Skocz do zawartości

Visa R2 Bazujaca Na R1 - Problem Prosze O Pomoc


fragilis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazlem te forum I widze ze duzo osob znalazlo rozwiazanie swojego problemu.

Moja sprawa wyglada tak. Mam 27 Lat I mieszkam z rodzicami w NEW YORKU czekajac na rozwiazanie kwestii Papierow.

Do USA przylecialem okolo 3 lat temu na wizie R2 jako stepson religious worker (R-2 visa is a US family visa issued to the dependents of an R1 visa holder). Vise otrzymalem na 5 LAT ale ona bazuje na R-1 czyli jak ojczym uzyska zielona karte to moja automatycznie chyba wygasa prawda ??

Wlasnie zastanawiam sie jak wogole otrzymalem vize jak jestem powyzej 21 roku zycia … hmm. Papiery na zielona karte zostaly zlozone na cala rodzine I nie wiem czy wlasnie jako osoba dorosla bede mial jakiekolwiek szanse. Oczywiscie otrzymalem informacje od prawnika ze moja sytuacja nie jest tragiczna jako ze mam BA Computer Science moge kombinowac z H1B visa. Tylko ze ten Bachelor jest z Polski. Najgorsze ze nie moge zrobic tych prawojazdow, moze ktos ma jakis pomysl?

Cala rodzina jest juz w USA I w polsce nikt mi nie pozostal. Wlasnie zastanawialem sie czy nawet jak mi nic nie wyjdzie to czy np poczekac gdzies w Europie na to az moja matka nie otrzyma obywatelstwa i zacznie procedure sponsorowania, pewnie to znowu zabierze okolo 8 lat tak sadze… Z praca w moim regionie jest tragicznie nie wiem jak jest w innych stanach ale wydaje mi sie ze ten NY state po 9/11 jest najbardziej nieprzyjazny dla Emigrantow bez pozwolenia na prace. Czy moglby mi ktos cos doradzic ? dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak z tym co piszesz, bo R-2 nie jest dla osob powyzej 21 roku zycia. Teraz jesli urzad sie polapie, ze ci wydali cos takiego w konsulacie, to bedziesz mial problemy.

Nie masz szans na dolaczenie cie do petycji ojca, bo masz powyzej 21 lat, a sprawa twojego ojca nie toczyla sie przez min. 6 lat, zeby mozna bylo odjac czas toczenia sie petycji od twojego wieku.

Musialbys sam szukac drogi aby dostac green card badz wize pracownicza. To co mowi Twoj adwokat to moze nie byc do konca prawda, ze sie kwalifikujesz na H1B, bo masz licencjat z Computer Science - nie kazdy licencjat kwalifikuje sie do specialty occupation. Tym bardziej, ze w USA licencjat liczony jest jako 4 lata studiow i wiekszosc osob majacych licencjat z Polski, kiedy robi ewaluacje dyplomu (ja zalecam WES, bo jest tani i bardzo dobry), nie dostaje ewaluacji jako "licencjat" (wiele osob majacych mgr z Polski dostaje ewaluacje jako "B.S./B.A." bo maja za malo kredytow zeby miec "M.A./M.S."). Inna rzecz, ze teraz sytuacja jest jaka jest i niewielu pracodawcow chce wykladac pieniadze na H1B (a nie sa to male koszty).

Mozesz zrobic prawo jazdy na R-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie potrzebuje Social security prawda ?

Prosze o wybaczenie jesli cos pisze nie tak nowy jestem i nic nie moge znalesc co mnie interesuje o wizie R2

CZY JEST JAKIS SPOSOB ABYM MOGL WYROBIC SOCIAL SECURITY ?

Ktos mi kiedys powiedzial ze ide do polskiej szkolki w chicago ucze sie tam i szkola wysyla w moim imieniu dokument ze potrzebuje Social Security do rozliczania sie ze szkoda itp. CZY MOZECIE TO POTWIERDZIEC ? czy poprostu to sa pomowienia .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie potrzebuje Social security prawda ?

Prosze o wybaczenie jesli cos pisze nie tak nowy jestem i nic nie moge znalesc co mnie interesuje o wizie R2

CZY JEST JAKIS SPOSOB ABYM MOGL WYROBIC SOCIAL SECURITY ?

Ktos mi kiedys powiedzial ze ide do polskiej szkolki w chicago ucze sie tam i szkola wysyla w moim imieniu dokument ze potrzebuje Social Security do rozliczania sie ze szkoda itp. CZY MOZECIE TO POTWIERDZIEC ? czy poprostu to sa pomowienia .. ?

do prawa jazdy nie musi byc SSN - wystarczy list z SSA, ze takowy numer Ci sie nie nalezy i kazde DMV to akceptuje. Tu sa tysiace studentow, ktorzy nie maja SSN, a prawo jazdy im sie nalezy.

Nie slyszalam, i jest to nieprawda, zeby szkola wystapila o SSN dla ucznia. O SSN nalezy wystapic osobiscie. Inna rzecz, ze nikt nie potrzebuje SSN do rozliczania sie ze szkola - bo niby o jakie rozliczenia chodzi? To, ze szkola wystawia Ci kwitek, ze zaplaciles za szkole - do tego nie jest wymagany numer SSN. To, ze mozesz pozniej odpisac szkole od podatkow ? - ale tobie nie wolno pracowac to niby od jakich zarobkow masz te szkole odpisac? Praca na R-2: May receive no payment whatsoever from any U.S. source

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...