Skocz do zawartości

Amerykański Sen, Jak Rozpocząć Życie W Usa


szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Np w Illinois mozna otrzymac takie prawko posiadajac tylko wize turystyczna - Temporary Visitor Driver's License (TVDL).

NIE można mając wizę turystyczną, bo TVDL jest przyznawana tylko osobom, które mają zezwolenie na pobyt w USA na przynajmniej rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Znalem osoby ktore zmieniajac status na F-1 i dostawaly SSN bez problemu. I-20 i zaswiadczenie z uczelni byly wystarczajacymi dokumentami. Chociaz przyznaje zalezalo to od social security office do ktorego sie udaly. Z drugiej strony mozliwe ze przez pare lat zmienily sie przepisy.

Co do amerykanskiego prawka w niektorych stanach nie jest konieczne posiadanie SSN do jego wyrobienia. Np w Illinois mozna otrzymac takie prawko posiadajac tylko wize turystyczna - Temporary Visitor Driver's License (TVDL).

Znales osoby czy osoby ci opowiadaly bzdury.

Jesli to bylo 20 lat temu tak ale w ostatniej 5 cio latce

Raczej chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal zadales konkretne pytania widac ze masz glowe na karku jesli chodzi o ten wyjazd. Powiem ci co chcesz zrobic. Popytaj na amerykanskich forach, bardziej fachowych w tym temacie, dostaniesz konkretne odpowiedzi. Tutaj tylko burza mozgow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

Z czystej Ciekawosci zapytam a moze ktos tak zrobil albo slyszal.

Otoz wczoraj kolega opowiedzial mi historie, ktora uslyszal od innego (wiec nie wiadomo ile w tym prawdy). A historia zaczyna sie tak: Facet wyjechal na W&T dostaje J1 i SSN, pracuje itd. Potem zapisuje się do College (ponoc mniej kierunkow i mniej kosztuje od uniwerka) i zmienia status z J1 na F1. Pracuje na czarno potem jakies praktyki zalapal, sponsora pracodawce, potem GC otrzymal.

Pytam sie z czystej ciekawosci czy jest taka mozliwosc, bo mozliwe, ze to by mi najbardziej pasowalo. Czy to moze tylko opowiesci z palca wyjete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6 wiesz na razie pytam z ciekawosci, bo ostatnio nie mialem nawet czasu zajac się ta emigracja. Kto wie, co bedzie dalej, czy pracodawca bedzie chcial się bawic w sponsorowanie. Na razie mysle o przyziemnych sprawach jak legalny pobyt, minimum 2 lata, by miec szanse. A moze w koncu przywroca loterie dla PL, a moze bedac w USA zakocha sie jakas Amerykanka we mnie. W PL tylko egzystuje a zapisac się na nowy kierunek na mojej starej uczelni nie zaszkodzi (i tak z 80 jak nie nawet 100% ocen z przedmiotow, ktore juz zaliczylem przepisza wiec na starcie 1 semestr mam zaliczony) wiec na W&T sie kwalifikuje (i już SSN w rece bede mial).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...