Skocz do zawartości

Pracodawca Nie Chce Zapłacic Pieniedzy


Tommy22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po krótce przedstawie moja historie, a mianowicie chcielismy z żona dorobic troche grosza i pomyslelismy ze poszukamy sobie office do sprzątania, po jakimś czasie szukania znaleźliśmy kościół ale umówiliśmy sie z szefowa ze dostarczymy wszystkie dokumenty typu IRS jak dostaniemy (bo akurat sie staralismy o niego/) a ona powiedziała ze póki co to bedzie nam placic keszem jak go nie dostaniemy wszystko bylo pieknie az do czasu gdy ten kosciuł po miesiacu pracy zrezygnował nie z naszej firmy wzieli do sprzatania meksyków za tansze pieniadze. I teraz zaczyna sie problem bo szefowa powiedziała zebym jej dał swój numer IRS którego jeszcze nie posiadałem wiec zaproponowała zebym podał kogos kto posiada SSN i na niego wystawi czeka. Zawiozłem jej wszystkie dokumenty z 3 temu i czeka jak nie bylo tak nie ma. Ja dzwonie do niej i raz powiedziała ze zapomniał i wysle w poniedziałek albo w wtorek i juz piatek i dalej go nie ma. Miedzy czasie dzwoniłem i nagrałem sie jej na poczte zeby nie zapomniała, ale powoli juz mnie nerwy biora co ja moge w taki przypadku zrobic? Prosze o Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tommy22 czy legalnie czy nie zaplata za prace nalezy ci sie tak jak przystalo w umowie.

Najlepiej abys mogl z ta osoba porozmawiacz stanowczo i dosadnie

Jesli nie poskutkuje to powiedz ze doniesiesz do urzedu pracy, nie chcesz tego robic ale jesli cie zmusi to nie masz wyjascia.

Rzecz w tym ze cala sprawa jest po twojej stronie w razie czego

Ta osoba powinna o tym wiedziec bez wzgledu na twoj status imigracyjny. To nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ICE czeka na takie doniesienia i nie wykluczone ze pojawia sie urzednicy aby sprawdzic tych meksykancow a czy Ci ta osoba wyplaci kase to juz inna sprawa,moze lecz nie musi .Takie cos sie zdarza czesto jak sie pracuje nielegalnie .To jest ten 1 z wielu minusow takiej pracy.

wiedz tez ze to ma tzw 2 dno i nie wiadomo co moze sie stac jak Ciebie zaczna pytac o pewne sprawy i czy to sie nie odbije na Twojej sprawie o GC w przyszlosci.Bo jednak robiles nielegalnie.

ps trzeba by sie zapytac prawnika imigracyjnego czy takie zgloszenie w przyszlosci nie bedzie mialo jakis konsenkwencji ,czy to z nastepna wiza do USA,wjazdem czy tez stalym pobytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zrozumiałem ale ja widzę przestępstwo, posługiwanie się dokumentami innej osoby. Bo jak napisałeś, dostarczyłeś dokumenty innej osoby po 3 dniach/tygodniach/miesiącach. Możesz to potwierdzić bo jasno to nie wynika z twojej wypowiedzi, jeżeli tak to już jest naprawdę poważne przestępstwo mogące mieć istotny wpływ na przyszłe GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta babka dobrze wiedziala ze raz nie masz odpowiednich papierow a jak przyjdziesz z takimi od kogos tez moze Ci nie wyplacic,lub tez odciagac sie z wyplata

andyopole za takie cos idzie sie siedziec,do tego deportacja jest i mozna zapomniec o mieszkaniu w USA ...

Takie cos sie robi(miec nie swoj numer) raz jak przyszly pracodawca o tym nie wie lub tez jest ok a tutaj widac jak wyszlo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...