Skocz do zawartości

Wnioski Wizowe - Wzory


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam ubiegać się o wizę turystyczną do USA. Mam w związku z tym pytanie. W jakim języku wypełniamy formularza Ds 156 i 157. Na wniosku wyraźnie napisane jest, że po angielsku. Na forum jest napisane, że może być po polsku. Na jakiej podstawie tak piszecie. Wolałbym napisac po polsku, ale obawiam się, że wymagać będą tylko po angielsku.

Mam jeszcze jedno pytanie. Napisane jest, aby wypełniać wniosek bez polskich znaków, natomiast przy nazwisku napisane jest jak w paszporcie tzn. że z polskimi znakami, a wszystko inne bez polsich znaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a na jakiej zasadzie to mowimy?zobacz po forum czy kogos za to wyprosili ze mial wyplenione po polsku ?a no nie i masz wybor ,,mozesz po polsku to wypelnic lub tez angielsku bez polskich znakow.chodzi o ds 156 bo przy ds 157 mozna wypelnic go z polskimi znakami..

wazne aby nie uzywac polskich znakow mjak :ł,ż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w byłym mieście wojewódzkim i miejscowym urzędzie składałem wniosek, ale gdzie był wydany to nie mam pojęcia. W paszporcie jest jedynie inforacja, że wydał wojewoda łódzkim.

Czy wniosek musimy wydrukować wyłącznie na drukarce laserowej? W domu mam tylko atramentowa. Natomiast nie potrafie skopiowac na pendrive wypelnonego formularza i wydrukowac w innym miejscu. Czy ktos wie jak to mozna zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urząd wojewódzki jest w stolicy województwa, ale są też urzędy w mniejszych miastach, uprawnionych do składania wniosków paszportowych, NIE JESTEM PEWNY ale jeżeli składałeś wniosek nie w Łodzi tylko gdzie indziej to można napisać, że został on wydany w tym mieście, gdzie ten wniosek złożyłeś (tak mi się wydaje, jeżeli nie jesteś pewny to zadzwoń i się zapytaj)

natomiast co do wniosku to można go drukować na zwykłej drukarce, ważne żeby drukowała wyraźnie, a najważniejszy jest kod na ostatniej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem wpisać miasto, w którym składałem, ale w paszporcie o nim nie ma mowy, więc na zdrowy rozsądek można uznać, że popełniłem błąd. Na stronie jednego z biur podróży znalazłem informacje, żeby wpisac np. Wojewoda Mazowiecki.

Na moje oko drukuje wyraźnie, ale czy wszystko jest ok z tmi kodami to nie moge byc pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...