Skocz do zawartości

Przyjaciele Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

cze mam 24 lata i poradzcie co robić ! na 15 maja mam rozmowe w krakowie u konsula o wizę. jeszcze nigdy wcześniej nie starałem sie o nią,to jest 1-y raz. staram sie o wizę turystyczną do rodziny która żyje tam od 15 lat na legalu. w czerwcu kończę studia 1 stopnia, ale od X chcę zacząć nowe.nie mogę wyleciec wcześniej jak po obronie czyli ok 30 czerwiec. mam tutaj żonke i "narazie" 1-ego synka i teraz pytanka:

1.podobno jest coś takiego jak zaproszenie wysyłane z USA i czy ono coś daje?

2.jakie są szanse na wyjazd bez tego zaproszenia?

3.czy warto brać na rozmowę z konsulem jakieś dokumenty np. zaświadczenie z uczelni mimo że kończę w czerwcu??(oficjalnie to 30 IX) lub inne?

4.jaki podać powód wyjazdu żeby na starcie nie być spalonym.

jestem w tym wszystkim zielony dlatego miejcie wyrozumiałośc ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1.podobno jest coś takiego jak zaproszenie wysyłane z USA i czy ono coś daje?

jest cos takiego jak zaproszenie ale Ono nie jest potrzebne i niczym nie pomaga

2.jakie są szanse na wyjazd bez tego zaproszenia?

takie same jak z zaproszeniem

3.czy warto brać na rozmowę z konsulem jakieś dokumenty np. zaświadczenie z uczelni mimo że kończę w czerwcu??(oficjalnie to 30 IX) lub inne?

wez legitymacje studencka i powiedziec o dalszej nauce jesli Cie o takie cos zapytaja

4.jaki podać powód wyjazdu żeby na starcie nie być spalonym.

Jak lecisz na pobyt turystyczny to czego sie obawiasz,gorzej jak lecisz do nielegalnej pracy,pobyt bedzie dluzej niz powinien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu, szczerze to mam pracę dobrze płatną w polsce. kuzyn powiedział :"przyjedz zobaczysz jak tu sie żyje ,(ma tam własną firme budowlaną od wielu lat) jak będziesz chciał to popracujesz,zobaczysz jak jest. moja żona ma rodzić listopadzie i muszę tu być w tym czasie.ale wiem że jak bym miał możliwośc tam popracować (przynajmniej na bilet)to napewno nie pogardzę. ale co mówić u konsula w takim wypadku?i czy nie lepiej starać sie o wizę pracowniczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co może chodzić że moge lecieć na dłużej???

Chodzi tutaj o takie cos ze wpiszesz ze lecisz na 1-2 miesiace a w myslach bedziesz miec pobyt 6 miesieczny i jak Konsul to zauwazy pod czas rozmowy to wyjdziesz bez wizy .

Co do work i travel to szybko wizy nie otrzymasz tzn nie jest tak jak z wiza turystyczna ze mozesz juz miec za pare dni paszport z wiza,musisz najpierw znalesc biuro ktore takie cos organizuje i potem Oni juz za Ciebie pewne sprawy zalatwia ,poczytasz o tym w dziale work i travek jak i na stronie Ambasady USA:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...and-travel.html

co do bez wizy tzn ze pod czas rozmowy Konsul moze Cie odmowic wydania wizy i wyjdziesz bez wizy w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tych biur na googlach,

napisz do nich maila, ze chcesz jechac do wlasnego pracodawcy i niech Ci przedstawia jak wyglada procedura.

Mozesz leciec 30 czerwca wiec jest duzo czasu o ile kuzyn bedzie dobrze kooperowal z Toba w zalatwianiu formalnosci.

Jak znajdziesz jakies biuro to poszukaj opinii o nim na tym forum (choc na opcji self to nie jest tak wazne)

Dowiedz sie ile kosztuje program i ile odzyyskuje sie w przypadku rezygnazji/odmowy wizy.

Kosztow nie chce mi sie teraz sprawdzac, opcja sef jest zazwyczaj tansza.

Ale miedzy 2000zl a 3000 zl program bedzie Ci kosztowal (do tego bilet) ok 3000zl

no i nieszczesna oplata za wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co może chodzić że moge lecieć na dłużej???

Chodzi tutaj o takie cos ze wpiszesz ze lecisz na 1-2 miesiace a w myslach bedziesz miec pobyt 6 miesieczny i jak Konsul to zauwazy pod czas rozmowy to wyjdziesz bez wizy .

Co do work i travel to szybko wizy nie otrzymasz tzn nie jest tak jak z wiza turystyczna ze mozesz juz miec za pare dni paszport z wiza,musisz najpierw znalesc biuro ktore takie cos organizuje i potem Oni juz za Ciebie pewne sprawy zalatwia ,poczytasz o tym w dziale work i travek jak i na stronie Ambasady USA:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...and-travel.html

co do bez wizy tzn ze pod czas rozmowy Konsul moze Cie odmowic wydania wizy i wyjdziesz bez wizy w paszporcie.

widzę że mam tutaj do czynienia z ludzmi którzy znają sie na tym co piszą..

ale może ja wogole nie czaje o co chodzi z tą wizą?na jaki okres czasu można ją dostać?

to może powiedzieć od razu że np.lecę na ok 3-4 mies.(teoretycznie oczywiście).no bo jak by sie udało wyjechać w lipcu to 30 X muszę być w polsce i napewno wrócę. tylko co tam u niego mówić?

znam wiele osób które mówią że bez zaproszenie ani rusz.... ale mam nadzieje że to wy macie rację?

może ja źle zaczynam:teoretycznie jeśli dostanę wizę ,pojadę, zacznę pracować u kuzyna ale w X wrócę to możę lepiej starać sie o wizę pracowniczą(jak jest taka?),może on mieć jakieś problemy z tego tytułu że będę pracował na wizie turystycznej???

sorki za to zamieszanie ale ....mam taki mętlik że aż szok.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...