Skocz do zawartości

Wyjazd Z Uk Do Usa


kayleigh

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz wyjechac tylko do pracy to wiza pracownicza wystarczy i tak jak piszesz musisz miec najpierw pracodawce aby taka wize dostac

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...niv_h_visa.html

http://www.usembassy.org.uk/cons_new/visa/niv/work.html

co do mieszkania na stale to musisz zdobyc GC a do tego musisz sie kwalifikowac,o tym poczytasz w dziale emigracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze ze "status rezydenta" zdobyty za pomoca EEA1 jest tylko bajerancko wygladajaca niebieska ksiazeczka ktora nadaje sie tylko do "poszpanowania" pod klubokawiarnia w swojej wiosce. Tak naprawde nie daje ten status zadnego extra przywileju. Wciaz jestes obywatelem Najjasniejszej Rzeczypospolitej i tego nie zmienisz. A wiec wiza turystyczna i praca na czarno lub rozwiazanie podpowiedziane w jednym z poprzednich postow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, status rezydenta UK nic ci nie da w tej sprawie. Status zdobywa sie po 12 miesiacach pracy w UK. Status rezydenta UK to nie jest Brytyjska Zielona Karta (UK Permanent Resident), no chyba ze to wlasnie masz (EEA3 formularz).

W sumie nie wiem jak to amerykany traktuja, ale ja posiadajac us zielona karte moglem wjechac np do kanady (kiedy jeszcze nie mozna bylo bez wizy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja posiadajac us zielona karte moglem wjechac np do kanady (kiedy jeszcze nie mozna bylo bez wizy).

do Kanady moga bez wizy udac sie stali rezydenci USA, niestety nie dziala to w druga strone, stali rezydenci Kanady nadal potrzebuja wizy w celu odwiedzenia USA (z wyjatkiem tych, ktorzy posiadaja obywatelstwo kraju, ktory jest wlaczony w program bezwizowy) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spelni warunki programu to moze takie cos zrobic ;)

A jak maja traktowac Ameryknie?jak ktos ma paszport brytyjski to leci bez wizy do USA a jak ma tylko taka karte a kraj jest w programie wizowym to musi taka osoba postarac sie o wize na terenie UK ,tak samo bylo z Kanada kiedys.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...