Skocz do zawartości

Szanse Na Wizę


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoże jestem żółtodziobem, chciałem więc poprosić bardziej doświadczonych forumowiczów o oceną moich szans na otrzymanie wizy. Bo lepiej najpierw kogoś spytać, niż głupio wyrzucać 500zł w błoto.

Moja sytuacja wygląda tak:

Studiuję na dziennikarstwo na UJ (II rok) i chcę polecieć w sierpniu na ślub kumpla, który mnie zaprasza do Chicago na 3 tyg. On opłaca przelot i zakwaterowanie.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jeśli tak, to proszę opowiedzieć jaki był tego efekt.

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Słuchajcie, mam pytanie.

Czy konsul może na miejscu w komputerze sprawdzić dane osoby, do której rzekomo się udajemy lub nawet do niej zadzwonić?

Na przykład tej, do której (zgodnie z tym, co napisaliśmy w D-156) udajemy się na ślub i wesele.

Czy zdarzyło wam się coś takiego?

A jeśli nie w konsulacie, to czy już na lotnisku dzwonią sprawdzają czasem taką osobę czy coś na ten temat wiedzą?

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną nielegalną rzeczą, jaką chcę zrobić, to powiedzieć i napisać nieprawdę, że lecę na jakieś wesele (to wesele i opcja, że on mi opłaca bilet i pobyt wpisuję dlatego, że konsul może stwierdzić, że nie mam środków na podróż - jestem studentem). Zamierzam zwiedzić z kumplem, który ma lecieć ze mną, Zachodnie Wybrzeże. Wątpię bym, nie mając stałej pracy, dostał w takim przypadku wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w taki przypadku dostaniesz wize? wiele osob sie na takim czyms przejechalo a co gorsze ze na granicy mozesz zle wypasc a wtedy zawrocenie Ciebie moze Cie wiecej kosztowac niz te 500 zl stracone.

wazne jest ze jestes studentem,ze lecisz zwiedzac i mozesz wpisac ze czesc podrozy sam pokryjesz plus rodzice..Studenci tacy jak Ty maja szanse na wize .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsul może na miejscu w komputerze sprawdzić dane osoby, do której rzekomo się udajemy lub nawet do niej zadzwonić?

znam jeden przypadek, ale sytuacja byla powazna, konsul dzwonil do osoby, ktorej stan byl ciezki i umierala w szpitalu

nie dzwonia raczej za czesto - nie widza takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie.

Czy konsul może na miejscu w komputerze sprawdzić dane osoby, do której rzekomo się udajemy lub nawet do niej zadzwonić?

Moze, przy mnie sprawdzal. Patrzylem mu na palce gdy klepal w klawiature oraz na wyraz twarzy. Wklepal raz, cos nie wyszlo, wklepal drugi i wyraznie z siebie zadowolony odlozyl moj paszport do pudelka.

Poniewaz jechalem do ludzi z obywatelstwem nalezy domniemywac ze napewno dysponuja baza dotyczaca legalnych rezydentow. Nielegalnych jak sama nazwa wskazuje raczej nie beda mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną nielegalną rzeczą, jaką chcę zrobić, to powiedzieć i napisać nieprawdę, że lecę na jakieś wesele (to wesele i opcja, że on mi opłaca bilet i pobyt wpisuję dlatego, że konsul może stwierdzić, że nie mam środków na podróż - jestem studentem). Zamierzam zwiedzić z kumplem, który ma lecieć ze mną, Zachodnie Wybrzeże. Wątpię bym, nie mając stałej pracy, dostał w takim przypadku wizę.

Z tym, że lecisz na wesele możesz mieć potem problem, bo mogą dać Ci promesę wizową np. na tydzień, czyli na takie daty, jakie wpisałeś we wniosku DS-156. Na wesele tydzień powinien wystarczyć. Ale na zwiedzanie Zachodniego Wybrzeża już jakby nie.

Więc ja bym wpisała, że jedziesz pozwiedzać np. na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...