponownie jednak tym razem muszę ubiegać się o wizę turystyczną.

Jestem na III roku i w czerwcu teoretycznie kończę studia, o ile się obronię... Wydaje mi się to największy mój minus, ale może przesadzam...

Mam już kupione bilety w obie strony. Dostałam zaproszenie ze szkoły potwierdzające, że przyjeżdzam do nich i że mam gdzie spać, że będę się uczyć itd.

Oczywiście za wyjazd płacą rodzice, ale jeśli konsul poprosiłby mnie o pokazanie wyciągów z konta np. to jestem w stanie udowodnić, że stać mnie na taki wyjazd i że na pewno nie zostanę tam pracować nielegalnie....

Nie mam żadnej rodziny w USA, ani nikt nie przebywał tam nielegalnie. Cała moja bliższa rodzina mieszka w Polsce

Myślicie, że mogę mieć jakieś problemy z dostaniem wizy?

Najbardziej martwie się tym, że tracę w lipcu status studenta jeśli się obronię, ale o wizę idę się ubiegać teraz, więc jeszcze studentem jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Konsula bedzie sie liczyc to ze jestes studentka teraz oraz to ze konczysz studia a tutaj juz moze byc roznie,czasami osoby dostaja wize a czasami wychodza bez bo nie udowodnily w czasie rozmowy ze wroca i ze maja jakies plany w Polsce po studiach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Konsula bedzie sie liczyc to ze jestes studentka teraz oraz to ze konczysz studia a tutaj juz moze byc roznie,czasami osoby dostaja wize a czasami wychodza bez bo nie udowodnily w czasie rozmowy ze wroca i ze maja jakies plany w Polsce po studiach..

jak patrze to niby na dokumencie nie wpisuje sie daty studiow...

A jeszcze się zastanawiam nad taką rzeczą. Myślałam ewentualnie, że w razie odmowy turystycznej po prostu dopłacić do ilości godzin na wize studencką i wtedy iść się ubiegać o studencka. Po 3 miesiącach np. od ubiegania o turystyczną :/... ale też pewnie by to nic nie zmieniło... mam nadzieję, że uda mi się dostac turystyczna. nie wazne na ile. wazne zeby byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, też jestem w podobnej sytuacji do Joanna.En tzn. jestem studentem ostatniego roku i mam zamiar bronić się w czerwcu. Ubiegam się o wizę turystyczną. Czy podczas rozmowy z konsulem będą potrzebne mi jakieś dokumenty oprócz legitymacji i indeksu. (chodzi mi o jakieś zaświadczenia z dziekanatu o przełożeniu obrony na październik czy coś w tym stylu)

proszę o odp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...