Skocz do zawartości

Które Nazwisko Na Dokumentach O Gc


Carol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
W takim razie trzymam kciuki :)

kolejne madre pytanie... na G-325A:

This form is submitted in conection with an application for:

1) Status as Permanent Resident?

2) Other?

jesli opcja 2 to jak opisac?

Nie wiem dokladnie jaka jest twoja sytuacja, i jakie dokumenty wysylasz, ale ja zaznaczylam status as permanent resident, wyszlam za maz za amerykanina na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyszlam za maz za amerykanina na wizie K-1 i skladam I-485...to chyba zaznacze to samo:)

na samym dole wpisalam nazwisko po mezu...prosze popraw mnie jesli powinnam tam wpisac nazwisko panienskie.

dokladnie tak samo, formularz I-485 to wlasnie jest zmiana statusu

na samym dole gdzie ? na formularzach jako signature podpisujesz sie nazwiskiem ktorego bedziesz uzywac czyli po mezu jesli tak zdecydowalas.

czyli podsumowujac, jesli na samej gorze każdego formularza wpisujesz swoje nazwisko po mężu to podpisujesz się nazwiskiem po mężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym dole w takiej grubej czarnej ramce na formularzu G-325A.

i kolejne:/ .... na gorze na tym formularzu jest "file Number: A..." ja wpisalam numer z wizy narzeczenskiej ale na dole w tej grubej czrnej ramce jest Alien Registration Number, to to samo? a moze ja jeszcze takiego nie posiadam? moj numer ma 8 cyfr a gdzies wyczytalam ze powinien miec 9 ??? zalamka mnie lapie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym dole w takiej grubej czarnej ramce na formularzu G-325A.

i kolejne:/ .... na gorze na tym formularzu jest "file Number: A..." ja wpisalam numer z wizy narzeczenskiej ale na dole w tej grubej czrnej ramce jest Alien Registration Number, to to samo? a moze ja jeszcze takiego nie posiadam? moj numer ma 8 cyfr a gdzies wyczytalam ze powinien miec 9 ??? zalamka mnie lapie:(

na samym dole w ramce wytluszczonej wpisujesz nazwisko po mężu oraz swoje imię jeśli masz middle name to wpisujesz i to również.

Co do reszty to nie jestem niestety pewna bo nie trenowałam visy K1, ale sądze, że ten numer został ci nadany.

O to musisz spytać experta czyli Karine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie nazwisko wpisujesz jakim bedziesz sie poslugiwala. Jesli chcesz zostawic stare - zostaw. Jesli chcesz zmienic - w dokumentach wpisujesz nowe nazwisko.

aktu urodzenia nie musisz podbijac u notariusza. Nie ma takiego wymogu.

Witam serdecznie!

Od jakiegos czasu jestem cichym uzytkownikiem forum i musze przyznac, ze jest ono skarbnica wiedzy dla mnie. Ja rowniez wyszlam za maz za Amerykanina przebywajac w Stanach na wizie turystycznej. Kompletuje dokumenty o GK. Czas nagli, bo wiza wygasa 16 kwietnia. Formularze wypelniam sama, baz pomocy prawnika, i wciaz mam kilka watpliwosci. Bylabym bardzo wdzieczna jakiekolwiek wskazowki.

1. Nazwisko, jakie wpisywac w formularzach?

Chce uzywac nazwiska meza. W formularzu I-693 od lekarza (wypelnianym po dacie slubu) mam jednak wpisane nazwisko panienskie. Czy bledem byloby w pozostalych formularzach uzywac nazwiska meza? Czy lepiej byc konsekwentnym i pozostac przy panienskim?

Czy poniewaz nie mam "middle name", moge teraz poslugujac sie nazwiskiem meza uzywac moje panienskie nazwisko jako "middle name"?

Czy moze rozumiejac "family name" jako nazwisko panienskie, jak to jeden z uzytkownikow napisal, uzywac wszedzie panienskiego?

2. Formularz I-485, Part 2, "Application type".

Nie jestem pewna, czy zaznaczyc "a", czy "b"? (Petycje I-130 dolaczamy do wszystkich dokumentow.)

3. Formularz I-131.

Wybieram opcje "advance parole", ale zastanawiam sie, czy jest sens w ogole zalaczac ten formularz. Sytuacji naglej, sklaniajacej mnie do wyjazdu, w chwili obecnej nie mam. Czy jak sie domyslam, nie wypelnia sie tego formularza "tak na wszelki wypadek", bo trzeba podac date wyjazdu? Ja chcialabym pojechac do Polski, o ile nic tragicznego sie wczesniej nie wydarzy, najwczesniej na Swieta Bozego Narodzenia. Czy w tej sytuacji jest sens wypelniac I-131?

Czy posiadajac "tymczasowa" zielona karte mozna bez problemu podrozowac poza granice USA (i wracac), czy lepiej poczekac na stala?

Przepraszam, jesli sie za bardzo rozpisalam. Z gory dziekuje za jakiekolwiek komentarze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poniewaz nie mam "middle name", moge teraz poslugujac sie nazwiskiem meza uzywac moje panienskie nazwisko jako "middle name"?

jak uzyjesz w "middle name" nazwiska panienskiego to oni Ci po prostu potem wspisz pierwsza litere z tygo nazwiska i to nie bedzie sie zgadzalo z pozostalymi dokumentami bo takowego nie posiadasz. Zostaw tak jak jest bo w innych aplikacjach musisz wpisac nazwisko po mezu i w innych rubrykach nazwiska ktore wczesniej uzywalas wiec tam wpiszesz swoje panienskie

2. Formularz I-485, Part 2, "Application type".

Nie jestem pewna, czy zaznaczyc "a", czy "b"? (Petycje I-130 dolaczamy do wszystkich dokumentow.)

wpisujesz "h" marriage to US citizen

3. Formularz I-131.

Wybieram opcje "advance parole", ale zastanawiam sie, czy jest sens w ogole zalaczac ten formularz. Sytuacji naglej, sklaniajacej mnie do wyjazdu, w chwili obecnej nie mam. Czy jak sie domyslam, nie wypelnia sie tego formularza "tak na wszelki wypadek", bo trzeba podac date wyjazdu? Ja chcialabym pojechac do Polski, o ile nic tragicznego sie wczesniej nie wydarzy, najwczesniej na Swieta Bozego Narodzenia. Czy w tej sytuacji jest sens wypelniac I-131?

Czy posiadajac "tymczasowa" zielona karte mozna bez problemu podrozowac poza granice USA (i wracac), czy lepiej poczekac na stala?

nie wiem czy ma sens(to zalezy od Ciebie) ale niektorzy tak wlasnie robia na wszelki wypadek.Tak na tymczasowej GC mozesz bez problemu pozdrozowac.To jest normalna karta tylko jest wydawana na 2 lata.

Przepraszam, jesli sie za bardzo rozpisalam. Z gory dziekuje za jakiekolwiek komentarze. Pozdrawiam.

prosze bardzo :)

Prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadajac "tymczasowa" zielona karte mozna bez problemu podrozowac poza granice USA (i wracac), czy lepiej poczekac na stala?

Podrozowac bedziesz mogla ale to zalezy ile chcesz byc po za USA bo czy masz tymczasowa-stala zielona karte musisz sie trzymac pewnych regol.O tym poczytasz na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...