Skocz do zawartości

Język


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

A mam pytanie, czy znając normalny brytyjski angielski, można sie w USA spokojnie dogadac ?

Mozna, ale zdarzaja sie czasem smieszne roznice. W USA nie wiedza co to jest "lorry", natomiast doskonale wiedza co to jest "truck". Moja ciocia od malenkosci rezydujaca w USA, znakomicie wladajaca "amerykanskim" ( w domu nie rozmawia sie po polsku), zadzwonila do hotelu w Londynie i chciala porozmawiac z kwaterujacym tam jej synem - nie dogadala sie z recepcja!!! Smialem sie ze trafila zapewne na duzurujacego tam polskiego pracownika, ktory zna tylko, na dodatek slabowato "british english".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę linków było podanych :D

A Ty w ogóle umiesz język angielski?

A amerykański potrzebny Ci, bo chcesz wyjechać do USA, czy w jakimś innym celu?

Bo jeśli chcesz wyjechać, to nie musisz się martwić - dogadasz się.

PS. Właśnie mi się przypomniało, jak w Londynie spoktałam się z kilkoma swoimi koleżankami... Część była z UK, a część z US.

Te z US rozumiałam bez najmniejszych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nauczysz angielskiego to nauka anglo-amerykanskiego nie bedzie dla Ciebie trudna..

Jesli ten angielski nie bylby rozumiany to Kanadyjczycy prawie wszyscy musieli by sie uczyc angloamerykanskiego :D podobnie Anglicy

Felberg:

http://www.zumi.pl/302335,Felberg_SJA._Szk...ecin,firma.html

http://www.bialystokonline.pl/katalog.php?...90&strona=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te z UK :) ? Wiem ze troche linków już było, bardzo dziekuje za wszystkie, ale ja szukam jakiejs polskiej strony. Angielski ucze sie w szkole teraz ucze sie Present Perfect.

Amerykański potrzebny mi z chęci, ciekawości, i bardzo możliwe ze wyjade do USA

A z tymi z UK szło mi dużo, dużo gorzej :)

"Dzięki" ich akcentowi :P

A co do nauczenia się anglo-amerykańskiego, to polecam oglądanie amerykańskich filmów, oglądanie TV, słuchanie muzyki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...