Skocz do zawartości

Zaproszenie Przy Kolejnym Wylocie


George7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób ktore były już kilka razy w USA. Mianowicie, czy lecąc drugi raz po 2 letniej przerwie powinienem mieć znów zaproszenie, za 1 razem miałem takowe i byłem legalnie 10 msc. Dwoje moich znajomych dostalo pierwsze wizy bez problemu bez zaproszenia. Ale chciałbym poznać Wasze opinie czy starać się o zaproszenie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dostałem jak wszyscy na lotnisku na 6msc lecz po 4 zacząłem się już ubiegać o przedłużenie w urzędzie imigracyjnym i dostałem bez problemu na kolejne 6msc. W rezultacie jak już wspominałem, wróciłem po 10 miesiącach. Nie wiem jak inni ale ja właśnie zwiedzałem i udało mi się być w 5 stanach i nie sądze by to był odosobniony przypadek tak długiego pobytu skoro ktoś rzeczywiście zwiedza i ma na to środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie 10 miesięcy?

A we wniosku ds156 wpisałeś, że chcesz jechać na 10 miesięcy? I czy taką wizę dali Ci na lotnisku?

To chyba raczej niemożliwe.

No to właśnie to miałam na myśli.

Piszesz we wniosku, że jedziesz na kilka tygodni, miesiąc, ktoś Ci pisze zaproszenie, czyli w jakiś tam sposób zobowiązuje się, że Cię przez ten czas utrzyma i takie tam, a potem siedzisz - teoretycznie - u tego kogoś na garnuszku, bo przecież jesteś turystycznie, więc nie pracuesz :)

Przez 10 miesięcy to chyba można całe Stany zwiedzić wzdłuż i wszerz ;)

Z tym, że chyba trzeba by być bardzo bogatym :)

A jeśli można opuścić Polskę na 10 miesięcy, to są dość małe związki z krajem. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pobytem bywa roznie,sa przypadki ze ktos faktycznie siedzi u kogos tyle czasu ile ma wize i nawet przedluza ten pobyt a sa takie ze pare dni to juz jest cos .

George7 jesli faktycznie miales na to fundusze,bedziesz mogl to wytlumaczyc urzednikowi to lec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stwarzajmy takiej otoczki wyjazdów dla innych chcących lecieć naprawde turystycznie, że jeśli ktoś przedłuża całkowicie legalnie pobyt to musi się za tym kryć coś podejrzanego. Myśle że chyba pozostała nam jakaś fobia ze starego systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...