Skocz do zawartości

Green Card Pytanie!


Martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Paszport nie jest jedynym dokumentem uprawniajacym do przekroczenia granicy. Wszystko zalezy od granicznika.

Jeszcze za czasow posiadania GC czesto nawet nie brali paszportu, tylko samo GC skanowali lub nie. W kazdym razie wszystko od granicznika zalezy. Teraz juz nie ma krotkich lini, bo rezydenci musza oddawac tez odciski, wiec stoja jak inni imigranci dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy teraz, czekajac na GC, sprawa jest w toku po RFE, moge podrozowac po USA? Bo maz chce mnie zabrac gdzies na weekend Memorial Day do LA, a ja sie boje wsiasc w samolot, ze mnie pozniej nie wpuszcza! I co musze okazac? Oryginalny NOA ze sprawy o AOS? Jak to wyglada?

a masz EAD lub amerykanskie prawo jazdy? jesli tak to nie ma problemu,mozesz podrozowac samolotem po usa.ja bylam w podobnej sytuacji,na lotnisku okazywalam sie za 1 razem EAD ,a pozniej jak zrobilam amerykanskie prawko to bylo to moje ID.nikt nie wolal odemnie paszportu ani nic podobnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy teraz, czekajac na GC, sprawa jest w toku po RFE, moge podrozowac po USA? Bo maz chce mnie zabrac gdzies na weekend Memorial Day do LA, a ja sie boje wsiasc w samolot, ze mnie pozniej nie wpuszcza! I co musze okazac? Oryginalny NOA ze sprawy o AOS? Jak to wyglada?

Zawsze musi byc cos z Twoim zdjeciem i data urodzenia.Jesli nie masz jeszcze EAD ani prawka to pozostaje Ci paszport.Nie bedziesz miala zadnych problemow.Oni sprawdzaja nazwiska z biletu z nazwiskiem z paszportu.Mozesz wziasc ze soba NOA ale nie sadze aby byl ci potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stanowe ID zamiast prawka, a na EAD czekam.

Czy nie trzeba miec GC?

I tez to wyglada jak przy przekraczaniu granicy, ze zadaja pytania, ze trzeba wize okazac, rozmawiac z urzednikiem?

Jesli podrozujesz po USA to wystarczy ci tylko stanowe ID i oni nie zadaja zadnych pytan i nie potrzebujesz przy sobie miec nic wiecej.Z stanowym ID mozesz leciec do wszystkich Stanow USA nawet na Hawaje ;).Jesli poza granice USA to musisz miec GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stanowe ID zamiast prawka, a na EAD czekam.

Czy nie trzeba miec GC?

I tez to wyglada jak przy przekraczaniu granicy, ze zadaja pytania, ze trzeba wize okazac, rozmawiac z urzednikiem?

Wprawdzie USA sa panstwem policyjnym i totalitarnym ale na szczescie nie jest to ZSRR z czasow Brezniewa gdzie turysta mogl przebywac tylko w jednym powiecie.

Na moim angielskim forum bylo kiedys podobne pytanie. Otoz jedna Pani pytala czy na przejazd z Anglii do Walii jest potrzebny paszport i czy jest kontrola graniczna. nasunela mi sie jedna odpowiedz - "tak, potrzebny jest paszport Polsatu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...