Skocz do zawartości

Które Nazwisko Na Dokumentach O Gc


Carol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Od jakiegos czasu jestem cichym uzytkownikiem forum i musze przyznac, ze jest ono skarbnica wiedzy dla mnie. Ja rowniez wyszlam za maz za Amerykanina przebywajac w Stanach na wizie turystycznej. Kompletuje dokumenty o GK. Czas nagli, bo wiza wygasa 16 kwietnia. Formularze wypelniam sama, baz pomocy prawnika, i wciaz mam kilka watpliwosci. Bylabym bardzo wdzieczna jakiekolwiek wskazowki.

1. Nazwisko, jakie wpisywac w formularzach?

takie jakim bedziesz sie poslugiwala

Chce uzywac nazwiska meza. W formularzu I-693 od lekarza (wypelnianym po dacie slubu) mam jednak wpisane nazwisko panienskie.

nie ma znaczenia

Czy bledem byloby w pozostalych formularzach uzywac nazwiska meza?

nie jest bledem

Czy lepiej byc konsekwentnym i pozostac przy panienskim?

Twoje nazwisko - Twoj wybor :lol:

Czy poniewaz nie mam "middle name", moge teraz poslugujac sie nazwiskiem meza uzywac moje panienskie nazwisko jako "middle name"?

mozesz miec dwa nazwiska, ale 'middle name' nie bylo, nie jest i nie bedzie nazwiskiem panienskim

Czy moze rozumiejac "family name" jako nazwisko panienskie, jak to jeden z uzytkownikow napisal, uzywac wszedzie panienskiego?

family name nie jest panienskim,. family name = last name

2. Formularz I-485, Part 2, "Application type".

Nie jestem pewna, czy zaznaczyc "a", czy "b"? (Petycje I-130 dolaczamy do wszystkich dokumentow.)

"a"

3. Formularz I-131.

Wybieram opcje "advance parole", ale zastanawiam sie, czy jest sens w ogole zalaczac ten formularz. Sytuacji naglej, sklaniajacej mnie do wyjazdu, w chwili obecnej nie mam. Czy jak sie domyslam, nie wypelnia sie tego formularza "tak na wszelki wypadek", bo trzeba podac date wyjazdu? Ja chcialabym pojechac do Polski, o ile nic tragicznego sie wczesniej nie wydarzy, najwczesniej na Swieta Bozego Narodzenia. Czy w tej sytuacji jest sens wypelniac I-131?

tak, bo nigdy nie wiesz ile bedzie sie toczyla sprawa o green card.

Czy posiadajac "tymczasowa" zielona karte mozna bez problemu podrozowac poza granice USA (i wracac), czy lepiej poczekac na stala?

mozesz podrozowac

Przepraszam, jesli sie za bardzo rozpisalam. Z gory dziekuje za jakiekolwiek komentarze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
co to znaczy adress C/O ??

jesli np. mieszkasz z kims i listonosz moze nie wiedziec, ze tam mieszkasz to zeby nie zwrocili listu do immigration, ty wpisujesz nazwisko wlasciciela domu itd.

wiem wiem glupia jestem...ale nie stac nas na adwokata:(

a i jeszcze....ktory to numer I-94? ten maly w prawym gornym rogu czy ten wielki po lewej?

ten u samej gory, ten wielki

kiedy expires my USCIS status....tak jak na I-94 (3 miesiace po wjezdzie) czy tak jak na wizie K-1 czyli 3 miesiace pozniej?

tak jak na I-94

gdzie znalesc numer wizy? to ten wydrukowany na czerwono czy u gory " control number"?

czerwony

blagam pomocy! ja musze isc do pracy a jak zle to wypelnie to sie strasznie przedluzy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalam ze mam w miare dobrze papiery wypelnione :)

Dziekuje Karina za odpowiedzi widze ze nawet ludzie ktorzy przez to przeszli albo przechodza potrafia wprowadzic w blad:(

...czyli te pytania nie byly az takie glupie...nie tylko ja nie wiedzialam :)

dokumenty masz w miare dobrze, sprawdzilam wszystko, jest jakies 20 bledow, ale jak na osobe poczatkujaca to naprawde dobrze sobie poradzilas - poprawilam co mialam poprawic, jutro bedziesz miala gotowe do wyslania, powinno byc dobrze :lol:

Kazdy ma inna sprawe, dlatego Twoje odpowiedzi beda inne niz Carol czy kogos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz o to pytalem, ale nie wiem czy byla dana odpowiedz, a jak byla (tak mysle), to chyba zostala skasowana.

Osoba przyleciala na F-1 (juz nie wazna, ale...), na I-94 D/S, I-20 wazny jeszcze, szkola porzucona 2 lata temu.

Jaki status? F-1 czy Out of status ? Nigdy USCIS nie poinformowalo, ze trzeba sie wyniesc, etc. W sumie nie ma znaczenia, bo malrzenstwo z obywatelem, ale wazne dla Advance Prole, bo jak out of status, to lepiej nie wylatywac, a jak jeszcze F-1, to mozna? Nigdzie nie znalazlem odpowiedzi...Karina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze poprawiłem błędy, które pokazała mi Pani Karina... raz jeszcze serdecznie dziękuje... Całość mam nadzieje wysłać w tym tygodniu. Ostatnie pytanie:

Dodatki dokumentów w postaci Tax Return, Transcripts, W-2, akty urodzenia etc. - wysyłam kopie. A czy tłumaczenie mojego aktu urodzenia (tłumaczone u przysięgłego tłumacza w PL) także wysyłam kopie czy oryginał tego tłumaczenia? Czy są jakieś dokumenty, które trzeba wysłać jako oryginały do USCIS? Z góry dziękuje za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...