Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2011


Marcincin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jedno podstawowe pytanie, bo mam mętlik w głowie :)

Urodziłem się 1989r w Polsce (we wrześniu 2010 skończę 21 lat), jednak po pradziadku od strony matki posiadam obywatelstwo i paszport Niemiecki. Czy mając 20 lat mogę ubiegać się o GC na zasadzie "furtki" przez posiadane obywatelstwo Niemieckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego... przecież jestem obywatelem kraju, który uprawniono do brania udziału w loterii DV2010.

bo liczy sie nie obywatelstwo a miejsce urodzenia (native)

"To enter the DV lottery, you must be a native of one of the listed countries. See List Of Countries By Region Whose Natives Qualify.

Native of a country whose natives qualify: In most cases, this means the country in which you were born. However, there are two other ways you may be able to qualify. First, if you were born in a country whose natives are ineligible but your spouse was born in a country whose natives are eligible, you can claim your spouse’s country of birth—provided that both you and your spouse are on the selected entry, are issued visas, and enter the United States simultaneously. Second, if you were born in a country whose natives are ineligible, but neither of your parents was born there or resided there at the time of your birth, you may claim nativity in one of your parents’ countries of birth if it is a country whose natives qualify for the DV-2011 program. "

z: http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf

Czyli liczy sie twoje miejsce urodzenia i miejsce urodzenia twoich rodzicow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Aby dostac zielona karte, albo sie zenisz, albo masz wize uprawniajaca cie do starania sie o zielona karte po jakims czasie. Gdyby to bylo latwe, to juz pol Polski by w USA siedzialo, ale dla chcacego nic trudnego i jezeli naprawde chcesz to przeczytawszy to forum znajdziesz pare ideii na emigracje. Jak jestes mlody to poprostu wyucz sie poszukiwanego zawodu, ale nie tak zeby dostac papier, ale zeby to umiec robic, no i angielski perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basia jak ktos nie ma waznej wizy to musi wziasc slub z obywatelem i to z milosci i wtedy bedzie mogla dostac zielona karte ...A do tego papiery musza przejsc przez urzad oraz rozmowa musi wyjsc ok ...Jak urzad zobaczy ze cos nie gra to mozna sie pozegnac na stale z USA

Bo jesli ktos ma wazna wize to mozna wziasc slub z rezydentem ale wtedy ta osoba musi utrzymac legalny pobyt do czasu otrzymania zielonej karty a to moze trwac 3-5 lat

reszte poczytasz na forum w dziale emigracja,,jest nawet taki przypiety watek

Saka nie sadze aby tak duzo ludzi pojechalo a jesli juz wiele osob by sie zdziwilo ze dolary na drzewach nie rosna i kasa nie lezy na ulicy,,lub tez kolega ma sie ok a ja nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to ma cos z tym wspolnego, ale w USA sa miliony Polakow i amerykanie bronia sie w ten sposob przed zalewem. Oni nie chca miec mniejszosci dominujacych, ale poprostu multum mniejszosci i stad tna tych, ktorych uwazaja ze jest za duzo. Takie tylko moje 3 grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...