Skocz do zawartości

Przyjaciele Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Swoja droga to ile wpiszesz na formularzu ma oczywiscie znaczenie, ale np. ja bylem 3 tyg. a dostalem tam vise na 6 miesiecy pomimo ze deklarowalem te 3 tyg. - rozumiesz? Przeciez jak napiszesz 4 miesiace - to sie spyta konsul u kogo bedziesz prawie pol roku żerowal bo pracowac nie mozesz, prawda?

Podchodz do tego z rozsadkiem.

Na domiar tego jeśli chcesz jechać na 4 miesiące to czy cię stać ?

Jeśli pracujesz, to jaki pracodawca da ci 4 miechy urlopu. Jeśli da to znaczy, że jesteś w pracy zbędny.

Jeśli masz działalność gospodarczą to nikt nie uwierzy że dobrze prosperujesz jak chcesz zrobić wakacje 4 miesięczne. Biznes ważniejszy od odpoczynku.

Jak masz dalej się uczyć to masz 3 miesiące przerwy.

Potraktuj sprawę rozsądnie. Konsulowie orientują się u nas w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie od Ciebie zalezy na ile da Ci konsul pozwolenie na wyjazd (banajmniej tak mi sie wydaje) daja maximum jesli jestes100% przy czym niepelnoletni maja 5 lat max a pelno chyba 10lat.

nie ma reguły, ja jestem niepelnoletnia i dostałam na 10. ale poprzednio mialam 3letnią, bylam co roku na miesiąc tylko, powiedzialam ze teraz tez na miesiąc i bez problemow i z szerokim amerykanskim usmiechem ;] prędko do bezwizowego nie wejdziemy, odmów nadal sporo, jak ja byłam to byl stosunek 3:4 (4 odmowy, w czym jedna dla całej grupy ok.10os ;/)

i nie radzę być tak hop do przodu z tym co wbijają w usa, bo babce przede mną konsul wygrzebał ze poprzednio napisała na wniosku ze chce do stanów na miesiąc, a została 6miesięcy - 'nie kwalifikuje się pani, dziękuje'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie radzę być tak hop do przodu z tym co wbijają w usa, bo babce przede mną konsul wygrzebał ze poprzednio napisała na wniosku ze chce do stanów na miesiąc, a została 6miesięcy - 'nie kwalifikuje się pani, dziękuje'

co raz czesciej sie o tym czyta na forum bo jesli ktos pracuje i pisze ze leci na 1-2 miesiace a jest dluzej to jak potem takiej osobie uwierzyc?fakt bywaja przypadki ze komus sie udaje ale trzeba na to uwazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bedzie miał problemy z uzyskaniem kolejnej promesy czy wizy? MOj przypadek: promese mam na 10 lat. WE wniosku wpisalam,ze jade na 2 m-ce. Mam zamiar zostac 6 m-cy (jesli mi wbija tak dluga wize). Sadzisz, ze jak bede chciala leciec drugi raz np. w przyszlym roku to beda robic mi problemy w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...