Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodziny


mrowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.Przeszukalem cale forum ale nie znalazlem sytuacji podobnej do mojej. Juz za 2 miesiace bede mogl zdawac na obywatelstwo i w zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec jak wygladala by sytuacja gdybym chcial sponsorowac moich rodzicow i mojego 10-letniego brata na zielona karte(dodam ze oni przylecieli tu do mnie w zeszlym roku i juz przesiedzieli swoje wizy turystyczne). Z tego co sie juz zorientowalem to z rodzicami nie bedzie problemu ale co z moim bratem??? Czy jest jakas mozliwosc zeby podpiac go wraz z rodzicami gdyz jest niepelnoletni i zeby dostal GC wraz z nimi???

Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie dostanie GC, ale jest druga strona medalu:

rodzice po otrzymaniu GC i odczekaniu 5 lat moga zdawac egzamin na obywatelstwo i wtedy moga zlozyc na niego petycje. Jemu przez te kilka lat i tak GC nie bedzie potrzebna, bo i tak nie pojdzie do pracy, a do pojscia na studia jeszcze mu brakuje, wiec moze smialo chodzic do szkoly i bez GC przez te lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem.Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy w takim razie powinienem zlozyc tez na niego aplikacje czy nie???Wiem ze przy wypelnianu aplikacji dla rodzicow bede musial wpisac wszystkie imiona ich dzieci wraz z datami urodzin czyli rowniez jego.Nie wiem jak to wszystko zalatwic!

Prosze bardzo o porade, z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrowa na niego petycji nie zlozysz teraz ,moze to chyba zrobic rodzic ale tutaj byl taki przypadek ze dziewczyna pelnoletnia byla nielegalnie-rodzic mial obywatelstwo i nic sie nie udalo z tym zrobic ,co innego zlozenie papierow na rodzicow.

I dlatego tez musisz sie dowiedziec jak kto bedzie z dzieckiem niepelnoletnim oraz jak jest z czasem oczekiwania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrowa na niego petycji nie zlozysz teraz ,moze to chyba zrobic rodzic ale tutaj byl taki przypadek ze dziewczyna pelnoletnia byla nielegalnie-rodzic mial obywatelstwo i nic sie nie udalo z tym zrobic ,co innego zlozenie papierow na rodzicow.

I dlatego tez musisz sie dowiedziec jak kto bedzie z dzieckiem niepelnoletnim oraz jak jest z czasem oczekiwania..

W czasie gdy rodzice jego dostana obywatelstwo powinien miec mniej niz 21 lat (oby kawaler) i dostanie GC szybko po rodzicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie , jej rodzice otrzymaja obywatelstwo jak sa juz nielegalnie??..

Najpierw będą sponsorowani przez syna obywatela, to jest kategoria w której darowany jest nielegalny pobyt. Jak wszystko pójdzie dobrze, to jest spora szansa na to że wyrobią się z obywatelstwem zanim młodszy syn skończy 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy moge jakoś przez www USIC sprawdzic status mojej sprawy na GC składanej przez moją siostre kilka lat temu ? Nie znam numeru. Pisałem już o tym w innym wątku. Jak sądzicie jak zapytać o to telefonicznie urzędnika ? Czy wogóle pytać ? Zależy mi na tym nr albo cos co mnie naprowadzi na mój rekord w USiC ? Ktoś to przerabiał ? Czy emailem można próbować czy raczej zignorują? Przepraszam za dublowanie pyt. w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , sly6 , wiem, ale siostre o cos poprosić... :) ostatnio albo w rozjazdach albo czasu nie ma. Oczywiście w końcu to z nią załatwie, sądzilłem tylko, czy może jest jakas opcja zapytnia przez email, czy innego sprawdzenia, ale we własnym imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...