Skocz do zawartości

Kilka Pytan


Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy w stanie New York moge zrobic prawo jazdy majac tylko SSN i moj paszport.? Nigdy nie mialam polskiego prawa jazdy. W paszporcie nie mam I-94,poniewaz musialam wyslac orginal do urz. imigracyjnego zeby przyznali mi zielona karte. Przyjechalam tu na wize K1 i juz jestem po slubie.

2. Jestem po studiach ekonomicznych, ksiegowosc. Czy myslicie, ze pracodawcy uznaja tu moje wyksztalcenie? Bylam juz na uniwerku sie dowiedziec czy uznaja mi moje studia i powiedzieli, ze musze zaliczyc tylko jeden przedmiot, zeby zrobic tutaj master degree.

3. Czy probowal ktos z was zdac egzamin GMAT?

pozdrawiam goraco i dziekuje z gory za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej renata111-90

Prawka raczej nie dostaniesz- http://www.nydmv.state.ny.us/license.htm#d...romothernations

Show your Social Security Card. If you are not eligible for a Social Security Card, you must provide a letter from the US Social Security Administration (SSA) that states that you are not eligible. The SSA Letter must have been issued within the last 30 days. You must also show an I-94 with one of the following codes: B-1, B-2, E-2, F-2, H4, L-2, M-2, O-3, P-4, Q-3, R-2 or TD. At least 11 months of valid, legal status must remain on your I-94.

Ale probuj, tutaj wiele zalezy od szczescia, najlepiej isc do jakiegos mniejszego DMV :)

Pracodawca moze i uzna twoje wyksztalcenie, ale ksiegowosc w PL a ta tutaj roznia sie zdecydowanie. Jezeli myslisz o studiach o sprobuj internship przez co nabierzesz parktyki.

O GMAT nie slyszalam, ale jak podejdziesz do tego egzaminu to daj znac, bo sama jestem ciekawa czy jest ciezki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mozesz sprobowac i isc sie poklocic (4 lata temu sie wyklocilismy), ale prawdopodobnie daja dopiero jak dostaniesz pozwolenie na prace

2. Sproboj, jesli masz doswiadczenie i jakies referencje po angielsku to bym sie nie przejmowala polskim dyplomem

mi sie udalo znalez prace po polskich finansach, ale najpierw pracowalam tu przez agencje (temp job) 3 miesiace a dopiero z tym dosiadczeniem lokalnym i referencjami dostalam normalna prace, musisz miec tez employment authorization card.

Poczytaj jakas tutejsza ksiazke z ksiegowosci, poczytaj o SOX, i pocwicz Excela po angielsku i do boju

Ale rynek pracy jest teraz nie ciekawy wiec moze szkola w miedzyczasie...

powodzenia,

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

W sprawie prawa jazdy jedna osoba polecila mi, ze moge isc do Department Policy spytac czy moga mi wyrobic amerykanskie ID i moze to pomoze mi zrobic prawa jazdy. Nie wiem czy to jest prawda ale zawsze warto sprobowac. :) W sumie niedlugo powinnam otrzymac pozwolenie na prace. Dlatego jak pierwsza wersja sie nie uda to pojde z pozwoleniem na prace sprobowac.

Jezeli chodzi o prace to sproboje zaczac od praktyki w jakiejs firmie. Zreszta z praca ciezko teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

W sprawie prawa jazdy jedna osoba polecila mi, ze moge isc do Department Policy spytac czy moga mi wyrobic amerykanskie ID i moze to pomoze mi zrobic prawa jazdy. Nie wiem czy to jest prawda ale zawsze warto sprobowac. :) W sumie niedlugo powinnam otrzymac pozwolenie na prace. Dlatego jak pierwsza wersja sie nie uda to pojde z pozwoleniem na prace sprobowac.

Jezeli chodzi o prace to sproboje zaczac od praktyki w jakiejs firmie. Zreszta z praca ciezko teraz.

U mnie ID wyrabiaja w Urzad Stanowy? (State Office Building) a DL na policji. W DMV mozna tylko przerejstrowac samochod:) Co stan to obyczaj, zawsze mozesz sprobowac, ale bez EAD i SS# raczej ciezko bedzie cokolwiek zalatwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paszporcie nie mam I-94,poniewaz musialam wyslac orginal do urz. imigracyjnego zeby przyznali mi zielona karte. Przyjechalam tu na wize K1 i juz jestem po slubie.

Orginal I-94 wyslalas do urzedu imigracyjnego zeby Ci przyznali zielona karte? Albo ja czegos nie rozumiem albo czegos nie piszesz do konca, ale w zyciu nie spotkalam sie zeby ktos wysylal orginalne I-94 w celu przyznania mu zielonej karty. I-94 bierze urzednik podczas interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

W sprawie prawa jazdy jedna osoba polecila mi, ze moge isc do Department Policy spytac czy moga mi wyrobic amerykanskie ID i moze to pomoze mi zrobic prawa jazdy. Nie wiem czy to jest prawda ale zawsze warto sprobowac. :D W sumie niedlugo powinnam otrzymac pozwolenie na prace. Dlatego jak pierwsza wersja sie nie uda to pojde z pozwoleniem na prace sprobowac.

Jezeli chodzi o prace to sproboje zaczac od praktyki w jakiejs firmie. Zreszta z praca ciezko teraz.

ID i Prawo jazdy to te same reguly, wiec lepiej odrazu probowac z prawkiem. Zazwyczaj ID wyrabia sie w DMV :) chyba ze jakas nie poinformowana jestem (jezeli tak to zwracam honor B) )

No i pochwale sie ze dzis zdalam prawko! Za pierwszym razem ;) Troche sie balam testow, bo jazda to smiechuty, no ale udalo sie :lol::D:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie dowiedzialam ze nie powinnam byla wyslac I -94. Dziekuje Karino za wiadomosc. No coz jestem w nieciekawej sytuacji, ale wyslam ta forme I 94 i bylam naprawde przekonana, ze tak powinnam zrobic. Niczego nie ukrywam. Przyjechal tu na w. narzeczenskiej i wzielam slub z amerykanskim obywatelem. Wszystkie inne procedury zwiazane z uregulowanie statut zrobilam tak jak kazdy. Zaplacilismy 1010 $, wypelnilismy formy permission for work, for traveling i applicacion for permament resident. Niestety nie docztalismy jednej informacji. Pozatym nie bylismy pewni czy wyslac I 94 wiec zadzwonilismy 2 razy do biora imigracyjego i powiedzieli, zeby wyslac orginal. W formie I 485 jest napisane, ze trzeba wyslac kopie roznych dokumentow:

punkt 15 evidence of egilebity

B.

Attach a copy of fiance(e) petittion approval notice, a copy of your marriage certificate, and your Form I 94. i tutaj nie ma napisane copy wiec stwierdzilismy, ze to musi byc chyba orginal

Kobieta z urzedu imigracyjnego powiedziala nam, ze normalnie ta forme oddaje sie gdy opuszczasz US, a ze ja czekam na interview w sprawie zielonej karty wiec ta forme nie jest mi juz potrzebna.

Aj jak sobie pomysle jak latwo jest zrobic blad. Teraz musze myslec co robic. Prosze o rade bede bardzo wdzieczna.

W sprawie prawa jazdy to poczekam az dostane pozwolenie na prace.

Emi gratulacje.

Sly6 tak juz wiem ze ID mozna wyrobic w Urzedzie Stanowym jak napisal miszkek.

Bardzo dziekuje za wszystkie informacje. Ciesze sie bardzo, ze sa ludzie ktorzy chetnie daja rady innym. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...