Skocz do zawartości

Zielona Karta


telo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam polskiego obywatelstwa,jestem z Armenii,ale juz od dawna mieszkam w Warszawie,przyjacelu,chodzi mi o to ze pare lat temu mialem sad grodzki,za pijana jazde,1000 zl kary,na rok mi zabrali prawko,i teraz na pytanie have you ever been charged,arrested or convicted of any offence or crime nie wiem pisac tak czy nie?

Kiedys gdy Sad Grodzki nazywal sie ladnie Kolegium d/s wykroczen. Karano tam za wykroczenia i delikwent nie byl skazanym tylko obwinionym a potem jesli wine udowodniono ukaranym (starsi pamietaja w gazetach rubryki pod tytulem: "kolegium ukaralo").

Te przewinienia nie "wchodzily" do kartoteki skazanych i nie widnialy w rejestrach karalnosci.

Piszesz ze pare lat temu zlapali Cie za jazde "na bance" (oj nieladnie :D ), od jakiegos czasu jazda "pod wplywem" jest w Polsce przestepstwem, musialbys sprawdzic co dostaniesz na zapytaniu o niekaralnosc, mozesz sobie zrobic probne zapytanie. Kosztuje 50 PLN ale ... jak sie jedzie do Hameryki zarabiac dulary to co to jest te marne 5 dych. Wy Ormianie macie kiepele do interesu wiec taka oplata to grosze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Czesc sly6 co ja moge pomóc . Weszłem do ambasady i czekałem na swoją kolejkę . Gdy zostałem wezwany do okienka konsul powiedział po angielsku zeby dac mu akt urodzenia ojca tłumaczony na angielski. ja powiedziałem ze mowię po polsku i angielsku , wiec on zerknął w moje dokumenty . Pózniej było wszystko ok po polsku , proszę tłumaczenie na angielski z ukrainskiego akt zgonu ojca . Dałem mu ,pan skonczył studia w polsce zauważył . oczywiscie bo ja tu się urodziłem . Jestesci dopiero po slubie ,czy razem jedziecie do usa . tak odpowiedziałem . przyzeczenie i good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 czy to prawda ze jezeli ja jadę z loteri dv to naukę języka angielskiego mam za darmo i moja zona

Sa programy roznych fundacji i organizacji, ktore oferuja darmowe kursy jezyka dla przyjezdnych na zielona karte. Trzeba poszukac tylko blisko miejsca zamieszkania.

Dla NY:

Riverside Church (490 Riverside Dr., New York, NY 10027)

Intensywne kursy angielskiego dla legalnych imigrantów (którzy przybyli do USA nie więcej niż 18 miesięcy przed rozpoczęciem nauki). Zapisy odbywają się co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...