Skocz do zawartości

Green Card Pytanie!


Martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialabym sie dowiedziec czy istnieje mozliwsc mieszkania w Polsce majac 1 zielona karte?Moja sytuacja wyglada nastepujaco otoz wyszlam za maz za obywatela wkrotce mamy interviu lecz musze dokonczyc swoja edukacje a maz musi zostac oczywiscie w Stanach czy przyjezdazjac do Stanow tylko czasami nie zostanie mi odebrana zielona karta?? Z gor dziekuje za odpowiedz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam glupie pytanie, ale do tej pory naprawde nie wiem, jak wyglada przekraczanie granicy z zielona karta?

Wtedy wystarczy tylko paszport i zielona karta? Czy cos jeszcze? I czy urzednik znowu zadaje pytania, czy raczej zielona karta jest takim "zielonym swiatlem" na granicy? Wtedy wiza juz jest zupelnie nie wazna i nigdy nie bede musiala sie o nia ubiegac? Do czego w ogole uprawnia mnie GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy przekraczaniu granicy masz takie cos z GC:

http://www.usa.info.pl/board/Us-visit-Zacz...tow-t12104.html

I teraz jesli Twoje wyjazdy beda zbyt dlugie a urzednik zobaczy ze Cie nic nie trzyma w USA to moze skierowac sprawe do sadu ..

Bo nie musisz miec zadnej wizy aby wleciec na teren USA ,ta Twoja K-1 juz jest nie wazna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wlocie do USA z Zielona Karta jest duzo lepiej niz na wizie, inna kolejka (ta krotka), zazwyczaj pokazujesz tylko zielona karte, w paszport zadko ktos zaglada, i ogolem jest duzo przyjemniej, jesli bylas za granica pare tygodni to zazwyczaj zadnych pytan, ogolem szybciutko, jeszcze sobie zazwyczaj na bagaz poczekasz :)

dodatkowo od niedawna trzeba oddawac odciski

ale jesli bylas za granica prawie rok to moga byc pytania i problemy przy powrocie

przy wylocie z USA i wlocie do Polski pokazujesz dla odmiany paszport

przy wylocie z Polski pokazujesz paszport i machasz karta zeby sie panie nie wysilaly szukajac wizy w paszporcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje Wam za odpwiedz a wiec zamierzam do Polski pojechac na jakies 3 m-ce czy nie bede miala wtedy problemow z powrotem do Stanow? I czy majac zielona karte bedec juz w USA na lotnisku moge skorzystac z kolejki dla rezydentow i obywateli usa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje Wam za odpwiedz a wiec zamierzam do Polski pojechac na jakies 3 m-ce czy nie bede miala wtedy poroblemow z powrotem do Stanow? I

nie

czy majac zielona karte bedec juz w USA na lotnisku moge skorzystac z kolejki dla rezydentow i obywateli usa???

nie tylko mozesz ale nawet powinnas, w koncu jestes rezydentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wlocie do USA z Zielona Karta jest duzo lepiej niz na wizie, inna kolejka (ta krotka), zazwyczaj pokazujesz tylko zielona karte, w paszport zadko ktos zaglada, i ogolem jest duzo przyjemniej, jesli

Przy wlocie do USA zawsze pokazujesz paszport, jest on tez skanowany w czytniku (paszport jest jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy, tylko na GC bez paszportu na pewno nie wlecisz). Reszta, przeważnie tak jak napisałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...