Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2011


Marcincin

Rekomendowane odpowiedzi

danio 94 masz rację ale sam powiedziałeś ze to polityka a nie przepisy i prawo usa. więc niech nikt sie nie powołuje na przepisy tylko na politykę

wiesz danio w 93 roku była loteria cos aa1 czy cos takiego dv nie było chcesz ja miałem 22 lata i sie nie załapałem .

wize turystyczna w 94 gdy pokazałem xero zielonych kart dostałem bez problemu .wiza kosztowała 20$ na dwa lata w 2000 roku nie musiałem jezdzic do ambasady , wizę przysłali mi pocztą. nigdy nie przekroczyłem pobytu byłem od 2- 5 miesięcy.

ktos powie uczciwie ze wizy nie dostaniecie z polityi.ukraina , rosja. sprawdze wizy

Rosja ma 53 tys ukraina 62 tys. polska ne moze, w ciągu 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no to rusza loteria od 2 pazdziernika..

Fraud Warning

Please Note: There have been instances of fraudulent websites posing as official U.S. Government sites. Some companies posing as the U.S. Government have sought money in order to "complete" lottery entry forms. There is no charge to download and complete the Electronic Diversity Visa Entry Form. The Department of State notifies successful Diversity Visa applicants by letter, and NOT by email. To learn more see the Department of State Warning and the Federal Trade Commission Warning.

http://www.dvlottery.state.gov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tamtych stronach są stare instrukcje.....

Cos mi sie wydaje ze im sie nie chce pisac nowych wiec skopiuja to co bylo w zeszlym roku i tyle.

I tak nikt nie sprawdzi.

A jak sprawdzi to sie do tego polityke wymysli. Patrz - przypadek Rosji.

edit: 29.09.

A nie mówiłem :

For DV-2011, natives of the following countries1 are not eligible to apply because the countries sent a total of more than 50,000 immigrants to the United States in the previous five years: BRAZIL, CANADA, CHINA (mainland-born), COLOMBIA, DOMINICAN REPUBLIC, ECUADOR, EL SALVADOR, GUATEMALA, HAITI, INDIA, JAMAICA, MEXICO, PAKISTAN, PERU, PHILIPPINES, POLAND, SOUTH KOREA, UNITED KINGDOM (except Northern Ireland) and its dependent territories, and VIETNAM.

For DV-2011, no countries have been added or removed from the previous year’s list of eligible countries.

znowu nas wy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powie jedna rzecz. W instrukcji na loterie jest napisane cos takiego:

To enter the DV lottery, you must be a native of one of the listed countries. See List Of Countries By Region Whose Natives Qualify.

Native of a country whose natives qualify: In most cases, this means the country in which you were born. However, there are two other ways you may be able to qualify. First, if you were born in a country whose natives are ineligible but your spouse was born in a country whose natives are eligible, you can claim your spouse’s country of birth—provided that both you and your spouse are on the selected entry, are issued visas, and enter the United States simultaneously. Second, if you were born in a country whose natives are ineligible, but neither of your parents was born there or resided there at the time of your birth, you may claim nativity in one of your parents’ countries of birth if it is a country whose natives qualify for the DV-2011 program.

Wiec wynikaloby z tego, ze o mozliwosci brania udzialu w loterii decyduje prawo ziemi, ale "most cases" oznacza w wiekszosci przypadkow czyli nie w kazdym. Co z mniejszoscia przypadkow? Pamietam, ze zdarzalo mi sie czytac pytania ludzi z Litwy (nie wiem czy z litewskim paszportem czy rodzonych na Litwie) odnosnie mozliwosci brania udzialu w loterii.

Jak dla mnie z w/w tekstu wynika, ze mozliwosc brania udzialu w loterii maja tylko osoby urodzone w danym kraju, badz dzieci rodzicow rodzonych w danym kraju najogolniej mowiac.

A co z ludzmi np. urodzonymi w Polsce i mieszkajacymi w Polsce, a posiadajacymi obywatelstwo, np. po dziadkach dajmy na to niemieckie. Czy moga oni brac udzial w loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...